WP

Esport rośnie w siłę!

Turtle Entertainment Polska, krajowy oddział właściciela marki ESL, największego na świecie organizatora rozgrywek e-sportowych, został uhonorowany tytułem Diamentu Forbesa. W kategorii przedsiębiorstw o przychodach 5-50 MLN PLN firma uplasowała się na bardzo wysokiej 5. pozycji wśród firm z województwa Śląskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Esport rośnie w siłę!
(ESL Polska)
WP

Jak wyliczył Forbes, średnia ważona wzrostu wyrażona w procentach wyniosła w przypadku Turtle Entertainment Polska aż 98,99%. Przełożyło się to na wysoką 52. pozycję w ogólnopolskim rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość.

-W Polsce e-sport rozwija się niezwykle dynamicznie. W 2016 roku wartość tego rynku sięgnęła 40 mln, w przyszłym wyniesie już 52 mln – komentuje Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający Turtle Entertainment Polska.

- Wysoka pozycja w prestiżowym rankingu Forbesa znajduje odzwierciedlenie w niezwykle dynamicznym rozwoju polskiego oddziału ESL. Zatrudnienie w firmie w ciągu kilku lat wzrosło od 5 do 80 osób, w Katowice wzbogaciły się o studio telewizyjne ESL Arena, z którego ważne wydarzenia e-sportowe, takie jak np. europejskie finały ligi World of Tanks, transmitowane są na cały świat – dodaje Krzysztof Pikiewicz, CEO Turtle Entertainment Polska.

WP

Historia polskiego oddziału ESL sięga 2005 roku i praktycznie jest tożsama z rozwojem rynku e-sportowego w Polsce. W 2005 roku, Rafał i Krzysztof Pikiewicz wystartowali z Ligą Cybersport, która zorganizowała pierwsze mistrzostwa w grach komputerowych dla amatorów i profesjonalistów w Polsce. W tym roku, podczas organizowanych przez ESL legendarnych już finałów Intel Extreme Masters w Katowicach, Liga Cybersport również będzie obecna, ale już w postaci wielkiego finału Pucharu Polski. To pokazuje doskonale jaką drogę przeszedł e-sport w naszym kraju - od niszowych rozgrywek dla entuzjastów gier do gospodarza mistrzostw świata w katowickim Spodku, imprezy, którą na całym świecie oglądają dziesiątki miliony widzów.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP