Trwa ładowanie...
d1q8245
d1q8245

Final Fantasy XV

Najnowsze informacje
Główny bohater gry Final Fantasy XV flickr.com
Główny bohater gry Final Fantasy XV

Final Fantasy XV jest piętnastą grą słynnej serii Final Fantasy wydaną w przez Square Enix w 2016 roku. Najnowsza odsłona cyklu odchodzi od typowego dla serii stylu jRPG na rzecz, dodając elementy akcji i rozbudowany otwarty świat.

Final Fantasy XV – informacje ogólne

Final Fantasy XV to fabularna gra akcji osadzona w świecie fantasy, która trafiła na konsole PlayStation 4 i Xbox One 29 listopada 2016 roku. W grze znajdziemy otwarty świat i system walk przypominający ten znany z gier należących do serii Kingdom Hearts. Prace nad Final Fantasy V rozpoczęto w 2006 roku i docelowo gra miała trafić na konsole PlayStation 3 jako spin-off Final Fantasy XIII, jednak w 2013 roku ogłoszono, że tytuł powstanie jako niezależna część serii.

Final Fantasy XV – fabuła

Akcja Final Fantasy XV dzieje się w przypominającej Ziemię i podzielonej na trzy kontynenty krainie Eos. Książę Noctis Lucis Caelum jest synem króla Lucis, a poznajemy go, gdy wraz z kilkoma towarzyszami zmierza na spotkanie ze swoją narzeczoną Luną. Zanim jednak uda im się dotrzeć na miejsce, grupa dowiaduje się, że kraj został zaatakowany, a jego stolica podbita.

Final Fantasy XV – rozgrywka

Podczas gry w Final Fantasy XV gracz obserwuje świat z perspektywy trzeciej osoby i eksploruje otwarty świat w czasie rzeczywistym. Gracz kieruje tylko jedną postacią, nie zaś kilkoma, jak w poprzednich częściach. Mechanika gry została zaprojektowana od podstaw, a walka wprowadza nowe rozwiązania – odbywa się w czasie rzeczywistym, ale gracz może zatrzymać czas przy pomocy aktywnej pauzy. Postać księcia Noctisa może przeskakiwać przez małe przeszkody, biegać przez ograniczony czas, a także ukrywać się. Przemieszczanie się po świecie Final Fantasy XV możliwe jest pieszo, w samochodzie i na grzbiecie ptaków Chocobo.

W czasie walki główny bohater może korzystać z magii, różnych umiejętności i broni, a także współpracować z towarzyszami, z którymi można przeprowadzać ataki specjalne.

W Final Fantasy XV ważnym aspektem starć z przeciwnikami jest wykorzystanie aktywnej pauzy, która daje graczowi czas na zaplanowanie następnego ruchu, zmianę broni czy przygotowanie się na wykonanie uniku. W Final Fantasy XV zetkniemy się z cyklem dnia i nocy, a po zachodnie słońca staje się niebezpieczniej. Drużyna może rozbijać obozy, żeby odpocząć i się najeść – jest to czas na zregenerowanie punktów życia i awansowanie na wyższe poziomy doświadczenia.

Final Fantasy XV – rozszerzenie świata gry na inne media

W celu rozszerzenia świata Final Fantasy XV bez produkowania dodatkowych gier powstał specjalny projekt Final Fantasy XV Universe, w ramach którego stworzono serię animowaną Brotherhood: Final Fantasy XV, film animowany Final Fantasy XV: Gwardia Królewska, a także zapowiedzianą na 2017 rok rzeczywistość wirtualną (VR) pod tytułem Monster of the Deep: Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV – odbiór gry i sprzedaż

Recenzenci z agregatora opinii Metacritic ocenili grę Final Fantasy XV na 81 proc. w wersji na PS4 i na 83 proc. na Xbox One. W ciągu doby od premiery rozeszło się pięć milionów egzemplarzy gry, a w maju 2017 roku studio Square ogłosiło, że poziom sprzedaży Final Fantasy XV i ogłoszenie ich nowej produkcji, Rise of the Tomb Raider, znacznie przyczyniły się do wzrostu zysków przedsiębiorstwa.

Final Fantasy XV
Wydawca

Square Enix / Eidos

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 12

Data premiery (Świat)

29.11.2016

Data premiery (Polska)

29.11.2016

Tryby gry

single-player

Platformy

PlayStation 4, Xbox One

Oficjalna strona www

http://finalfantasyxv.com/

d1q8245

d1q8245
d1q8245
Więcej tematów
d1q8245