Trwa ładowanie...
d2rjino
d2rjino

Five Nights at Freddy's

Najnowsze informacje
Five Nights at Freddy's to survivalowy horror, którym musimy przetrwać pięć nocy, nie dając się zamordować mechanicznym maskotkom z restauracji wikimedia Commons

Five Nights at Freddy's to oryginalny gra, utrzymana w konwencji horroru, autorstwa niezależnego twórcy Scotta Cawthona (znanego z produkcji The Desolate Hope). W grze przybieramy rolę nocnego dozorcy restauracji, gdzie po zachodzie słońca ożywają animatroniczne kukły, które za wszelką cenę chcą nas zabić. Aby uchronić się przed złymi istotami, obserwujemy całą pizzerię poprzez sieć kamer monitoringu, a gdy jest już blisko do niebezpiecznego momentu spotkania, zamykamy dostęp do naszej placówki.

Five Nights at Freddy's - fabuła gry

W grze Five Nights at Freddy's pokierujemy dozorcą, który podejmuje się okresowej pracy w Freddy Fazbear's Pizza. Główną sensacją pizzerii jest miś Freddy i jego dwaj towarzysze, będący robotami stworzonymi do urozmaicania czasu gościom pizzerii.

Jednak spokojna praca, jaką wydaje się być posada stróża, przeobraża się w walkę na śmierć i życie, gdy dociera do nas, że sympatyczne wielkie zabawki wraz z przyjściem nocy ożywają i nabierają morderczych instynktów. Pozostając całkiem sami, czuwając przez całą noc w stróżówce, mając na wyposażeniu tylko monitoring oraz słabą baterię, musimy przeżyć makabryczną zabawę morderczych maskotek.

Five Nights at Freddy's - mechanika gry

Ciężko Five Nights at Freddy's sklasyfikować do konkretnego gatunku. Gra wymaga od nas solidnej spostrzegawczości, umiejętności podejmowania szybkich decyzji oraz stalowych nerwów. W trakcie rozgrywki cały czas funkcjonujemy w usytuowanej w centrum budynku stróżówce, której, niestety, nie da się zabarykadować.

Sztuka przetrwania w opanowanej przez zabójcze maskotki restauracji polega na obsłudze kontrolowanych przez nas urządzeń, a w naszej władzy mamy: włączanie i wyłączanie oświetlenia, korzystanie z systemu monitoringu czy zamykanie drzwi. Dla gracza znajdującego się w potrzasku, jeszcze nie jest to tragiczne położenie, ale pikanterii rozgrywce dodaje utrata energii elektrycznej, którą musimy dysponować w taki sposób, aby wystarczyło jej na całą noc czuwania, żeby móc obsługiwać monitoring, oświetlenie oraz zamykanie drzwi.

*Rozgrywka w Five Nights at Freddy's * skupia się więc na ciągłym obserwowaniu obrazu z monitoringu (kamery są zamontowane w rozmaitych salach, pokojach, komórkach, korytarzach pizzerii). Gdy zorientujemy się, że nieruchome maskotki zniknęły, albo pojawiły się w innym miejscu, musimy czym prędzej znaleźć je poprzez obraz z innej kamery, oznacza to bowiem, że milusińskie animatroniki rozpoczęły marsz śmierci ku naszej stróżówce. Gdy maskotka jest już w pobliżu naszego pokoju, aby uchronić swoje życie, musimy natychmiast zatrzasnąć lewe albo prawe drzwi, prowadzące do naszego miejsca dowodzenia.

Warunkiem zwycięstwa w Five Nights at Freddy's jest przetrwanie pięciu nocy pod rząd, w godzinach od północy do szóstej rano. Wraz z każdą nastającą nocą, poziom trudności gry jest coraz wyższy, zaś szalone maskotki wykazują się co raz większym pomyślunkiem, dlatego musimy co raz bardziej uważać, aby nie zostać wyprowadzonymi w pole. Gdy zginiemy, powtarzamy tylko tę noc stróżowania, w której straciliśmy życie.

Five Nights at Freddy's
Wydawca

Scott Cawthon

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

powyżej 12 roku życia

Data premiery (Świat)

08.08.2014

Data premiery (Polska)

08.08.2014

Tryby gry

single player

Platformy

PC, WP, AND, iOS

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Five Nights at Freddy's:

  • Intel Pentium IV 2 GHz,
  • 1 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB Geforce GTS 450/Radeon HD 5670 lub lepsza,
  • 250 MB HDD,
  • Windows XP/Vista/7.
Oficjalna strona www

http://www.scottgames.com/

d2rjino
d2rjino
d2rjino
Więcej tematów
d2rjino