Trwa ładowanie...
d2xhipp

Driveclub

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Ferino Design /

Driveclub to gra wyścigowa nastawiona na rozgrywkę wieloosobową, którą stworzył brytyjski producent Evolution Studios, znany z serii WRC i MotoStorm.

Driveclub – informacje ogólne

Gra Driveclub została wydana w 2014 roku na PlayStation 4. W tej grze wyścigowej gracz ma możliwość zasiąść za kierownicą samochodów znanych sportowych marek, takich jak choćby Lamborghini czy Ferrari. Wyróżnikiem tej produkcji jest położenie nacisku na rozgrywkę wieloosobową, polegającą na tworzeniu przez graczy klubów, na których sukces składają się indywidualne wyniki poszczególnych jego członków. Odbiór wyścigów Driveclub wśród graczy i krytyków okazał się mieszany, ale mimo to sprzedaż gry osiągnęła wysoki pułap dwóch milionów egzemplarzy już niecały rok od premiery.

Driveclub – rozgrywka

W grze Driveclub gracz wciela się w kierowcą sportowego auta, za którego kierownicą może wziąć udział w wyścigach na całym świecie. Lokacje są różnorodne, a wygląd trasy i środowiska twórcy wzorowali na prawdziwych miejscach. Grając w Driveclub, trafimy więc do Kanady, Norwegii, Indii, Chile i Szkocji, a w każdej z tych okazji można wziąć udział w kilkunastu różnych wyścigach. Co więcej, gra oferuje realistycznie odwzorowane warunków pogodowych, weźmiemy więc udział w wyścigach w deszczu i śniegu, a także za dnia i w nocy. Istotnym elementem rozgrywki w Driveclub jest zbieranie punktów za wykonywanie określonych zadań (wyprzedzenie przeciwnika, utrzymanie się w torze), dzięki którym gracz może osiągać coraz wyższe poziomy.

Driveclub oferuje około 50 samochodów w wersji podstawowej, a z czasem do pobrania udostępniono 60 kolejnych. Auta podzielone są na kategorie ze względu na statystyki wpływające na wyścig. Chociaż gracz nie ma możliwości ulepszania samochodów pod względem wyposażenia wpływającego na statystyki samochodu, to istnieje opcja dostosowania ich wyglądu do preferencji gracza.

Driveclub – tryb jednoosobowy

Driveclub umożliwia graczom zdecydowanie się na rozgrywkę jednoosobową lub wieloosobową. Rozgrywka dla jednego gracza ma kilka wariantów. Pierwszy z nich to kampania, w której gracz bierze udział w wyścigach za kierownicą dopracowanych modeli znanych aut, które są mu stopniowo udostępniane wraz z postępami dokonywanymi w grze. Poza kampanią w Driveclub dostępna jest też rozgrywka jednoosobowa nastawiona na konkretne aspekty jazdy, np. drifting, sprint czy wyścig. W tym trybie gracz może wybrać trasę, pogodę i inne elementy wyścigu.

Driveclub – tryb wieloosobowy

Driveclub wyróżnia się trybem wieloosobowym, w którym gracze tworzą własne kluby do sześciu graczy. Dzięki temu rozgrywka łączy elementy kooperacji z rywalizacją – zawodnicy danego klubu dzięki swoim indywidualnym osiągnięciom gromadzą punkty chwały dla całej drużyny, co wpływa na pozycję klubu w rankingach. Gra Driveclub w trybie multiplayer udostępnia wiele opcji umożliwiających graczom interakcję, a kolejne osiągnięcia klubu pozwalają odblokować kolejne samochody.

Driveclub – opinie

Driveclub spotkał się ze znaczną krytyką, szczególnie od razu po premierze, ale od tego czasu brytyjskie studio wydało wiele łatek i rozszerzeń, dopracowując wiele aspektów gry. Do największych plusów Driveclub należy oprawa graficzna, którą chwaliło wielu recenzentów – szczególnie doceniono dopracowane modele aut oraz wprowadzone z czasem różnorodne warunki pogodowe. Średnia ocen uzyskana przez Driveclub na portalu Metacritic wyniosła 71%.

d2xhipp
Driveclub
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

PEGI 3

Data premiery (Świat)

07.10.2014

Data premiery (Polska)

08.10.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PlayStation 4

Oficjalna strona www

https://www.playstation.com/pl-pl/games/driveclub-ps4/

d2xhipp
d2xhipp
d2xhipp
Więcej tematów
d2xhipp