Trwa ładowanie...
d2sqkow

Far Cry 5

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Far Cry 5 to następna z serii przygodowa gra akcji, wydana przez Ubisoft, w której gracze mają za zadanie pokonać ekspansywny kult, na czele którego stoi Joseph Seeds. Grafika i dźwięk Far Cry 5 robią ogromne wrażenie, a otwarty świat pozwala na wiele godzin rozrywki w trybie single lub multiplayer. Będzie dostępna wersja w języku polskim.

Far Cry 5 - opis gry

Akcja Far Cry 5 ma miejsce w Hope County w Montanie, gdzie sekta fanatyków przejęła kontrolę nad mieszkańcami. Na czele kultu zwanego Projekt Bram Edenu, stoi Jospeh Seed, który głosi koniec świata.

W jego rodzinie znajdują się:

 • John - inwkizytor, który terroryzuje mieszkańców, próbując przemocą wymusić na nich wszystko, co do nich należy i przekazać na cele kultu;
 • Jacob - żołnierz (strzelec), zajmujący się bezpieczeństwem Projektu i werbowaniem ludzi do kultu;
 • Faith - femme fatale, która wpływa na mieszkańców poprzez urok i pozorną niewinność.

Po drugiej stronie stoi ruch oporu, który ma na celu obalenie sekty w Hope County. Gracz po raz pierwszy w tej serii, tworzy własną postać, wybierając płeć i wygląd bohatera, który rozwija się wraz z grą. Może wybrać sobie sojuszników w grupie osób takich jak:

 • Grace Armstrong - doświadczona snajper z doświadczeniem w wojnie w Afganistanie, obecnie instruktorka na strzelnicy, siłą przejętej przez kult;
 • Jerome Jeffries - ksiądz katolicki, który był wcześniej żołnierzem (walczył m.in. w wojnie w Zatoce); kult odebrał mu kościół;
 • Nick Rye - pochodzi z rodziny lotników, ale sam unikał wojny, a zamiast walk, prowadził firmę, która zajmowała się opylaniem upraw, które i tak zostały później przejęte przez kult;
 • Mary May Fairgrave - barmanka, która pracowała w rodzinnym barze Orzeł w Locie; straciła bar po śmierci rodziców, a bank oddał go kultowi za niewielką sumę pieniędzy;
 • Boomer - leciwy pies, porzucony w wyniku chaosu, jaki powstał po rozprzestrzenieniu się kultu, ale wciąż pełen werwy i chętny do pomocy w starciu z fanatykami.

Pokonanie kultu jest ciężkim wyzwaniem, szczególnie dlatego że gra Far Cry 5 dostosowuje się poziomem trudności do gracza. Jeśli idzie mu zbyt dobrze, to fanatycy podwoją swoje siły. Fabuła nie jest liniowa, dzięki czemu w Far Cry 5 można grać wiele razy na różne sposoby.

Gra Far Cry 5 odbywa się w otwartym świecie (sandbox), gdzie można swobodnie się poruszać pieszo i pojazdami mechanicznymi (szeroka gama: ciężarówki, quady, traktory, łodzie czy samoloty) przy okazji podziwiając niesamowitą grafikę, eksplorując wiele różnych lokacji (rzeki, doliny, góry), wykonując zadania główne i poboczne, a także walcząc z użyciem broni. W rozgrywce można wziąć udział samemu lub współpracując z innymi. W walce pomogą najemnicy, a także zwierzęta (można je oswajać) takie jak Boomer. Akcję Far Cry 5 ogląda się z perspektywy pierwszoosobowej. Z członkami kultu można ścierać się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. Gracz ma także szeroki wybór broni, którą może naprawiać i modyfikować.

Dodatkowym urozmaiceniem gry Far Cry 5 jest możliwość edycji map, dzięki czemu można układać wiele własnych scenariuszy.

Far Cry 5 - premiera

Premiera Far Cry 5 wyznaczona jest na 27 marca 2018 r. Wydawcą jest firma Ubisoft. Gra będzie dostępna na PC, PS4 i Xboxa One.

d2sqkow
Far Cry 5
Wydawca

Ubisoft

Kategoria wiekowa

18+

Data premiery (Świat)

27.03.2018

Tryby gry

single player, multiplayer

Platformy

Windows PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe dla Far Cry 5:

 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM,
 • karta grafiki: 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza Windows 7/8.1/10 64-bit
Oficjalna strona www

https://far-cry.ubisoft.com/

d2sqkow
d2sqkow
d2sqkow
Więcej tematów
d2sqkow