Trwa ładowanie...
d1uc602
d1uc602

Her Story

Najnowsze informacje
Her Story to gra detektywistyczna, w której przeglądamy nagrane przesłuchania kobiety - żony tajemniczo zaginionego męża. Naszym zadaniem jest poznanie prawdy o okolicznościach zaginięcia mężczyzny wikimedia Commons

Her Story to oryginalna detektywistyczna gra. Dzieło to należy do rzadkiego dzisiaj gatunku gry przygodowej FMV (czyli takiej, w której głównym elementem są sekwencje video z aktorami). Cała rozgrywka prezentowana jest na wirtualnym starym monitorze komputera, który zawiera zapisane przesłuchania kobiety. Wgłębiając się w zeznania, musimy poznać prawdę o mężu przesłuchiwanej, który zaginął. Za grę odpowiedzialny jest Sam Barlow, najważniejszy projektant i scenarzysta takich gier horrorów takich jak Silent Hill: Origins i Silent Hill: Shattered Memories.

Her Story – fabuła

W grze Her Story stajemy się detektywem, próbującym rozwikłać dawną sprawę. Aby ją rozwiązać, musimy obejrzeć filmy video nagrane w 1994 roku, na których zeznaje Brytyjka mająca na imię Hannah. Jej mąż zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Na podstawie nagranych kaset z wielogodzinnymi przesłuchaniami Hannah, musimy uporządkować fragmenty powstałej układanki, co w konsekwencji doprowadzi gracza do poznania prawdy o zaginięciu mężczyzny.

Her Story – zasady gry

Nagranych fragmentów przesłuchania jest siedem. Są one dosyć długie, dlatego wątpliwe jest, że po jednorazowym obejrzeniu danej sekwencji, zapamiętamy wszystkie, istotne dla sprawy, informacje. Aby uniknąć frustracji ze strony gracza i wielorazowego badania tych samych treści, twórcy gry wprowadzili do Her Story wyszukiwarkę haseł kluczowych, dzięki której błyskawicznie odnajdziemy fragment nagrania, w którym kobieta wypowiada interesujące nas sformułowanie.

Her Story – technika gry

Niemalże cała rozgrywka Her Story złożona jest z oglądania nagranych filmików wideo, nad którymi autor musiał się sporo napracować, aby wystylizować owe nagrania na nieostre taśmy VHS z 1994 r. Co więcej, sekwencje video obramowane są prostym interfejsem, który naśladuje stare PC-ty używane niegdyś przez policję.

Do obsługi wirtualnego komputera korzystamy z komend tekstowych, wpisując je za pomocą rzeczywistej klawiatury. Smaczkiem Her Story jest również odtworzenie wirtualnego pulpitu policyjnego komputera, na którym możemy zobaczyć zamierzchłą już wersję systemu operacyjnego Windows. Świetna gra aktorska Vivy Seifert, wcielającej się w postać Hannah, jest głównym atutem Her Story.

Her Story
Wydawca

Sam Barlow

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

od 12 roku życia

Data premiery (Świat)

24.06.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, AND, iOS

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Her Story:

Oficjalna strona www

http://www.herstorygame.com/

d1uc602
d1uc602
d1uc602
Więcej tematów
d1uc602