Trwa ładowanie...
d313kff

Firewatch

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gra Firewatch to niezależna, przygodowa gra z perspektywy pierwszej osoby, należąca do tzw. gier „chodzonych”, w których główną rolę odgrywa eksploracja świata oraz poznawanie fabuły. Za grę odpowiada niezależne, amerykańskie studio Campo Santo z siedzibą w San Francisco, które debiutowało na rynku gier właśnie produkcją Firewatch. Tytuł ukazał się w 9 lutego 2016 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, natomiast premiera wersji na konsolę Xbox One odbyła się 21 września 2016 roku.

Firewatch – fabuła

Gra Firewatch opowiada o Henrym – mężczyźnie w wieku ok. czterdziestu lat, który postanawia zmienić swoje życie i zostać strażnikiem leśnym w amerykańskiej, znajdującej się w stanie Wyoming ogromnej kniei Shoshone National Forest. Henry obserwuje połacie drzew z wysokiej wieży, wypatrując zarzewi pożarów, i często rozmawia przez krótkofalówkę ze swoją przełożoną Delilah. Wkrótce jednak w lesie zaczynają się dziać dziwne zjawiska, co sprawia, że Henry przestaje pracować w spokoju. Akcja rozgrywa się latem 1989 roku.

Firewatch – mechanika

Gra polega przede wszystkim na eksploracji i podążaniu za wytyczoną przez producentów ścieżką fabularną. Jednakże bardzo istotnym elementem rozgrywki gry Firewatch jest budowanie relacji z przełożoną, która tak naprawdę jest jedyną osobą na odludziu, z którą Henry może rozmawiać i dzielić się szczegółami swojego życia. Gracz może wybierać różne opcje dialogowe o różnym zabarwieniu emocjonalnym oraz dokonywać różnych wyborów i dzięki temu sam decyduje o tym, jak bardzo ciepłe będą jego relacje z postacią Delilah.

Gra rozpoczyna się swego rodzaju interaktywnym wprowadzeniem w formie opowiadania, przybliżającym niezbyt przyjemną przeszłość Henry'ego oraz motywy jego zerwania z dotychczasowym życiem. Gracz wówczas wybiera kwestie dialogowe i podejmuje małe decyzje.

Mechanika gry Firewatch polega przede wszystkim na odkrywaniu mapy, zwiedzaniu różnych miejsc, czytaniu znalezionych notatek oraz książek. Istnieje również możliwość wykonywania zdjęć, dokumentujących wycieczkę.

Firewatch – oprawa wizualna

Gra Firewatch została wyprodukowana przy pomocy silnika graficznego Unity, który pozwolił zbudować estetyczny, bardzo barwny świat, ale bez wielu szczegółów i innowacji. Estetyka Firewatch przypomina estetykę animowanych, trójwymiarowych filmów familijnych, a kolorystyka jest zarówno bardzo ciepła, zwłaszcza podczas zachodów słońca, jak i zimna, występująca podczas nocy.

Gracz może podziwiać rozległe krajobrazy leśne, potężne pasma górskie, czy jeziora lub jaskinie.

Firewatch – odbiór

Gra Firewatch spotkała się z pozytywnymi recenzjami. Chwalono ją za oprawę graficzną, fabułę, bardzo dobrze napisane dialogi oraz złożone, interesujące postaci, natomiast nieprzychylnie wypowiadano się na temat jej zakończenia. Według serwisu GameRankings gra Firewatch otrzymała średnią ocen 82,54 na 100 proc.

d313kff
Firewatch
Wydawca

Panic Inc.

Dystrybutor

Panic Inc.

Kategoria wiekowa

+16 (PEGI)

Data premiery (Świat)

09.02.2016

Data premiery (Polska)

09.02.2016

Tryby gry

Singleplayer

Platformy

PC, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

*Minimalne wymagania do gry Firewatch: *

  • procesor: Intel Core i3 2.0 GHz,
  • pamięć RAM: 6 GB,
  • karta graficzna: 1 GB GeForce 450 lub lepsza,
  • system operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit.
Oficjalna strona www

http://www.firewatchgame.com/

d313kff
d313kff
d313kff
Więcej tematów
d313kff