Trwa ładowanie...

Fortnite z dzieleniem ekranu na konsolach PS4 i Xbox One. Zagramy we dwoje

Z Epic Games wyszedł wyciek pewnej ciekawej informacji. Okazuje się, że studio planuje na potrzeby Fortnite umożliwić rozgrywkę dwóch osób na jednej konsoli stacjonarnej. Fani battle royale będą mogli podzielić ekran i działać drużynowo.

Fortnite z dzieleniem ekranu na konsolach PS4 i Xbox One. Zagramy we dwojeŹródło: Fortnite @ YouTube
d3usojh
d3usojh

Przynajmniej na to wskazuje szybko usunięta informacja ze stron Fortnite. Znajdowała się w sekcji pomocy - najczęściej zadawanych pytań. Widać moderatorzy strony pospieszyli się i musieli potem naprawić błąd kasując wpis. Na szczęście w sieci nic nie ginie i fani zrobili zrzuty ekranu ze wspominaną treścią.

Fortnite – we dwoje przy jednej konsoli?

Czego możemy się z nich dowiedzieć? Split-screen (czyli po polsku podzielony ekran) będzie dostępny na konsolach Xbox One i PS4. Nie było mowy o Switchu czy PC. Dzięki niemu będzie można zagrać w drużynach dwuosobowych lub czteroosobowych. Aby zapobiec problemom w rozgrywce dla niepełnych zespołów, drużyna zostaje wyeliminowana w przypadku rozłączenia z powodów technicznych czy celowego wyjścia z gry przynajmniej jednego jej członka.

Epic Games chce ogłosić coś w sprawie Fortnite. Może właśnie dzielony ekran?

W międzyczasie Epic Games (poprzez swój oficjalny profil gry Fortnite na portalu Twitter) ogłosił zapowiedź jakiegoś tajemniczego ogłoszenia podczas gali The Game Awards, która obędzie się już najbliższej nocy. Jak wynika z wiadomości na Twitterze, komunikatu mamy spodziewać się o godzinie 08:30 PM czasu ET, co w Polsce oznacza godzinę 02:30 w nocy.

Fortnite tak czy inaczej byłby obecny na gali. Zarówno Epic Games jak i sam Fortnite otrzymali nominacje łącznie w czterech kategoriach i pretendują do nagród. Ale ogłoszenie to coś więcej. Może właśnie wtedy Epic Games oficjalnie przedstawi tryb podzielonego ekranu na PS4 i Xbox One? Inną możliwością, za którą opowiadają się fani mógłby być też powrót Blocku, którego próżno szukać na obecnej mapie.

d3usojh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usojh
Więcej tematów