Trwa ładowanie...
d2ydvlt
d2ydvlt

Evolve (gra komputerowa)

Najnowsze informacje
Obcy z gry komputerowej Evolve flickr.com

Evolve jest grą komputerową wydaną w 2015 roku na PC oraz konsole PS 4 i Xbox One. Ten sieciowy FPS powstał dzięki współpracy studia Turtle Rock Studios i wydawcy 2K Games.

Evolve (gra komputerowa) – informacje ogólne

Evolve to sieciowa strzelanka pierwszoosobowa, w której zaimplementowano ciekawy model rozgrywki asymetrycznej, w którym czterech graczy wciela się w najemników mających za zadanie pokonać monstrum kierowanym przez piątego gracza. Gra komputerowa Evolve została wyprodukowana na silniku CryEngine znanym jako autorski silnik wykorzystany w serii gier Far Cry.

Gra Evolve trafiła na komputery osobiste z systemem Windows, konsole PlayStation 4 i Xbox One 10 lutego 2015 roku. Studio Turtle Rock przekształciło grę w wersję free-to-play 7 lipca 2016, nadając jej nowy tytuł – Evolve Stage 2 – a także implementując kilka zmian.

Evolve (gra komputerowa) – fabuła

Evolve jest grą komputerową osadzoną w fikcyjnym świecie przyszłości. Ludzkość zajęła się kolonizacją innych planet, jednak na jednej z nich, Shear, koloniści trafiają na opór ze strony jej pierwotnych mieszkańców. Obcy o monstrualnych formach mają możliwość ewoluowania przez zjadanie lokalnej zwierzyny i stanowią zagrożenie dla ludzi. Powołany zostaje zespół łowców, którzy mają za zadanie rozprawić się z monstrum.

Evolve (gra komputerowa) – ogólne zasady rozgrywki

Rozgrywka w Evolve opiera się na modelu wieloosobowym (dla 5 graczy) i jest asymetryczna. Czterech graczy wciela się we współpracujących ze sobą łowców, jeden zaś w obcego. Evolve oferuje cztery tryby rozgrywki:

  • Hunt – polowanie jest podstawowym trybem rozgrywki w Evolve; zadaniem łowców jest jak najszybsze zabicie potwora, który wraz z kolejnymi ewolucjami staje się coraz bardziej wymagającym przeciwnikiem; obcy natomiast ma własne cele, które umożliwią mu zwycięstwo – zabić łowców lub zniszczyć generator;
  • Nest – w tym trybie obcy broni jaj, z których mogą wykluć się kolejne potwory zdolne pomóc mu w walce – o ile znajdzie je przed łowcami; rozgrywka kończy się, gdy monstrum pozbędzie się łowców lub oni zniszczą jaja i potwory, które zdążyły się z nich wykluć;
  • Rescue – zadaniem w obcego w tym trybie jest zabicie jak największej liczy kolonistów, podczas gdy łowcy muszą ich chronić;
  • Defend – ostatni tryb rozgrywki w Evolve; tym razem łowcy starają się chronić miejsce ewakuacji przez określony czas, a potwór stara się pozbyć przeciwników.

Nest, Rescue i Defend stanowią części składowe swego rodzaju kampanii wieloosobowej Evacuation, w której gracze rozgrywają pięć starć, a od wyników zależy przewaga na kolejnych mapach. Istnieje możliwość jednoosobowej gry w Evolve, a w takich przypadkach pozostałe postaci kierowane są przez sztuczną inteligencję. Funkcjonuje również tryb obserwatora, w którym nie bierze się udziału w rozgrywce, ale można ją obserwować z wybranej perspektywy i przełączać się między widokiem potwora i poszczególnych łowców.

Evolve (gra komputerowa) – gra łowcami

Jeżeli podczas gry w Evolve gracz stanie po stronie łowców, będzie on obserwował świat z perspektywy pierwszoosobowej. Każdy z łowców biorących udział w danej walce ma inną klasę (szturmowiec, medyk, traper lub wsparcie), a w obrębie klasy można wybrać jedną w pięciu postaci. Odblokowanie nowych postaci możliwe jest wraz z postępami w grze.

Jeśli zdecydujemy się grać w Evolve łowcą, musimy nastawić się na kooperację z innymi graczami. Łowcy muszą wytropić bestię, a potem współpracować podczas próby pokonania jej, kiedy to umiejętności charakterystyczne dla każdej klasy okazują się niezbędne.

Evolve (gra komputerowa) – gra obcym

Gracz kierujący obcym obserwuje świat z perspektywy trzeciej osoby i ma do wyboru jednego z pięciu potworów, przy czym kolejne monstra można można odblokować dopiero z czasem. Trzy podstawowe potwory to Goliath, Kraken i Wraith, a dwa kolejne, Behemoth i Gorgon, dostępne są wraz z rozszerzeniem DLC do gry Evolve.

Wcielenie się w obcego wymaga obranie taktyki różniącej się od tej preferowanej przez łowców. Żeby mieć szansę w starciu z ludźmi, potwór musi początkowo ukrywać się i poświęcić czas na atakowanie i zjadanie zwierzyny, dzięki czemu będzie mógł ewoluować i osiągać potężniejsze formy.

Evolve (gra komputerowa)
Wydawca

2K Games

Dystrybutor

Take-Two Interactive, Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 16

Data premiery (Świat)

10.02.2015

Data premiery (Polska)

10.02.2015

Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry komputerowej Evolve:

  • system: Windows 7 64-bit
  • procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 3.2 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 5770 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 50 GB
Oficjalna strona www

https://evolvegame.com/

d2ydvlt
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów
d2ydvlt