Trwa ładowanie...
d9cjqx4

Dishonored 2

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dishonored 2 jest kontynuacją jednej z głośniejszych przygodowych gier akcji z elementami skradankowymi, Dishonored (2012). Gra Dishonored 2 ukazała się w 2016 roku na PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste.

Dishonored 2 – informacje ogólne

W 2012 roku ukazała się przygodowa gra akcji Dishonored, która zdobyła uznanie graczy i krytyków, a także ponad 20 nominacji na kilku prestiżowych galach gier. W listopadzie 2016 roku ukazał się sequel tego bestsellera – Dishonored 2. Za tę kontynuację również odpowiada studio Arkane Studios, które znane jest też z opracowania Dark Messiah of Might and Magic (2006), Call of Duty: World at War (2008) czy BioShock 2 (2010).

Dishonored 2 – fabuła

Akcja gry Dishonored 2 po raz kolejny przenosi nas do fikcyjnego świata przypominającego realia końcówki XIX wieku, jednak z elementami steampunkowego stylu. Minęło 15 lat od wydarzeń zaprezentowanych w poprzedniej grze i po raz kolejny spotykamy Corvo Attano. Ucieka on z Dunwall wraz Emily Kaldwin, młodą cesarzową pozbawioną korony przez zamach stanu. Bohaterowie Dishonored 2 trafiają na wyspę Serkanos na południu i próbują dotrzeć do ludzi odpowiedzialnych za spisek.

Dishonored 2 – rozgrywka

Rozgrywka w Dishonored 2 pozwala graczowi na obserwowanie świata z perspektywy pierwszoosobowej i ponownie łączy akcję z elementami skradanki. W tej odsłonie gry można wcielić się w Corvo Attano, protagonistę z poprzedniej części, lub w Emily Kaldwin. Każda z postaci posiada nieco inne zdolności, dlatego wybór między nimi w pewnym stopniu determinuje rozgrywkę i gwarantuje inne doświadczenie przygody. Odwiedzając poszczególne lokacje, można zauważyć, że Dishonored 2 oferuje bardziej rozbudowane obszary i większe możliwości działania od poprzedniej części.

W Dishonored 2 znów pojawia się system chaosu, który kontroluje uczynki gracza (agresywność rozgrywki, liczba zabitych postaci, itp.) i definiuje dostępne kwestie dialogowe oraz zakończenie gry. Gracz może zdobywać i ulepszać broń oraz wyposażenie, a także rozwijać moce. Rozgrywkę w Dishonored 2 można prowadzić, decydując się na bezpośrednie konfrontacje, działanie z ukrycia lub łączenie obu tych taktyk. Istnieje możliwość ukończenia Dishonored 2 bez zabicia choćby jednego przeciwnika.

Dishonored 2 – odbiór i popularność

Gra Dishonored 2 została oceniona w rankingu Metacritic na 86 proc. (wersja na PC) i 88 proc. (wersje na konsole). W serwisie Steam gra Dishonored 2 otrzymała 74 proc. pozytywnych recenzji. Dobre wrażenie zrobiła poprawiona oprawa graficzna, dopracowana mechanika rozgrywki, trudniejsze skradanie, sztuczna inteligencja przeciwników, a także różnorodność sposobów rozgrywki w zależności od wybranej na początku gry postaci. Ponad sto różnych serwisów i czasopism uznało Dishonored 2 za jedną z najlepszych gier roku.

Dishonored 2 – nagrody i nominacje

Wśród osiągnięć Dishonored 2 znajduje się otrzymanie tytuły najlepszej gry roku magazynu PC Gamer, nagrody The Game Awards 2016 dla najlepszej gry akcji/przygodowej i nagrody National Academy of Video Game Trade Reviewers za najlepszy projekt kostiumów. Gra Dishonored 2 otrzymała też nominacje w kilkunastu kategoriach podczas NAVGTR, a także po kilka nominacji od Visual Effects Society Awards, Game Developers Choice Awards i British Academy Games Awards.

d9cjqx4
Dishonored 2
Wydawca

Bethesda Softworks

Dystrybutor

Stream, Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

11.11.2016

Data premiery (Polska)

11.11.2016

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

*Wymagania minimalne gry Dishonored 2 *

  • system: Windows 7/8/10 (wersja 64-bitowa)
  • procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: VIDIA GTX 660 2 GB, AMD Radeon HD 7970 3 GB lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 60 GB
Oficjalna strona www

https://dishonored.bethesda.net/pl#/dishonored2

d9cjqx4
d9cjqx4
d9cjqx4
Więcej tematów
d9cjqx4