Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

God of War III

Najnowsze informacje
God of War III to widowiskowa gra akcji, w której wcielmy się w Kratosa - upadłego boga, który zaprzysiągł zniszczenie bogów olimpijskich wikimedia Commons

God of War III to kolejna odsłona, a zarazem zwieńczenie legendarnej serii gier, której akcja rozgrywa się wśród greckich bogów i bohaterów, zaś gracz kieruje okrutnym Kratosem (w mitologii greckiej jest on bogiem siły i zemsty, urodzonym w Sparcie) znanym z poprzednich części gry.

God of War III - fabuła

Fabułę God of War III wymyśliła Marianne Krawczyk i jest ona ważnym atutem gry. Historia opowiada o dziejach wojny między tytanami (którym przewodzi Kratos), a bogami olimpijskimi.

Gra God of War III rozpoczyna się zaraz po zdarzeniach mających miejsce w drugiej części gry. Kratos i tytani chcą ostatecznie zniszczyć Olimp, mordując bogów. Pierwszą ofiarą mszczącego się Kratosa jest Posejdon. Wraz z impetem, bohater porywa się na Zeusa, lecz przegrywa i zostaje strącony do Królestwa Hadesu. Tam Atena ofiarowuje mu, między innymi, Ostrze Wygnania.

Kratos zabija Hadesa, a w następstwie zdobywa kolejne potężne artefakty – Łuk Apolla i Szpony Hadesa. Wśród wulkanicznego ognia, nasz bohater spotyka również Hefajstosa, który pomaga Kratosowi wrócić na Ziemię. Będąc znów na powierzchni, Niszczyciel Olimpu nie zwalnia w gorliwym wypełnianiu planu eksterminacji bogów, kolejni padają Hermes i Helios (głowa boga słońca posłuży Kratosowi do oświetlania ciemności, jak zwyczajna latarka).

Następnym przeciwnikiem na drodze mściciela jest Herkules, którego główny bohater God of War III morduje i odbiera mu Nemejskie Rękawice.

Tutaj zaprzestanę opisywać kolejnych ofiar Kratosa, jedynym co wystarczy powiedzieć, jest to, że butny bohater konsekwentnie wypełnia swoją misję cechującą się wzgardzeniem bogów oraz, w ostateczności, prowadzącą do ich wymordowania. Jaki los czeka mordercę bogów?

God of War III – mechanika gry

W God of War III skorzystamy z nowych rodzajów broni, a każda z nich przeznaczona jest do odmiennego stylu walki. Oprócz broni białej, bohater ma na swoich usługach magiczne zaklęcia oraz przeróżne artefakty, które najczęściej zabiera z pobitych przeciwników (np.: głowa Heliosa, Złote Runo, Skrzydła Ikara). Trzecia część serii God of War odróżnia się od dwóch poprzednich bardziej zróżnicowanymi przeciwnikami, dysponującymi ulepszoną sztuczną inteligencją.

Charakterystyczne dla serii God of War pojedynki z kolosalnymi bossami, są jeszcze bardziej widowiskowe i efektowne niż we wcześniejszych odsłonach. Poza tym ich częstotliwość została odpowiednio wyważona (walk jest mniej niż w God of War II, ale więcej niż jedynce). Ponadto, emocjonującym dodatkiem do rozgrywki God of War III jest sposobność sterowania skarconymi podczas walki potworami (np.: ogromnymi cyklopami, czy piekielnym psem Cerberem).

God of War III
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

od 18 roku życia

Data premiery (Świat)

16.03.2010

Data premiery (Polska)

17.03.2010

Tryby gry

single player

Platformy

PS3

Oficjalna strona www

http://godofwar.playstation.com/

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc