Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

Everybody's Gone to the Rapture

Najnowsze informacje
Screenshot z gry Everybody’s Gone to the Rapture flickr.com

Everybody's Gone to the Rapture jest grą przygodową rozgrywaną z perspektywy pierwszej osoby. Twórcy udostępnili ją na PlayStation 4 i komputery osobiste z systemem Windows.

Everybody's Gone to the Rapture – informacje ogólne

Przygodówka Everybody's Gone to the Rapture nie należy do typowego przedstawiciela tego gatunku gier. Można ją porównać do symulatora chodzenia, w którym zadaniem gracza jest poznawanie otoczenia. Światowa premiera Everybody's Gone to the Rapture na konsole PlayStation 4 odbyła się 11 sierpnia 2015 roku, a na komputery osobiste grę udostępniono przez platformę Steam 14 kwietnia 2016 roku.

Everybody's Gone to the Rapture – rozgrywka

W grze Everybody's Gone to the Rapture podstawowym zadaniem gracza jest stopniowe odkrywanie historii świata gry Everybody's Gone to the Rapture. W tym celu przemieszcza się on przez opustoszałe miasteczko, zwiedzając otwarty świat gry, odsłuchując nagrania, rozmowy telefoniczne, wiadomości i szukając wskazówek.

Everybody's Gone to the Rapture jest tytułem eksperymentalnym skupiającym się na elementach artystycznych i klimacie budowanym przez muzykę, projekty lokacji i oświetlenie. Melancholijna atmosfera Everybody's Gone to the Rapture ma wywołać w graczu emocjonalną reakcję i pozwolić mu zagłębić się w opowiadaną historię.

Everybody's Gone to the Rapture – fabuła

Akcja gry Everybody's Gone to the Rapture przenosi gracza w lata 80. XX wieku, do opustoszałego angielskiego miasteczka Yaughton. Fabuła jest liniowa, ale rozbudowana, a od gracza zależy, jak dokładnie pozna historie poszczególnych bohaterów, których treść jest ukryta w nagraniach czy rozmowach prowadzonych przez świetliste postaci ludzi, których już w miasteczku nie ma.

Everybody's Gone to the Rapture nawiązuje tytułem do znanego w eschatologii chrześcijańskiej pojęcia „rapture”, czyli swego rodzaju „wniebowzięcia”, a według recenzenta Hardcore Gamer czerpie inspirację z gry Gone Home i serialu Pozostawieni.

Everybody's Gone to the Rapture – opinie

Gra Everybody's Gone to the Rapture została dobrze przyjęta przez krytyków i graczy; otrzymała 70 proc. pozytywnych recenzji od użytkowników Steam, a także 78 proc. od krytyków na portalu Metacritic dla wersji na PC. Everybody's Gone to the Rapture doceniono za oprawę graficzną, muzykę, ciekawy sposób narracji i dowolność interpretacyjną. Z krytyką spotkała się mechanika rozgrywki – zbyt wolne poruszanie się i ograniczone możliwości interakcyjne.

Gra Everybody's Gone to the Rapture została trzykrotnie nagrodzona podczas wręczania wyróżnień BAFTA 2016 w kategoriach muzyki i oprawy audio, otrzymując też siedem innych nominacji. Grę doceniono też na targach TIGA 2015, Game Audio Network Guild Awards czy British Writers' Guild Awards 2016.

Everybody's Gone to the Rapture
Wydawca

Sony Computer Entertainment

Dystrybutor

Sony Computer Entertainment Polska, Steam, Uplay

Kategoria wiekowa

PEGI: 16

Data premiery (Świat)

11.08.2015

Data premiery (Polska)

12.08.2015

Tryby gry

single-player

Platformy

PlayStation 4, Microsoft Windows

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Everybody's Gone to the Rapture:

  • system: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) lub 64-bit Windows 10
  • procesor: Intel Core i5-4570T 2.9 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 6850
  • wolne miejsce na dysku: 8 GB
  • DirectX: Wersja 11
Oficjalna strona www

https://www.playstation.com/pl-pl/games/everybodys-gone-to-the-rapture-ps4/

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc