Trwa ładowanie...
d1mzeii
d1mzeii

FIFA 15

Najnowsze informacje
Wydanie gry FIFA 15 na konsole Xbox One flickr.com

FIFA 15 jest już 22 odsłoną znanych symulatorów piłki nożnej FIFA wydawanych przez EA Sports.

FIFA 15 – informacje ogólne

FIFA 15 miała swoją premierę 23 września 2014 roku. Twórcy postarali się, żeby gra trafiła do jak największej liczby graczy i udostępnili ją na PC, konsole siódmej i ósmej generacji, a także smartfony. Możemy więc zagrać w grę FIFA 15 na komputerach osobistych z Windowsem oraz na platformach PS3, PS4, PS Vita, Xbox 360, Xbox One, Wii, Nintendo 3DS, a także systemach Android, iOS i Windows Phone.

FIFA 15 jest drugim tytułem z serii, który powstał na silniku graficznym Ignite – ta wersja działa na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wydanie na PS3 i Xbox 360 bazuje na silniku Impact.

FIFA 15 – licencje

FIFA 15 udostępnia graczom nowe licencjonowane zespoły i stadiony, w sumie otrzymujemy więc 35 lig, ponad 600 klubów, w których gra kilkanaście tysięcy zawodników, a także 41 stadionów. Wśród dostępnych w FIFA 15 drużyn znajdują się Liverpool FC, Chelsea FC, Borussia Dortmund, FC Barcelona czy Boca Juniors. W tym wydaniu gry otrzymamy w pełni licencjonowaną włoską Serie A i większość zespołów Serie B. Powraca też turecka [Superliga Piłkarska] (https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/liga-turecka). FIFA 15 jest promowana przez Lionela Messiego, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich gier z serii.

Sama rozgrywka odbywa się na tych samych zasadach, co w innych grach FIFA, czyli gracz rozgrywa mecze i stara się piąć coraz wyżej w rankingach. Twórcy dodali jednak kilka dodatkowych opcji i ulepszeń, jak na przykład nowe zagrywki taktyczne, bardziej realistyczna fizyka rozgrywki, czy system Emotional Intelligence, generujący odpowiednią do sytuacji reakcję zawodników.

FIFA 15 – tryby rozgrywki

FIFA 15 oferuje kilka trybów rozgrywki. Tryb kariery menedżerskiej należy do najbardziej rozbudowanych modułów, ale można też rozgrywać pojedyncze sezony i spotkania, wybrać jedną z gier treningowych czy mecze ze znajomymi online. W FIFA 15 rozbudowano popularną sieciową rozgrywkę Ultimate Team, w której można wypożyczać zawodników i tworzyć składy koncepcyjne, które można dobrać tak, by stworzyć drużynę idealną. Pojawiają się nowe legendy ze świata piłki nożnej, m.in. Roberto Carlos, Franz Beckenbauer i Peter Schmeichel.

FIFA 15 – odbiór gry

FIFA 15 otrzymała pozytywne noty od recenzentów, które w agregatorach GameRankings i Metacritic otrzymały wyniki na pograniczu 82 proc. dla wersji na konsolowych. Dużo gorzej wypadło wydanie FIFA 15 na komputery osobiste, które krytycy z GR ocenili na 64 proc., a z Metacritic na 76 proc. FIFA 15 otrzymała jeszcze niższe noty od graczy – średnia ocen wersji na komputery osobiste użytkowników drugiego z wymienionych portali wyniosła 4,2/10. Przyczyną takiej reakcji okazały się problemy techniczne, jak choćby zacinanie się gry, zapętlanie dźwięku i inne błędy oprogramowania.

FIFA 15
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska, Origin

Kategoria wiekowa

PEGI: 3

Data premiery (Świat)

23.09.2014

Data premiery (Polska)

25.09.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo 3DS, Wii, iOS, Android, Windows Phone, Xbox 360, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry FIFA 15:

  • system: Windows V/7/8/8.1 - 64-Bit
  • procesor: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
  • wolne miejsce na dysku: 13 GB
  • DirectX: 11
Oficjalna strona www

https://www.easports.com/fifa

d1mzeii
d1mzeii
d1mzeii
Więcej tematów
d1mzeii