Trwa ładowanie...
d241563

FIFA 16

Najnowsze informacje
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: EA SPORTS FIFA

FIFA 16 jest kolejną koncentrującą się na piłce nożnej grą sportową z serii FIFA, która działa na tym samym silniku graficznym, co jej poprzedniczka, ale wprowadza do rozgrywki sporo nowych elementów.

FIFA 16 – informacje ogólne

Na okładce gry FIFA 16 po raz kolejny znalazł się Lionel Messi, a polskie wydanie przedstawia również Arkadiusza Milika. FIFA 16 po raz pierwszy wprowadza zawodniczki płci żeńskiej.

Gra trafiła na komputery osobiste, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One oraz systemy Android i iOS 22 września 2015 roku. W Europie miała swoja premierę dwa dni później. FIFA 16 nie została udostępniona na konsole Nintendo.

FIFA 16 – nowości

FIFA 16 proponuje graczowi standardową rozgrywkę znaną z poprzednich gier serii, dodaje jednak trochę ulepszeń i dodatkowych funkcji. Największą nowością w grze FIFA 16 jest wprowadzenie możliwości poprowadzenia kobiecych drużyn piłkarskich – dostępnych jest 12 reprezentacji narodowych. Odpowiednie wygenerowanie ruchów kobiet na boisku zostało przez twórców zrealizowane przy pomocy techniki motion capture, nagrywając takie zawodniczki, jak Alex Morgan, Sydney Leroux, Megan Rapinoe i Steph Catley. Rozgrywkę drużynami kobiecymi można prowadzić jedynie w ramach turnieju jednoosobowego lub trybu towarzyskiego.

FIFA 16 – rozgrywka

FIFA 16 umożliwia grę na 78 stadionach, wśród których znajduje się 50 obiektów licencjonowanych. Pojawiło się sporo dodatkowych opcji poruszania się zawodników w czasie meczu, wśród których znalazło się określanie długości wślizgu i dodatkowe elementy dryblingu. W FIFA 16 rozszerzono też możliwości podań, dopracowano system dośrodkowań i dodano wirtualnego trenera, który pomaga nowym graczom.

Tryb kariery w grze FIFA 16 rozszerzono o turnieje rozgrywane przed sezonem i dopracowano sztuczną inteligencję zawodników. Dopracowano też interfejs popularnego w serii FIFA trybu Ultimate Team, dodając też opcję FIFA Ultimate Team Draft, która pozwala na szybsze dobranie drużyny, ponieważ na każdą pozycję system proponuje pięciu losowych zawodników. Posiadacze konsol Xbox mają też dostęp do legend piłki nożnej, wśród których znaleźli się George Best, Vitor Baía, Ryan Giggs, Deco i Alessandro Nesta.

FIFA 16 – obiór gry

FIFA 16 otrzymała dość pozytywne oceny od krytyków w agregatorze Metacritic – wersja na komputery osobiste otrzymała notę 81 proc., jednak średnia od użytkowników wyniosła jedynie 4,4/10. Recenzenci pozytywnie oceniali wysoki realizm rozgrywki i ciekawe dodatkowe elementy, jak choćby drużyny kobiece.

FIFA 16 była wielokrotnie porównywana do swojego konkurenta w gatunku sportowych gier o tematyce piłki nożnej, Pro Evolution Soccer 2016. Według IGN i gazety „Metro” FIFA 16 przegrywa z płynniejszym i lepiej zrównoważonym PSE 2016, natomiast „The Guardian” uznał, że ciężko wybrać lepszą z tych dwóch gier.

d241563
FIFA 16
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska, Origin

Kategoria wiekowa

PEGI: 3

Data premiery (Świat)

22.09.2015

Data premiery (Polska)

24.09.2015

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Android, iOS

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry FIFA 16:

  • system: Windows Vista/7/8 (64-bitowy)
  • procesor: Core 2 Quad 2.4 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza)
  • wolne miejsce na dysku: 15 GB
Oficjalna strona www

https://www.easports.com/fifa

d241563
d241563
d241563
Więcej tematów
d241563