Trwa ładowanie...
d178x92
d178x92

Hearts of Iron IV

Najnowsze informacje
Hearts of Iron IV to gra strategiczna dotycząca okresu II Wojny Światowej. Precyzyjny model dyplomacji oraz zarządzania państwem i armią czyni z tej gry swoisty symulator polityki wojennej wikimedia Commons
Hearts of Iron IV to gra strategiczna dotycząca okresu II Wojny Światowej. Precyzyjny model dyplomacji oraz zarządzania państwem i armią czyni z tej gry swoisty symulator polityki wojennej

Hearts of Iron IV to kolejna część dobrze znanej serii gier strategicznych, w której poprowadzimy jedno z państw przez okres międzywojenny i II Wojnę Światową (cezury obejmujące zdarzenia w grze dotyczą lat 1936-1948). W grze zajmować będziemy się planowaniem strategii wojennej, rozwijaniem i unowocześnianiem wojska oraz dyplomacją na arenie międzynarodowej, decydującą o przymierzach i wojnie. Grę wyprodukowało sztokholmskie studio Paradox Development, specjalizujące się strategiach historycznych, do których należą np.: seria Europa Universalis, Crusader Kings czy poprzednie gry z serii Hearts of Iron.

Hearts of Iron IV - rozgrywka

Precyzyjne przedstawienie *rzeczywistości historycznej w Hearts of Iron IV * (lata 1936-1948), jest nawiększym atutem dzieła ze studia Paradox Development. Jednocześnie gra pozwala nam na dowolne kreowanie alternatywnej rzeczywistości.

Czwarta odsłona serii Hearts of Iron charakteryzuje się również umieszczeniem w fabule rozgrywki prawdziwych postaci z czasów wojennej zawieruchy (premierzy, dowódcy, ministrowie), jak i wnikliwym odtworzeniem wojska oraz zaawansowania technologicznego poszczególnych państw.

W Hearts of Iron IV nie mogło oczywiście zabraknąć bardzo ważnych wydarzeń historycznych, w których możemy bezpośrednio uczestniczyć w formie minimisji (np.: D-Day), wpisanych kolejno w etapy rozgrywki.

Wykonanie tych zadań znacznie powiększa naszą pulę punktów potęgi politycznej (jest to nowość w serii). * Punkty potęgi politycznej w Hearts of Iron IV* pomogą nam efektywniej zarządzać ministrami w naszym rządzie lub decydować o uczestnictwie w następnych mini zadaniach kampanii.

Hearts of Iron IV - mechanika gry

W Hearts of Iron IV możemy pokierować krajem bezpośrednio zaangażowanym w II Wojnę Światową (np.: Niemcy, Polska, ZSRR, Wielka Brytania, Japonia) lub państwem daleko znajdującym się od frontów wojennych np.: z Ameryki Łacińskiej.

W grze również uproszczono schemat dowodzenia, teraz do boju będziemy wysyłać jedynie dywizje i armie. Ku radości strategów, w Hearts of Iron IV nowe możliwości taktyczne pozwalają na takie działania, jak np.: wytyczanie linii frontu i decydowanie o kierunkach, w jakich uderzą żołnierze – po wydaniu odpowiednich rozkazów, nasz plan automatycznie realizują generałowie.

Dokładnie odtworzona wierność realiów lat 1936-1948, sprawia graczom bardzo dużą frajdę, czyniąc z Hearts of Iron IV swoisty symulator II Wojny Światowej. Co więcej, gra zawiera również cykl dnia i nocy oraz cztery pory roku, mające duży wpływ na obmyślanie planów działań wojennych.

Hearts of Iron IV
Wydawca

Paradox Interactive

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

od 7 roku życia

Data premiery (Świat)

06.06.2016

Data premiery (Polska)

06.06.2016

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Hearts of Iron IV:

 • Intel Core 2 Quad 9400 2.66 GHz/AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz,
 • 2 GB RAM,
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza,
 • 2 GB HDD,
 • Windows Vista/7/8.

  Zalecane wymagania Hearts of Iron IV:

 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz,
 • 4 GB RAM,
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti/Radeon 6850 lub lepsza,
 • 2 GB HDD,
 • Windows 7/8 64-bit.
Oficjalna strona www

http://www.heartsofirongame.com/

d178x92

d178x92
d178x92
Więcej tematów
d178x92