Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak Polacy najchętniej spędzają czas wolny podczas pandemii?

Liczne obostrzenia oraz niepokojąca sytuacja zdrowotna na świecie wymusza na nas konieczność pozostania w domu. Zamknięte kina, teatry, restauracje oraz wprowadzony limit w ilości przyjmowanych gości sprawiają, że coraz częściej musimy organizować sobie czas wolny i rozrywkę na własną rękę. Co najczęściej i najchętniej robią Polacy w czasie wolnym w dobie kwarantanny?

Share
Jak Polacy najchętniej  spędzają czas wolny podczas pandemii?
Źródło: materiały partnera
d4b2ecg

Książki, filmy…i Nintendo!

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez jeden z popularnych serwisów internetowych, najchętniej czytamy książki oraz oglądamy seriale i filmy. Wśród ankietowanych aż 70% deklaruje, że korzysta przy tym z płatnych platform streamingowych. Kolejne miejsce na podium zajmuje wirtualna rozrywka. Osoby biorące udział w sondażu jako ulubioną formę spędzania czasu zaznaczali zarówno grę w tradycyjne gry komputerowe, jak i korzystanie z mobilnych konsoli do gier.

Zwłaszcza te ostatnie cieszą się szczególną popularnością wśród młodzieży oraz osób do 45 roku życia. Mobilny charakter urządzenia pozwala przemieszczać się z nim po całym domu, bez konieczności siedzenia przy biurku. Wśród ankietowanych najlepiej ocenione zostały konsole Nintendo, które użytkownicy cenią między innymi za kompaktowy rozmiar, wyjątkowo duży wyświetlacz oraz komfort gry, jaki zapewniają urządzenia .

d4b2ecg

Te tendencje widoczne są również w popycie na sprzęt do wirtualnej rozrywki. W samym marcu producenci konsoli do gier zanotowali, aż 155-procentowy wzrost sprzedaży. Była to tylko zapowiedź pozytywnego dla branży trendu, który utrzymuje się przez cały rok 2020 i ewidentnie przybiera na sile w okresie przedświątecznym. Jest to widoczne między innymi we wzroście sprzedaży elektronicznych sklepów internetowych, gdzie można kupić konsolę Nintendo, laptopa gamingowego oraz inne urządzenia ułatwiające domową rozrywkę.

Zakupy przez Internet i kursy online

Jak się okazuje, dla ankietowanych rozrywką są już same zakupy. Pandemia zmieniła nasze zwyczaje zakupowe i uczyniła z internetowego shoppingu formę spędzania czasu. Aż 60% osób deklaruje, że właśnie w ten sposób robi zakupy oraz traktuje kupowanie produktów do domu jako rozrywkę. Największą popularnością cieszą się sklepy, które umożliwiają klientom odbiór towaru z paczkomatu lub przesyłkę kurierską.

Kolejnym trendem, który ujawnił się podczas sondażu jest to, że traktujemy czas wolny jako okazję do rozwoju swoich zainteresowań oraz poszerzenia kompetencji. Szczególną popularnością cieszą się kursy online. Wśród szerokiej oferty chętnie wybierane są zarówno lekcje języków obcych, jak i gotowania lub gimnastyki. Co ciekawe, możliwość nabycia nowych umiejętności oferują zarówno profesjonalne szkoły, jak i osoby prywatne, które nagrywają internetowe tutoriale.

Sporty indywidualne

Kolejnym popularnym sposobem spędzania wolnego czasu przez Polaków jest uprawianie sportów indywidualnych. Wśród ankietowanych największą popularnością cieszy się jogging, który pozwala zadbać o kondycję i zdrowie, a jednocześnie daje możliwość kontaktu z naturą oraz wyrwania się z domu i przewietrzenia głowy w otwartym terenie.

d4b2ecg

Drugą ulubioną dyscypliną Polaków jest joga. Tu z pomocą znów przychodzą liczne internetowe kursy oraz nagrania instruktorów, które pozwalają przeprowadzić domową praktykę. Jak się okazuje, ta forma aktywności fizycznej chwalona jest przez ankietowanych, również za poczucie spokoju i relaksu, które zapewnia.
Polacy chętnie urządzają również domowe siłownie. Wśród najchętniej kupowanego sprzętu znajdują się ciężarki, drążki do podciągania oraz skakanka. Pomysł oraz pomoc w utrzymaniu systematyczności zapewniają liczne aplikacje internetowe na smartfony.

Domowa rozrywka podczas pandemii

Jak się okazuje pandemia stała się dla wielu z nas czasem, w którym w końcu…mamy czas! Dotyczy to zarówno rozwoju pasji i hobby, jak i możliwości spokojnego domowego relaksu podczas oglądaniu serialu, graniu na konsoli czy czytaniu książki. Zmiana zwyczajów konsumenckich dotyczących zakupów online oraz podejścia do indywidualnego spędzania czasu to ciekawe zjawiska społeczne, które wykształciły się podczas pandemii i dotyczą każdego z nas.

d4b2ecg

Podziel się opinią

Share
d4b2ecg
d4b2ecg
Więcej tematów