Trwa ładowanie...
d1mzeii
d1mzeii

For Honor

Najnowsze informacje
Screen z gry For Honor flickr.com

For Honor – informacje ogólne

Gra For Honor jest wieloosobową, sieciową produkcją z perspektywy trzeciej osoby, w której gracz walczy z przeciwnikami jako quazi-historyczny wojownik (wiking, samuraj, średniowieczny rycerz). Za produkcję tej gry odpowiada jeden z najbardziej znanych deweloperów w świecie gier – studio Ubisoft Montreal – mające w swoim dorobku gry z serii Far Cry czy Assasin's Creed.

Pierwotnie gra For Honor miała ujrzeć światło dzienne w 2016 roku, ale datę premiery przełożono na luty 2017 roku. Gra ukazała się zarówno na komputerach osobistych, jak i na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Produkcją wersji PC-towej zajęło się studio Blue Byte GmbH.

For Honor – rozgrywka i mechanika

Gra For Honor dzieje się w alternatywnej rzeczywistości historycznej, w której 3 frakcje wojowników – The Chosen (samurajowie), The Warborn (wikingowie), The Legions (europejscy rycerze) – walczą między sobą. Rozgrywka polega na bitwach między postaciami w różnych konfiguracjach, a tych konfiguracji jest 6, między innymi potyczki 1 na 1 i walka grupowa.

W walce grupowej gry For Honor bierze udział 12 bohaterów z każdej frakcji, z czego gracz może kontrolować maksymalnie 4 w jednym meczu. Reszta wojowników jest sterowana przez komputer. Bardzo ważną rolę w grupowych bitwach odgrywa zmysł taktyczny gracza, nie tylko refleks i zręczność.

Mimo że producenci gry For Honor nieco „nagięli” rzeczywistość historyczną i stworzyli alternatywny świat jak w produkcjach fantasy, to jednak postawili na jak najwierniejsze oddanie sposobów walki, toteż tenże element rozgrywki jest jednym z najlepiej skonstruowanych. Walka wydawać się może dość prosta, jednakże sposób trzymania broni, atakowania, blokowania itp. jest jak najbardziej prawdopodobny, a ukształtowanie terenu, na którym rozgrywa się bitwa, znacznie wpływa na ruchy postaci (w wąskich miejscach gracz ma ograniczone możliwości poruszania się czy stosowania uników).

Postaci gry For Honor, którymi gracz steruje, posiadają dodatkowo umiejętności specjalne, tzn. mogą w szybkim tempie ożywić towarzyszy czy wezwać ostrzał katapult na wybrany obszar. Mogą również rozwijać wybrane zdolności.

Po każdym meczu gracz otrzymuje losowo wybrane elementy ekwipunku, np. części zbroi czy broni, ale niektóre usprawnienia dostępne są po wniesieniu dodatkowej opłaty.

For Honor – kampania singleplayer

W grze For Honor dostępna jest również kampania singleplayer, która została podzielona na 3 rozdziały, w tym 18 misji, a każdy z tych rozdziałów dotyczy jednej frakcji wojowników. Gracz wciela się w postać przewodnią danej frakcji i wykonuje misje, oparte przede wszystkim na walce bezpośredniej.

Kampania For Honor przede wszystkim pozwala graczom na zapoznanie się z interfejsem gry oraz samą mechaniką walki. Początkowo dostajemy do dyspozycji podstawowe rodzaje ataków i walczymy z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, a w miarę udoskonalania swoich umiejętności możemy mierzyć się z trudniejszymi oponentami, którzy na wyższych poziomach trudności potrafią zaskakiwać swoją siłą oraz umiejętnościami. Liczy się więc nie tylko refleks, ale także znajomość możliwości swojego wojownika.

For Honor
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft GmbH (Polska)

Kategoria wiekowa

+18 (PEGI)

Data premiery (Świat)

14.02.2017

Data premiery (Polska)

14.02.2017

Tryby gry

Multiplayer/singleplayer

Platformy

PC, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania do gry For Honor:

  • procesor: Intel Core i3-550/ AMD Phenom II X4 955,
  • pamięć RAM: 4 GB,
  • karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 lub Radeon HD 6870 lub lepsza,
  • system operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bitowy.
Oficjalna strona www

https://www.ubisoft.com/pl-pl/game/for-honor/

d1mzeii
d1mzeii
d1mzeii
Więcej tematów
d1mzeii