Trwa ładowanie...
d26vega
d26vega

Heavy Rain

Najnowsze informacje
Heavy Rain to mroczna gra przygodowa zrobiona na kanwie thrillera. Ruszamy tropem seryjnego zabójcy, który uprowadził dziecko wikimedia Commons

Heavy Rain to interaktywna gra przygodowa utrzymana w konwencji thrillera. Fabuła w grze, która opiera się na poszukiwaniu seryjnego mordercy, zawiera skomplikowane łamigłówki i doskonale odzwierciedlone typy psychologiczne napotykanych postaci. Sama rozgrywka bardzo silnie angażuje emocje głównych bohaterów, a w konsekwencji również gracza. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Quantic Dream, mająca na koncie podobne, pod względem stylistycznym, gry: Omikron: The Nomad Soul i Fahrenheit.

Heavy Rain – fabuła

Intryga w Heavy Rain dotyczy paru głównych postaci, w które gracz będzie miał okazję się wcielić. Każda z osobna posiada całkowicie różne historie życiowe, a co za tym idzie, inne też motywacje skłaniające do działania. Fabuła w Heavy Rain została poprowadzona w taki sposób, aby wątki, pozornie nie mające nic ze sobą wspólnego, pod koniec ułożyły się w czytelną i przerażającą mozaikę.

Dla rozgrywki w Heavy Rain kardynalnymi kwestiami są moralność i etyka. Twórcy gry poprowadzili tak scenariusz, aby podejmowanie trudnych, czasami kontrowersyjnych decyzji, leżało wyłącznie w gestii gracza, zaś wszystkie jego wybory mają niebagatelny wpływ na dalszą historię.

Co więcej nasza postać może zginąć, wtedy gra będzie miała inne zakończenie, a my nie poznamy wątku dotyczącego zabitej postaci. Główną cechą Heavy Rain jest manipulacja wrażeniami gracza, który bez zimnego osądu, i detektywistycznej kalkulacji, nie raz pozwoli wyprowadzić się w pole.

Heavy Rain – oprawa graficzna

Grafika w Heavy Rain jest dopracowana w taki sposób, żeby jak najprecyzyjniej oddać ludzką mimikę oraz mowę ciała. Dzięki temu, będąc w świecie gry, nie możemy nadziwić się nad super realistycznym sposobem, w jaki napotykane postaci przekazują swoje uczucia.

Heavy Rain nie opiera się tylko na studiowaniu ludzkiej mimiki i zachowania, piękną grafikę podziwiamy również w efektach specjalnych. Eksplozje, kolizje pojazdów czy zjawiska atmosferyczne charakteryzują się mistrzowskim poziomem wykonania. Pobudzająco na wyobraźnię gracza zadziałają specyficzne lokacje, wprowadzające depresyjną, nękającą atmosferę.

Heavy Rain
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

SCEP

Kategoria wiekowa

od 18 roku życia

Data premiery (Świat)

23.02.2010

Data premiery (Polska)

24.02.2010

Tryby gry

single player

Platformy

PS3, PS4

Oficjalna strona www

http://www.quanticdream.com/fr/#!/fr/category/heavy-rain

d26vega
d26vega
d26vega
Więcej tematów
d26vega