WP
Informacja prasowa
Wiadomości

Digital Dragons Academy - studenci nauczą się tworzyć gry w Krakowie

W październiku startuje kolejna edycja Digital Dragons Academy, weekendowych zajęć dla studentów i osób zainteresowanych pracą przy tworzeniu gier. Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z firmami z branży przygotował cykl szkoleń który potrwa do czerwca 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Digital Dragons Academy - studenci nauczą się tworzyć gry w Krakowie
(Materiały prasowe)
WP

Zajęcia Digital Dragons Academy będą odbywać się raz w miesiącu w piątek i sobotę w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ulicy Podole 60. Wykłady i warsztaty poprowadzą pracownicy czołowych polskich studiów tworzących gry: CD PROJEKT RED, 11 bit studios, Rage Quit Games, CI Games, Reality Games czy One More Level. Program Akademii przekrojowo przedstawia proces tworzenia gier, poruszając tematy związane z game designem, zarządzaniem produkcją i wydawaniem gier, a także zaznajamia uczestników warsztatów z aspektem biznesowym produkcji. Nowością będą również dwa bloki zajęć Art in Games - które poza autorami grafik koncepcyjnych - dedykowane będą także słuchaczom zainteresowanym tworzeniem muzyki, lokalizacji do gier oraz przede wszystkim grafiki 3D.

Tegoroczna edycja startuje w dniach 26-27 października, pierwszy zjazd będzie poświęcony zagadnieniom biznesowym związanym z grami. Wśród potwierdzonych już prelegentów bloku Biznes i Publishing są między innymi: Paweł Miechowski (Senior Business Manager w 11 bit studios), Bartosz Pieczonka (współwłaściciel Lichthund) czy Tom Tomaszewski (właściciel Crunching Koalas).

Po raz pierwszy w historii cyklu zajęcia odbędą się również w Warszawie. Pilotażowo planowane są dwa zjazdy poświęcone tematyce Game Designu oraz Technologii w grach – odbędą się w grudniu oraz marcu. Szczegółowe informacje związane z warszawskimi zajęciami dostępne będą na stronie wydarzenia: academy.digitaldragons.pl.

WP

To już trzecia edycja kursu organizowana przez zespół wsparcia branży gier Krakowskiego Parku Technologicznego. Dwie wcześniejsze edycje powstały we współpracy z krakowską firmą GameDesire.

- Poza zmianą nazwy, która nawiązuje do naszego sztandarowego projektu dla branży gier - majowej międzynarodowej konferencji Digital Dragons - zdecydowaliśmy się również zmienić formułę i zaprosić do współpracy więcej firm z regionu. Dzięki partnerstwu z Reality Games, One More Level, czy Rage Quit Games możemy znacząco podnieść poziom wykładów i zaangażować w nie jeszcze bardziej doświadczonych i uznanych specjalistów z branży - Maciej Śliwiński, Krakowski Park Technologiczny.

O tym, że zajęcia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością świadczą między innymi statystyki zbierane przez KPT. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1000 osób. Wśród słuchaczy poprzednich edycji cyklu są już osoby, które znalazły zatrudnienie w branży gier lub rozpoczęły pracę nad swoim własnym projektem.

- Akademia to, moim zdaniem, konieczny przystanek dla każdego kto profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się tworzeniem gier. Fajne prelekcje prowadzone przez ludzi znanych z dużych medialnych tytułów, oraz mniej znanych, ale równie inspirujących twórców indie. Cykl dwudniowych, comiesięcznych szkoleń, pozwala na elastyczne dopasowanie swojego kalendarza. Olbrzymią zaletą jest również niska cena za oferowaną zawartość - Marcin Lasota, Producent w BoomTownGames.

WP

Pozytywnie zaskoczeni są również prelegenci prowadzący zajęcia, którzy podkreślają zaangażowanie uczestników.

- Akademia to bardzo udane połączenie wielkiego doświadczenia wykładowców z olbrzymim zaangażowaniem i chęcią rozwoju uczestników. Wszystko to w bardzo miłej atmosferze i komfortowych warunkach - Kacper Niepokólczycki, LeadEnvironment Artist w CD PROJEKT RED.

Digital Dragons Academy powstaje przy współpracy z czołowymi firmami z branży. Partnerzy cyklu: Reality Games, Rage Quit Games, One More Level mają czynny udział w tworzeniu programu zajęć.

Zajęcia Digital Dragons Academy są płatne, bilet na jeden zjazd kosztuje 30 zł. Więcej informacji można znaleźć pod linkami:

WP

academy.digitaldragons.pl
facebook.com/digitaldragonsacademy

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP