Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Handel wirtualnymi dobrami w grach: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Handel dobrami cyfrowymi w grach komputerowych to z jednej strony nic nowego, ale z drugiej – wciąż potrafi zaskoczyć. Zadziwia przede wszystkim jego realność, kapitalizacja, a także sam fakt, że można zarobić na nim naprawdę duże pieniądze. Żeby to zrobić, trzeba mieć pakiet podstawowej wiedzy, który pozwoli uniknąć zasadniczych błędów. A zatem na co trzeba zwrócić uwagę, rozpoczynając kupno lub sprzedaż wirtualnych dóbr?

Share
Handel wirtualnymi dobrami w grach
Handel wirtualnymi dobrami w grachŹródło: materiały partnera
dtlppnh

Handel w grach nie jest absolutnie niczym nowym. Pewne ich gatunki (np. gry strategiczne) symulują zjawiska zachodzące w realnej gospodarce przy pomocy fikcyjnych walut, złóż i innych rodzajów dóbr, aby nadać rozgrywce bardziej usystematyzowany charakter i jednoznaczny rytm. Do pewnego czasu handel w grach ograniczał się do wymiany „fikcji za fikcję” – nie można było np. zainwestować realnych pieniędzy. Trzeba było polegać wyłącznie na własnej pracy i żmudnym zdobywaniu określonych dóbr.

Od pewnego momentu deweloperzy gier komputerowych zaczęli stopniowo rozszerzać kapitalizację swoich produkcji. Zależało im na tym, by moment generowania dochodu nie kończył się w chwili samego zakupu gry. Do pewnego stopnia sprawdził się system subskrypcyjny z płatnością co miesiąc, znany z World of Warcraft, który stabilnie funkcjonuje na rynku gamingowym już ponad 15 lat.

Gracze znienawidzili wszelkie gry, w których zakup dóbr cyfrowych wpływał na istotne aspekty rozgrywki. Chodzi o kupowanie punktów doświadczenia, leveli czy określonych umiejętności. Taki system nosi niechlubną nazwę P2W, czyli Pay to Win, i jest synonimem niesprawiedliwego traktowania graczy. Pomińmy go grobowym milczeniem.

dtlppnh

Jak rozwiązać taki stan rzeczy?

Rozwiązaniem idealnym okazał się taki rynek dóbr, który, z jednej strony, był bardzo liberalny i mógł generować własne trendy, wzrosty i upadki, a z drugiej, przedmiotem handlu na nim nie były elementy wpływające na statystyki czy skuteczność jakiegokolwiek gracza. Valve zrobiło to w najlepszy możliwy sposób – w CS:GO, Dota 2 oraz Team Fortress 2 handel dobrami cyfrowymi dotyczy czysto wizualnych elementów gry. Oferty oraz aktualne ceny można z łatwością sprawdzić na platformie Skinwallet: . Żaden gracz nie czuje się niesprawiedliwie potraktowany przez dewelopera, a ci, którzy cenią sobie ładnie wyglądające pamiątki, mają spore pole do satysfakcjonujących inwestycji realnych pieniędzy.

Tak więc handel wirtualnymi dobrami w grach stanowi przedłużenie poprzedniego systemu – handlu wewnętrznego, w który nie były zaangażowane prawdziwe pieniądze. Jest to krok w kierunku kapitalizacji i maksymalizacji przychodu, a ponadto (jest to perspektywa graczy) dodaje do rozgrywki bardzo interesujący wizualnie, często wywołujący duże emocje aspekt. Jest to zatem kompromis pomiędzy przyjemnym i pożytecznym. Firma ma więcej pieniędzy na rozwój, sfinansowany z dobrowolnie wydanych przez graczy pieniędzy, a z kolei sami gracze mają ciekawe skiny, ekrany ładowania i unikalne przedmioty. Jest to zatem sytuacja win-win.

Introducing the New Skinwallet Market

Gdzie można zacząć handel dobrami cyfrowymi?

Większość graczy po raz pierwszy styka się z wymianą wirtualnych przedmiotów na platformie Steam Marketplace. Jest to oficjalny, zaprojektowany przez Valve kanał handlu, który zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz transparentności. Nie oferuje jednak jednej rzeczy – realnych pieniędzy jako efektów transakcji. Środki, które otrzymamy ze sprzedaży skina w CS:GO albo itema z Dota 2, nie mogą być przekonwertowane na realne środki. Można, co prawda, wykorzystać je do zakupu innych itemów albo nawet gier w ramach Steam, ale zawsze są w pewien sposób „zablokowane” przez oficjalną politykę Valve.

W takiej sytuacji z pomocą spieszy Skinwallet. Jest to pieczołowicie dopracowana platforma handlu dobrami cyfrowymi, na której przy maksymalnych poziomach bezpieczeństwa można bez obaw wykonać dowolną transakcję. Przekonaj się, jak łatwo można zarobić tam prawdziwe pieniądze, sprzedając trochę skinów oraz innych dóbr.

Artykuł sponsorowany
dtlppnh

Podziel się opinią

Share
dtlppnh
dtlppnh
Więcej tematów