Trwa ładowanie...
dkjl3wy

Firewatch

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gra Firewatch to niezależna, przygodowa gra z perspektywy pierwszej osoby, należąca do tzw. gier „chodzonych”, w których główną rolę odgrywa eksploracja świata oraz poznawanie fabuły. Za grę odpowiada niezależne, amerykańskie studio Campo Santo z siedzibą w San Francisco, które debiutowało na rynku gier właśnie produkcją Firewatch. Tytuł ukazał się w 9 lutego 2016 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, natomiast premiera wersji na konsolę Xbox One odbyła się 21 września 2016 roku.

Firewatch – fabuła

Gra Firewatch opowiada o Henrym – mężczyźnie w wieku ok. czterdziestu lat, który postanawia zmienić swoje życie i zostać strażnikiem leśnym w amerykańskiej, znajdującej się w stanie Wyoming ogromnej kniei Shoshone National Forest. Henry obserwuje połacie drzew z wysokiej wieży, wypatrując zarzewi pożarów, i często rozmawia przez krótkofalówkę ze swoją przełożoną Delilah. Wkrótce jednak w lesie zaczynają się dziać dziwne zjawiska, co sprawia, że Henry przestaje pracować w spokoju. Akcja rozgrywa się latem 1989 roku.

Firewatch – mechanika

Gra polega przede wszystkim na eksploracji i podążaniu za wytyczoną przez producentów ścieżką fabularną. Jednakże bardzo istotnym elementem rozgrywki gry Firewatch jest budowanie relacji z przełożoną, która tak naprawdę jest jedyną osobą na odludziu, z którą Henry może rozmawiać i dzielić się szczegółami swojego życia. Gracz może wybierać różne opcje dialogowe o różnym zabarwieniu emocjonalnym oraz dokonywać różnych wyborów i dzięki temu sam decyduje o tym, jak bardzo ciepłe będą jego relacje z postacią Delilah.

Gra rozpoczyna się swego rodzaju interaktywnym wprowadzeniem w formie opowiadania, przybliżającym niezbyt przyjemną przeszłość Henry'ego oraz motywy jego zerwania z dotychczasowym życiem. Gracz wówczas wybiera kwestie dialogowe i podejmuje małe decyzje.

Mechanika gry Firewatch polega przede wszystkim na odkrywaniu mapy, zwiedzaniu różnych miejsc, czytaniu znalezionych notatek oraz książek. Istnieje również możliwość wykonywania zdjęć, dokumentujących wycieczkę.

Firewatch – oprawa wizualna

Gra Firewatch została wyprodukowana przy pomocy silnika graficznego Unity, który pozwolił zbudować estetyczny, bardzo barwny świat, ale bez wielu szczegółów i innowacji. Estetyka Firewatch przypomina estetykę animowanych, trójwymiarowych filmów familijnych, a kolorystyka jest zarówno bardzo ciepła, zwłaszcza podczas zachodów słońca, jak i zimna, występująca podczas nocy.

Gracz może podziwiać rozległe krajobrazy leśne, potężne pasma górskie, czy jeziora lub jaskinie.

Firewatch – odbiór

Gra Firewatch spotkała się z pozytywnymi recenzjami. Chwalono ją za oprawę graficzną, fabułę, bardzo dobrze napisane dialogi oraz złożone, interesujące postaci, natomiast nieprzychylnie wypowiadano się na temat jej zakończenia. Według serwisu GameRankings gra Firewatch otrzymała średnią ocen 82,54 na 100 proc.

dkjl3wy
Firewatch
Wydawca

Panic Inc.

Dystrybutor

Panic Inc.

Kategoria wiekowa

+16 (PEGI)

Data premiery (Świat)

09.02.2016

Data premiery (Polska)

09.02.2016

Tryby gry

Singleplayer

Platformy

PC, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

*Minimalne wymagania do gry Firewatch: *

  • procesor: Intel Core i3 2.0 GHz,
  • pamięć RAM: 6 GB,
  • karta graficzna: 1 GB GeForce 450 lub lepsza,
  • system operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit.
Oficjalna strona www

http://www.firewatchgame.com/

dkjl3wy
dkjl3wy
dkjl3wy
Więcej tematów
dkjl3wy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj