Trwa ładowanie...
dnvhano
dnvhano

Elite: Dangerous

Najnowsze informacje
Kadr z gry symulacyjnej Elite: Dangerous flickr.com

Elite: Dangerous jest symulatorem z elementami ekonomicznymi, osadzonym w kosmosie. To czwarta gra z serii wywodzącej się od powstałej w 1984 roku pierwszej gry Elite, która zapoczątkowała cykl.

Elite: Dangerous – informacje ogólne

Elite: Dangerous to czwarta odsłona znanej serii symulatorów kosmicznych, w której gracz wciela się w pilota, który rozpoczyna przygodę, posiadając statek kosmiczny i niewielką sumę na koncie. Gra trafiła na komputery osobiste z systemem Windows w grudniu 2014, w 2015 roku udostępniono wersję na systemy OS X i konsole Xbox One, a w czerwcu 2017 roku ukazała się wersja na PlayStation 4.

Elite: Dangerous – fabuła

Świat Elite: Dangerous prezentuje realia odległej przyszłości XXXIV wieku. W tej rzeczywistości największe wpływy mają trzy frakcje: Przymierze, Federacja oraz Imperium. Gracz może rozpocząć legalną działalność bądź też zapuścić się w nieznane obszary poza kontrolą mocarstw i tam poszukiwać zysku.

Elite: Dangerous – rozgrywka

W Elite: Dangerous rozgrywka odbywa się na zasadach znanych z poprzednich części serii – zadaniem gracza jest rozwijanie się i wykorzystanie do tego celu różnych metod, legalnych lub nie. Można wybrać ścieżkę kupca, odkrywcy, górnika, przemytnika, łowcy nagród, pirata czy zabójcy. Poczynania gracza wpływają na sytuację ekonomiczną świata gry Elite: Dangerous, a także bezpieczeństwo i stosunek siły między frakcjami.

Świat udostępniony w Elite: Dangerous jest olbrzymi, ponieważ twórcy odwzorowali przestrzeń kosmiczną zgodnie z obecną wiedzą astronomiczną. Możemy więc natknąć się na około 400 miliardów ciał niebieskich: planety, księżyce, gwiazdy, pasy asteroid, czarne dziury, itd. Część z nich można eksplorować, a za informacje o niektórych obiektach gracz otrzymuje nagrody.

Poruszanie się w przestrzeni kosmicznej odbywa się w Świat Elite: Dangerous Elite: Dangerous na trzy sposoby. Pierwszy z nich to lot standardowy, podczas którego gracz kieruje statkiem z wykorzystaniem specjalnej mechaniki pilotażu i walki kosmicznej. Dwa pozostałe sposoby zwiedzania świata gry Elite: Dangerous to podróż międzyplanetarna i międzygalaktyczna, które pozwalają nam pokonywać duże dystanse.

Elite: Dangerous – tryby rozgrywki

W grze Elite: Dangerous zaimplementowano ciekawy pomysł dotyczący łączenia rozgrywki wieloosobowej i jednoosobowej. Te dwa tryby rozgrywki nie zostały całkowicie oddzielone i można się między nimi przełączać. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki temu, że cały świat Elite: Dangerous znajduje się online, a gracz może zdecydować, czy chce wchodzić w interakcje z innymi graczami, czy też wyłączyć tę opcję i prowadzić rozgrywkę samodzielnie.

Elite: Dangerous – odbiór gry

Recenzje Elite: Dangerous okazały się w dużej mierze pozytywne. Średnia ocen recenzentów na portalu Metacritic dla wersji PC wyniosła 80 proc., ale użytkownicy ocenili ja na poziomie 6,6/10. Gra Elite: Dangerous otrzymała mieszane recenzje od użytkowników platformy Steam – 68 proc. z nich było pozytywnych. Od premiery do końca 2016 roku gra sprzedała się w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy.

Elite: Dangerous
Wydawca

Frontier Developments

Dystrybutor

Frontier Developments

Data premiery (Świat)

16.12.2014

Tryby gry

single / multiplayer

Platformy

PC (Windows, macOS), Xbox One, PlayStation 4

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania gry Elite: Dangerous:

  • Quad Core 2 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260/Radeon 4870 HD lub lepsza,
  • Windows 7/8
Oficjalna strona www

https://www.elitedangerous.com/

dnvhano
dnvhano
dnvhano
Więcej tematów
dnvhano