Trwa ładowanie...
d42nu5i
d42nu5i

Hard West

Najnowsze informacje
Hard West to dynamiczna gra, która cieszy wysoko rozwiniętą taktyką. Świat przedstawiony w grze to, tak zwany, Dziwny Zachód czyli połączenie realiów Dzikiego Zachodu ze światem fantasy wikimedia Commons

Hard West to strategia turowa z akcentami taktycznymi, rozgrywająca się w świecie Dziwnego Zachodu (połączenie westernu z fantasy). Krótko więc charakteryzując grę, pod względem taktycznym możemy ją porównać z Desperados, zaś szczegółowa i szeroka eksploracja przypomina nieco Heroes of Might & Magic. Warto zaznaczyć, że gra Hard West jest debiutem rodzimego studia CreativeForge Games, do którego należą ludzie odpowiedzialni za stworzenie takich gier, jak: Call of Juarez, Dead Island, Shadow Warrior.

Hard West – fabuła gry

Akcja Hard West rozgrywa się w XIX wieku na terenach USA, scenerię krajobrazów tamtych stron dobrze znamy z licznych westernów. Czas historyczny jednak nie wpływa znacząco na grę. Hard West zaczyna się na ponurej, spalonej słońcem pustyni. Bezprawie rozkwitło na dobre, a najbardziej pożądanymi tutaj rzeczami są: broń, amunicja i... krew. Co więcej, okolice nękają dziwne zjawiska, o które miejscowi podejrzewają demona.

Hard West – mechanika gry

Hard West zawiera w sobie serię scenariuszy, które przyciągnął nas do komputera na około dwugodzinną zabawę. Mapa świata w Hard West przepełniona jest ukrytymi skarbami, misjami do wypełnienia oraz nieodkrytymi jeszcze tajemnicami. Adekwatnie do obfitości w przeróżne dobra i tajemnice, których niekiedy trzeba strzec do grobowej deski, kraina roi się również od potencjalnych przeciwników. Potyczki, do których dochodzi na szczegółowym i obszernym terenie, są głównym atutem Hard West.

Walka w Hard West rozgrywana jest w turach. W grze nie uświadczymy pasków życia przypisanych do postaci, bowiem każda z wystrzelonych kul może nieść ze sobą śmierć. Gdy jeden z naszych bohaterów zostanie postrzelony i uratowany, dzięki błyskawicznej pomocy mikstury, lekarza czy szamana, po ranie na jego ciele zostanie blizna, która pełni rolę perka (atutu), ulepszającego statystyki i kompetencje tegoż bohatera. Oczywiście oprócz postrzałowych blizn, Hard West oferuje szeroko rozbudowany plan rozwoju bohaterów.

Bronie w Hard West nie są modelami prawdziwego oręża , używanego niegdyś przez cowboyów. Wśród rynsztunku znajdziemy takie cuda, jak np.: strzelba z czterema lufami albo karabin miotający ćwierćkilogramowe kule. Hard West, pomimo że jest grą turową, wyróżnia się dynamicznymi potyczkami, trwającymi około od pięciu do maksymalnie dziesięciu minut.

Hard West - taktyka

W Hard West spodziewajmy się liczynych, zaciętych potyczek, wzbogaconych całym mnóstwem taktycznych możliwości. Możemy np: wywrócić stół, czy przewrócić szafę, aby zrobić z nich osłony, ustawić się do przeciwnika pod takim kątem, aby słońce raziło go po oczach, uspokoić agresywnych oponentów, gotowych cię zabić, rzucając im pod stopy sakiewkę pełną monet, strzelać w taki sposób, aby kula, odbijając się od metalowego elementu, trafiła napastnika rykoszetem. Możemy również, niczym doskonały rewolwerowiec, podkręcać wystrzelone pociski, aby te ominęły osłonę i trafiły w cel.

Hard West
Wydawca

Gambitious Digital Entertainment

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

powyżej 16 roku życia

Data premiery (Świat)

18.11.2015

Data premiery (Polska)

18.11.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Hard West:

  • Intel Core 2 Quad 2.6 GHz/Athlon 64 X2 2.6 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430/512 MB Radeon HD 4670 lub lepsza,
  • 6 GB HDD,
  • Windows Vista/7/8/10.
Oficjalna strona www

http://www.gambitious.com/games/hard-west

d42nu5i
d42nu5i
d42nu5i
Więcej tematów
d42nu5i