Trwa ładowanie...
Krzysztof Żołyński
8 lutego 2017, 12:15

InnoGames ze 130 milionami euro przychodu w 2016 roku

Świętujący w tym roku 10. rocznicę swojego debiutu rynkowego wydawca odnotował 68 proc. wzrost przychodu w pionie gier mobilnych.

InnoGames ze 130 milionami euro przychodu w 2016 rokuŹródło: InnoGames
d3cg3oi
d3cg3oi

InnoGames, jeden z wiodących wydawców gier mobilnych i przeglądarkowych, udostępnił swój raport finansowy za 2016 rok. Firma może poszczycić się przychodem na poziomie 130 milionów euro, co stanowi 25-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Na platformach mobilnych InnoGames poprawiło zeszłoroczne wyniki o 68 proc. Ponad połowa nowych kont użytkowników w grach InnoGames założona została w 2016 roku właśnie na telefonach i tabletach.

Hendrik Klindworth, CEO InnoGames, powiedział: „Od swojego debiutu w 2007 roku, InnoGames zamykało każdy kolejny rok z coraz większym dochodem. 2016 rok był najlepszym w historii firmy, a rezultaty, które udało się nam osiągnąć, przerosły nasze śmiałe oczekiwania i ambicje. W tym roku obchodzimy 10 urodziny firmy, koncentrując się na nadchodzących tytułach mobilnych i utrzymaniu stabilnego poziomu wzrostu. Stworzymy w tym celu 50 nowych miejsc pracy w naszych międzynarodowych zespołach, których siedziby mieszczą się w Hamburgu i Düsseldorfie”.

Firma odnotowała wzrost zaangażowania, łącznego czasu gry, dochodów i liczby aktywnych graczy w tytułach takich, jak choćby Forge of Empires, do których zachęcają stale graczy specjalne wydarzenia i publikowane często aktualizacje treści. W sześć gier, które w swoim portfolio posiada InnoGames, użytkownicy grali w zeszłym roku łącznie przez 600 milionów godzin. Od premiery Plemion, pierwszej gry ze stajni niemieckiego wydawcy, minęło już 14 lat, podczas których gra stała się silną i rozpoznawalną na świecie marką. Od czasu swojego debiutu i sformatowania modelu biznesowego w 2007 roku, InnoGames sześciokrotnie pomnożyło poziom swoich rocznych dochodów. W rankingu krajów, gdzie tytuły firmy zarabiają najlepiej, prym wiodą Stany Zjednoczone, a tuż za nimi plasują się Niemcy oraz Francja.

W ubiegłym październiku wiodąca spółka sektora rozrywki elektronicznej - Modern Times Group – zawarła porozumienie z byłym inwestorem InnoGames – Eight Roads Ventures – i założycielami InnoGames dotyczące nabycia pakietu 38 proc. aktywów firmy. Cena rynkowa InnoGames na potrzeby transakcji ustalona została na poziomie 260 milionów euro za 100 proc. akcji. MTG zarezerwowało opcje zakupu dodatkowych 16 proc. akcji do pełnego pakietu kontrolnego InnoGames, w tej samej cenie do września 2017.

d3cg3oi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cg3oi
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj