Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Days Gone - Najnowsze informacje

"Days Gone" przenosi gracza w świat postapokalipsy zombie, który można eksplorować w trybie single player Materiały prasowe
Podziel się

"Days Gone" to gra akcji z gatunku survival horror i kolejny exclusive na konsole PlayStation 4. Premiera gry została zapowiedziana przez deweloperów z Bend Studio na 26 kwietnia 2019.

Qaqwqwrqw

Days Gone – informacje o grze

Na konsole PlayStation 4 co jakiś czas trafiają gry na wyłączność. "Days Gone" to właśnie taki exclusive, którego przygotowaniem zajęła się amerykańska ekipa Bend Studio.

Gra "Days Gone" klasyfikowana jest jako trzecioosobowa gra akcji łącząca strzelankę z elementami przygodowymi. Produkcja należy też do grona produkcji postapokaliptycznych z zombie w roli głównej i jest przy tym single-playerem. "Days Gone" wykorzystuje silnik Unreal Enginie 4.

Days Gone – fabuła

W postapokaliptycznym świecie "Days Gone" niemal na każdym kroku można spotkać ludzi, których przed dwoma lata niebezpieczny wirus zamienił w bezmyślne zombie, określane w grze jako świrusy ("freakers"). Ci, którzy wyszli cało z epidemii, starają się przetrwać w nowych realiach.

Qaqwqwrqw

Protagonistą "Days Gone" jest Deacon St. John, łowca nagród przemierzający opustoszały kraj na motocyklu. Mężczyzna mierzy się z wyzwaniami odmienionego świata, usiłując przy tym uporać się z tragiczną przeszłością i utratą ukochanej.

Days Gone – rozgrywka

Otwarty świat z misjami głównymi i pobocznymi to podstawa rozgrywki w "Days Gone". Jak na przygodową grę akcji przystało, gracz może przemierzać mapę na swoim motocyklu, stopniowo poznając otaczający go świat i odkrywając kolejne detale fabuły. Produkcja stawia nie tylko na czystą strzelankę, ale kładzie dodatkowy nacisk na planowanie i zastawianie pułapek. Taktyka stanowi istotny element podczas starć z hordami potworów, które instynktownie ścigają gracza.

Ciekawym urozmaiceniem rozgrywki jest motocykl, na którym gracz nie tylko przemieszcza się między lokacjami. Pojazd stanowi dodatkowo ruchomą bazę wypadową, ponieważ można go modyfikować w taki sposób, by pozwalał na przewożenie większej ilości uzbrojenia. Warto też wspomnieć o elemencie survivalowym, jakim jest konieczności kontrolowania posiadanych zapasów paliwa.

Wybory podejmowane przez gracza w "Days Gone" wpływają na rozwój wydarzeń i zakończenie gry.

Qaqwqwrqw

Days Gone – twórcy

Produkcją "Days Gone" w styczniu 2015 roku zajęli się deweloperzy z Bend Studio, studia znanego z takich produkcji jak seria Syphon Filter oraz tytuły "Resistance: Retribution" (2009, PlayStation Portable), "Uncharted: Golden Abyss" (2011, PS Vita) i "Uncharted: Fight for Fortune" (2012, PS Vita).

Bend Studio powstało w 1993 roku, a od 2000 roku jest częścią Sony Interactive Entertainment, stąd pojawiająca się czasem nazwa SIE Bend Studio.

Qaqwqwrqw
Days Gone - Informacje podstawowe
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

26.04.2019

Data premiery (Polska)

26.04.2019

Tryby gry

single player

Platformy

PlayStation 4

Oficjalna strona www

https://bendstudio.com/media/

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw