Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Crackdown 3 - Najnowsze informacje

Crackdown 3 to sandboksowa przygodówka akcji, wydana na PC i jako exclusive dla konsol Xbox One Materiały prasowe
Podziel się

"Crackdown 3" to futurystyczna strzelanka z gatunku przygodowych gier akcji przeznaczona na PC oraz konsole Xbox One. Trzecia odsłona cyklu trafiła w ręce graczy dziewięć lat po swojej poprzedniczce.

Qaqwqwrqw

Crackdown 3 – informacje o grze

"Crackdown 3" należy do serii trzecioosobowych strzelanek wydawanych wyłącznie na platformy należące do rodziny Microsoftu. Poprzednie gry z cyklu Crackdown trafiły na konsole Xbox 360, natomiast wydany 15 lutego 2019 "Crackdown 3" przeznaczony jest na konsole Xbox One, a także na PC z systemem Microsoft Windows.

Crackdown 3 – fabuła

"Crackdown 3" jest fabularną kontynuacją poprzedniej części cyklu. Akcja "trójki" rozgrywa się w futurystycznym świecie, 10 lat po zdarzeniach z "Crackdown 2". Gracz ponownie wciela się w przedstawiciela Agencji, który przemierza futurystyczne miasto New Providence, walcząc z odpowiedzialną za atak terrorystyczny organizacją TerraNova. Zadaniem grupy agentów wezwanej na miejsce przez Charlesa Goodwina jest wyeliminowanie zagrożenia.

Crackdown 3 – rozgrywka

Qaqwqwrqw

Pod względem mechaniki rozgrywki "Crackdown 3" nie różni się szczególnie od poprzednich odsłon serii. Przejście kampanii fabularnej i eksploracja otwartego świata są możliwe w pojedynkę lub w trybie kooperacji sieciowej. Gracz korzysta z arsenału broni, granatów i wyrzutni rakiet, ma też do dyspozycji różne umiejętności i pojazdy, którymi bedzie przemieszczał się po mapie.

Poza typowo strzelankowym aspektem "Crackdown 3", gra wykorzystuje również elementy zręcznościowe. Postać prowadzona przez gracza potrafi więc skakać czy chwytać się krawędzi budynków. Pewnym urozmaiceniem jest też możliwość niszczenia otoczenia.

Crackdown 3 – recenzje

Od momentu premiery strzelanki "Crackdown 3" w sieci zaroiło się od mieszanych recenzji krytyków i graczy. Średnia ocen wskazuje na to, że jest to kolejny przeciętny tytuł na platfomy Microsoftu. Według agregatora Metacritic dla wersji na Xbox One recenzenci uznali grę za średnią (60/100), natomiast według graczy, którzy przyznawali w dużej mierze skrajne noty, "Crackdown 3" to zasługująca na ocenę 4,4/10.

Jednym z głównych zarzutów wymierzonych w "Crackdown 3" jest jakość grafiki, wyświechtany pomysł i powtarzalność rozgrywki. Według części graczy oraz recenzentów nie jest to gra na poziomie współczesnych produkcji, jakie trafiają na konsole ósmej generacji, a raczej produkt, który mógłby sprawdzić się kilka lat temu.

Qaqwqwrqw

Z drugiej strony "Crackdown 3" może okazać się tytułem zadowalającym dla graczy, którzy preferują klasyczne strzelanki TPP i chcą powrócić do świata znanego z tego cyklu gier.

Crackdown 3 – twórcy

Deweloperem "Crackdown 3" jest brytyjskie studio Sumo Digital, które pracowało również nad tytułami takimi jak "Forza Horizon 3" (2016), "F1 2011" czy "TOCA Race Driver 3" (2006).

Sumo Digital istnieje od 2003 roku i zrzesza m.in. dawnych pracowników Gremlin Interactive, studia produkującego gry na komputery domowe pokroju Commodore 16 czy Commodore 64.

Seria gier Crackdown

Qaqwqwrqw

Pierwsza gra z serii Crackdown ukazała się w 2007 roku na platformie Xbox 360. Producentem tytuły byli deweloperzy z Real Time Worlds. Pierwszy "Crackdown" został ciepło przyjęty przez graczy, a do tego została doceniona ze względu na zaimplementowanie nowatorskich rozwiązań związanych z rozgrywką.

W 2010 roku premierę miał "Crackdown 2", którego akcja rozgrywała się 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Tym razem produkcją zajęło się studio Ruffian Games. Gra nie odniosła takiego sukcesu jak poprzedniczka, jednak przyciągnęła grono wiernych fanów.

Na "Crackdown 3" niecierpliwi musieli sporo poczekać. Pierwsza zapowiedź gry pojawiła się w 2015 roku podczas targów Microsoft's Gamescom, jednak premiera nie odbyła się zgodnie z przewidywaniami. Zamiast w 2017 roku "Crackdown 3" wydano dopiero w lutym 2019.

Crackdown 3 - Informacje podstawowe
Wydawca

Microsoft Studios

Dystrybutor

Microsoft Studios

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

15.02.2019

Data premiery (Polska)

15.02.2019

Tryby gry

single/multiplayer (kooperacja)

Platformy

PC, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC
Qaqwqwrqw

Minimalne wymagania sprzętowe gry Crackdown 3:

  • system: Windows 10
  • DirectX 12
  • procesor: Intel i5 3470 lub AMD FX-6300
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti lub Radeon R7 260X 2GB
Oficjalna strona www

https://www.crackdown.com/

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw