Trwa ładowanie...
dnvhano
dnvhano

Enemy Front

Najnowsze informacje
Zdjęcie

Enemy Front jest pierwszoosobowa strzelanką, której akcja rozgrywa się podczas powstania warszawskiego. Za grę odpowiedzialne jest polskie studio CI Games.

Enemy Front – informacje ogólne

Gra Enemy Front miała swoją premierę 10 czerwca 2014 roku i jest dostępna na komputery osobiste z systemem Windows, a także na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Enemy Front przenosi gracza w realia II wojny światowej, a chociaż większość akcji dzieje się podczas powstania warszawskiego, to pojawiają się też inne lokacje objęte działaniami wojennymi. Gra otrzymała mieszane oceny zarówno od krytyków, jak i od graczy.

Enemy Front – fabuła

Robert Hawkins jest amerykańskim korespondentem wojennym, który trafia na front europejskich podczas II wojny światowej. Główny bohater gry Enemy Front staje do walki wraz z różnymi grupami oporu, w tym z polskimi partyzantami podczas powstania warszawskiego. Dzięki opowiadanym przez Hawkinsa historiom z innych miejsc ogarniętych wojną, gracz ma możliwość przenieść się też do Francji czy Norwegii.

Enemy Front – rozgrywka

Rozgrywka w Enemy Front opiera się na typowej mechanice gier FPS, gracz może więc sięgnąć po arsenał różnych broni: pistoletów maszynowych, broni krótkiej, karabinów, strzelb, wyrzutni czy bomb. Dodatkowo w Enemy Front można zdecydować się na wykorzystanie elementów skradankowych i wyeliminować wrogów po cichu, zachodząc ich od tyłu.

Enemy Front opiera się na szeregu misji, z których większość rozgrywa się podczas powstania warszawskiego, a niektóre przenoszą gracza do Niemiec, Norwegii czy Francji. Część zadań ma charakter dosyć liniowy, a gracz otrzymuje konkretne wyposażenie na czas trwania danej misji.

Enemy Front – multiplayer

Enemy Front posiada tryb gry wieloosobowej, w którym gracze mogą zdecydować się na jeden z trzech dostępnych rodzajów misji:

  • deathmatch – tradycyjna walka, w której każdy walczy z każdym; za zlikwidowanie przeciwnika otrzymuje się punkty, a gracz z ich największą liczbą wygrywa;
  • team deathmatch – rywalizacja podobna do zwykłego deathmatchu, jednak przeciwko sobie stają dwie drużyny;
  • transmisja radiowa – walka między dwiema drużynami, które starają się utrzymać sygnał radiowy między dwoma odbiornikami.

Enemy Front – odbiór gry

Otrzymane przez Enemy Front oceny były w dużej mierze przeciętne, a recenzenci krytykowali niedopracowane elementy skradankowe i sztuczną inteligencję przeciwników. Wielu krytyków zwracało uwagę na to, że na rynku znajduje się wiele tytułów FPS osadzonych w realiach II wojny światowej, a Enemy Front nie wyróżnia się na tle takich hitów jak Medal of Honor czy Call of Duty.

Solidna grafika i multiplayer nie wystarczyły też, bo podnieść oceny graczy, którzy na portalu Metacritic wystawili grze Enemy Front ocenę 5,6/10, a użytkownicy Steam – 56 proc. pozytywnych recenzji.

Enemy Front
Wydawca

CI Games / City Interactive

Dystrybutor

CI Games / City Interactive

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

10.06.2014

Data premiery (Polska)

13.06.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania rekomendowane gry Enemy Front:

  • Core i5 2 GHz,
  • 3 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza),
  • 10 GB HDD,
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Oficjalna strona www

http://enemyfront.com/

dnvhano
dnvhano
dnvhano
Więcej tematów
dnvhano