Trwa ładowanie...
d11jqf1

Heroes of the Storm

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Heroes of the Storm to gra MOBA (Multiplayer Online Battle Arena. Głównymi przedstawicielami tego gatunku są takie gry, jak: League of Legends i Dota 2) łącząca różne elementy z najbardziej lubianych gier Blizzarda. Gracze biorą udział w ekscytujących pojedynkach drużyn złożonych z kilku osób. Bohaterowie, którymi możemy pokierować na arenie zmagań, pochodzą z uniwersum Warcrafta, Starcrafta i Diablo. Gra funkcjonuje w formule free-to-play (z występującą opcją mikropłatności).

Heroes of the Storm – fabuła

Rozgrywka Heroes of the Storm ma miejsce w wymyślonej krainie Nexus, będącą głównie miksem światów z najpopularniejszych serii Blizzarda (czyli: Diablo, Starcraft, Warcraft), ale też nie zabraknie akcentów również z innych gier kultowego studia.

Gra Heroes of the Storm polega na pojedynkowaniu się kilkuosobowych drużyn, złożonych z postaci wymyślonych przez Blizzarda. Zadaniem każdego zespołu jest przełamanie umocnień przeciwnika i unicestwienia jego bazy, przy okazji nie możemy dopuścić, aby wróg dokonał tego samego z naszą bazą.

Każdy z graczy steruje jednym bohaterem, których wybieramy spośród takich postaci, jak np.: Diablo, Arthas Illidan, Tyrael, Jim Raynor, Nova, Kerrigan, Anub'arak, Lady Sylvanas Windrunner etc.

Postaci Heroes of the Storm zostały sklasyfikowane do czterech klas: wojownicy (spora wytrzymałość), zabójcy (druzgocący atak, podatni na rany), specjaliści (wodzowie, fachowcy od oblężeń), wsparcie (leczą i umacniają kompanów). Oprócz tego, każdy bohater w Heroes of the Storm posiada charakterystyczne umiejętności, które rozwijamy poprzez doświadczenie zdobywane podczas meczów.

Heores of the Storm - mechanika gry

Pojedynki w Heroes of the Storm zajmują około dwudziestu minut i mają miejsce na arenach zdecydowanie różniących się od siebie. Każde teatrum naszych zmagań jest wyposażone w specyficzne właściwości jak i mechanizmy. Jeśli podołamy wyznaczonym warunkom (może to być np.: opłacenie haraczu czy skolekcjonowanie określonej liczby totemów), nasza załoga dostąpi chwilowej pomocy, co daje wyraźną przewagę nad wrogą drużyną.

Duża ilość elementów znajdujących się na polach bitwy ma wartość taktyczną, zaś ich kontrolowanie może znacząco przechylić szalę zwycięstwa na korzyść naszej drużyny. Gracze więc muszą ściśle ze sobą współpracować, rozdzielić klasy postaci do odpowiednich stanowisk na polu bitwy i realizować wspólnymi siłami kilka celów w tym samym czasie.

Heroes of the Storm – grafika

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, Heroes of the Storm przypomina w wizualnej stylistyce World of Warcraft. Blizzard postarał się o przerobienie modeli postaci, tak aby wyszczególnić cechy umożliwiające ich prostą identyfikację. W Heroes of the Storm postacie nabrały indywidualnego wyglądu, każda bohater posiada różne skórki, te natomiast podzielone są na kolory, do których uzyskujemy dostęp wraz z kolejnymi awansami na wyższy poziom.

d11jqf1
Heroes of the Storm
Wydawca

Blizzard Entertainment

Dystrybutor

Battle.net

Kategoria wiekowa

od 12 roku życia

Data premiery (Świat)

02.06.2015

Data premiery (Polska)

02.06.2015

Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Heroes of the Storm:

  • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600 GT/Radeon HD 2600 XT lub lepsza,
  • 10 GB HDD,
  • Windows XP/Vista/7/8.
Oficjalna strona www

http://eu.battle.net/heroes/pl/

d11jqf1
d11jqf1
d11jqf1
Więcej tematów
d11jqf1