Trwa ładowanie...
d1j08mx

Fe

Najnowsze informacje
www.ea.com
Źródło: www.ea.com, fot: Zoink Games/Electronic Arts

Fe to przygodowa gra akcji PC oraz konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch opracowana przez studio Zoink. Gra osadzona jest w leśnej scenerii, którą gracz przemierza jako niewielkie stworzenie, które stara się ocalić krainę przed tajemniczymi bytami. Premierę zapowiedziano na 16 lutego 2018 roku.

Fe – produkcja

Za powstanie gry Fe odpowiada szwedzkie studio Zoink, które ma na koncie również takie tytuły jak platformówka Zombie Vikings. Twórcy bazują na świecie przywołującym na myśl nordyckie lasy, a inspiracją były dla nich gry takie jak Podróż (2012) i Shadow of the Colossus. Mechanika rozgrywki została zaczerpnięta z produkcji takich jak serie Metroid i The Legend of Zelda. Pierwsza wzmianka o powstawaniu Fe pojawiła się w 2016 roku. Ogłoszono wtedy, że będzie to pierwsza gra należąca do segmentu gier niezależnych EA Originals, w ramach którego Electronic Arts ma wspierać mniejszych producentów gier.

Fe stworzono z myślą o konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a także komputerach z systemem Windows (dostęp przez platformę Origin).

Fe – fabuła

W grze Fe trafiamy do baśniowego lasu, w którym dzieje się coś niepokojącego. Tajemniczy istoty znane jako The Silent Ones, czyli Cisi, zagrażają harmonii tego świata. Jako Fe, stworzenie przypominające lisa, przemierzamy niezwykłą krainę, uczymy się porozumiewać z napotkanymi zwierzętami, staramy się ocalić las i poznać sekret naszego pochodzenia.

Fe – rozgrywka

Rozgrywka w grze Fe opiera się na sterowaniu głównym bohaterem, który przemierza leśną krainę, wspina się, szybuje i stara się porozumieć z napotkanymi stworzeniami. Oprawa graficzna Fe jest trójwymiarowa i utrzymana w bajkowym, ale też nieco tajemniczym klimacie. Otoczenie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, nie mamy też z góry ustalonych celów do zrealizowania. Konieczne jest więc poznawanie ekosystemu i odkrywanie jego tajemnic, dzięki czemu możliwe staną się dalsze postępy w grze.

Komunikowanie się z innymi mieszkańcami lasu stanowi jeden z ważniejszych elementów gry. Poprzez naukę różnorodnych melodii zdobywamy możliwość przekonania ptaków, by pozwoliły nam lecieć na ich grzbiecie czy zwyciężenia w walkach. To właśnie od naszych zdolności komunikacyjnych zależy, czy uda nam się zaprzyjaźnić z napotkanymi zwierzętami, które mogą użyczyć nam swoich zróżnicowanych umiejętności. Eksplorując świat Fe, zwiedzimy stare ruiny, znajdziemy ukryte artefakty i odkryjemy sekretne lokacje.

d1j08mx
Fe
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

PEGI: 7+

Data premiery (Świat)

16.02.2018

Data premiery (Polska)

16.02.2018

Tryby gry

singleplayer

Platformy

PC (Windows), PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry Fe dla systemu Windows: Windows 7 64-bit, 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit / procesor Intel core i3-2100T @ 2.5GHz lub AMD Phenom II X3 B73 / 4096MB RAM / karta graficzna Nvidia GeForce GTX 460 lub AMD Radeon 5870; 1Gb RAM / DirectX 11 / 3 GB miejsca na dysku

Oficjalna strona www

https://www.ea.com/en-gb/games/fe

d1j08mx
d1j08mx
d1j08mx
Więcej tematów
d1j08mx