InnoGames ze 130 milionami euro przychodu w 2016 roku

Świętujący w tym roku 10. rocznicę swojego debiutu rynkowego wydawca odnotował 68 proc. wzrost przychodu w pionie gier mobilnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
InnoGames ze 130 milionami euro przychodu w 2016 roku
(InnoGames)

InnoGames, jeden z wiodących wydawców gier mobilnych i przeglądarkowych, udostępnił swój raport finansowy za 2016 rok. Firma może poszczycić się przychodem na poziomie 130 milionów euro, co stanowi 25-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Na platformach mobilnych InnoGames poprawiło zeszłoroczne wyniki o 68 proc. Ponad połowa nowych kont użytkowników w grach InnoGames założona została w 2016 roku właśnie na telefonach i tabletach.

Hendrik Klindworth, CEO InnoGames, powiedział: „Od swojego debiutu w 2007 roku, InnoGames zamykało  każdy kolejny rok z coraz większym dochodem. 2016 rok był najlepszym w historii firmy, a rezultaty, które udało się nam osiągnąć, przerosły nasze śmiałe oczekiwania i ambicje. W tym roku obchodzimy 10 urodziny firmy, koncentrując się na nadchodzących tytułach mobilnych i utrzymaniu stabilnego poziomu wzrostu. Stworzymy w tym celu 50 nowych miejsc pracy w naszych międzynarodowych zespołach, których siedziby mieszczą się w Hamburgu i Düsseldorfie”.

Firma odnotowała wzrost zaangażowania, łącznego czasu gry, dochodów i liczby aktywnych graczy w tytułach takich, jak choćby Forge of Empires, do których zachęcają stale graczy specjalne wydarzenia i publikowane często aktualizacje treści. W sześć gier, które w swoim portfolio posiada InnoGames, użytkownicy grali w zeszłym roku łącznie przez 600 milionów godzin. Od premiery Plemion, pierwszej gry ze stajni niemieckiego wydawcy, minęło już 14 lat, podczas których gra stała się silną i rozpoznawalną na świecie marką. Od czasu swojego debiutu i sformatowania modelu biznesowego w 2007 roku, InnoGames sześciokrotnie pomnożyło poziom swoich rocznych dochodów. W rankingu krajów, gdzie tytuły firmy zarabiają najlepiej, prym wiodą Stany Zjednoczone, a tuż za nimi plasują się Niemcy oraz Francja.

W ubiegłym październiku wiodąca spółka sektora rozrywki elektronicznej - Modern Times Group – zawarła porozumienie z byłym inwestorem InnoGames – Eight Roads Ventures – i założycielami InnoGames dotyczące nabycia pakietu 38 proc. aktywów firmy. Cena rynkowa InnoGames na potrzeby transakcji ustalona została na poziomie 260 milionów euro za 100 proc. akcji. MTG zarezerwowało opcje zakupu dodatkowych 16 proc. akcji do pełnego pakietu kontrolnego InnoGames, w tej samej cenie do września 2017.

Zagrajcie w:
Tribal Wars 2
Elvenar
Grepolis
Forge of Empires

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.