Trwa ładowanie...
d34k8be

Horizon Zero Dawn

Najnowsze informacje
Horizon Zero Dawn to tytuł ekskluzywny z PlayStation 4 flickr.com

Horizon Zero Dawn to trzeciosobowa gra z elementami w RPG, w której musimy walczyć ze zmutowanymi zwierzętami na ruinach dzisiejszego świata. Wokół rozciąga się postapokaliptyczny krajobraz powstały po zagładzie Ziemi. Trzeba przyznać, że grafika w Horizon Zero Dawn jest naprawdę imponująca, co znacząco wpływa na pozytywne oceny graczy.

Horizon Zero Dawn – opis gry

Horizon Zero Dawn jest grą akcji z widokiem TPP i elementami RPG. Dostępny dla graczy świat jest otwarty, a naszym zadaniem jest walka o przetrwanie w świecie opanowanym przez mechaniczne mutacje zwierząt. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w której nie ma już ludzkiej cywilizacji a świat opanowały wspominane stwory.

Horizon Zero Dawn to produkcja przeznaczona wyłącznie na PS4. Pochodzi od holenderskiego studia Guerilla Games, które stworzyło również serię strzelanek Killzone. Horizon Zero Dawn miał być być większą i bardziej ambitną produkcją. Z całą pewnością udało się osiągnąć zaplanowany efekt.

Horizon Zero Dawn – fabuła gry

W Horizon Zero Dawn wcielamy się w rolę Aloy - młodej dziewczyny, ciekawej świata i niezwykle wojowniczej. Należy ona do grona nielicznych, którym udało się przeżyć apokalipsę. Ludzie zamieszkujący planetę łączą się ponownie w plemiona i koczują w dzikich zakątkach nowego świata. Inne elementy fauny z kolei wskoczyły na dużo wyższy poziom rozwoju, stając się mechanicznymi mutantami. Celem gracza jest zgłębienie tajemnic minionej cywilizacji i odkrycie własnego przeznaczenia.

Horizon Zero Dawn – mechanika

Do dyspozycji gracza jest rozbudowany, otwarty świat pełen różnorodnych krain, obozów i wiosek plemion przetrwałych apokalipsę, a także ruin minionej cywilizacji. Na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa w postaci zmechanizowanych mutantów. Na szczęście Aloy świetnie radzi sobie w walce z nimi. Za broń służą jej elementy pokonanych cyborgów. Ma też do dyspozycji różnego rodzaju broń dalekiego zasięgu.

Każdą misję w Horizon Zero Dawn można przejść na kilka sposób, co znacznie urozmaica rozgrywkę. Aloy może też przyjmować zlecenia od rozmaitych frakcji funkcjonujących w świecie gry. W Horizon Zero Dawn mamy też możliwość zbieranie przedmiotów i artefaktów, które służą do budowania płapek i konstruowania uzbrojenia.

Horizon Zero Dawn – kwestie techniczne

Horizon Zero Dawn napędza silnik Umbra 3, dzięki któremu możemy się cieszyć zachwycającą grafiką i budującą klimat postapokaliptyczny warstwą dźwiękową. Ten sam silnik został wcześniej wykorzystany przez Guerilla Games w produkcji Killzone: Shadow Fall. Szczęśliwi posiadacze Playstation 4 pro mogą się też cieszyć rozdzielczością 4K oraz technologią HDR.

Horizon: Zero Dawn: The Frozen Wilds – dodatek

W listopadzie 2017 roku odbyła się premiera dużego rozszerzenia do Horizon: Zero Dawn, czyli dodatku The Frozen Wilds. Wraz z nim gracz otrzymuje misję fabularną, której wykonanie wymaga udania się na wyprawę do mroźnej dziczy. Podczas eksploracji nowego obszaru mapy protagonistka Aloy natknie się na nowych przeciwników oraz NPC-ów, wykorzysta trzy dodatkowe bronie i rozszerzone drzewko umiejętności.

Podstawowa gra wraz z Horizon: Zero Dawn: The Frozen Wilds i zawartością DLC ukazała się w grudniu 2017 w ramach specjalnego wydania Horizon Zero Dawn: Complete Edition.

Horizon: Zero Dawn – gra planszowa

W 2018 roku zapowiedziano, że firma Steamforged Games rozpoczęła prace nad taktyczną grą planszową inspirowaną Horizon Zero Dawn. Ma być ona przeznaczona dla 1–4 graczy i wykorzystywać elementy kooperacyjne. Według zapowiedzi premiera Horizon Zero Dawn: The Board Game przypadnie na pierwszy kwartał 2020 roku.

Druga część Horizon Zero Dawn

Wszystko wskazuje na to, że trwają prace nad kontynuacją Horizon Zero Dawn. Jedną z głównych przesłanek jest wypowiedź Janiny Gavankar, aktorki głosowej, która podkładała głos Tatai, czyli postaci z Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. Wciąż brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez deweloperów.

Horizon Zero Dawn
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

16+

Data premiery (Świat)

28.02.2017

Data premiery (Polska)

01.03.2017

Tryby gry

single player

Platformy

PS4

Oficjalna strona www

https://www.playstation.com/pl-pl/games/horizon-zero-dawn-ps4/

d34k8be
d34k8be
d34k8be
Więcej tematów
d34k8be