Trwa ładowanie...
d2qzg5b
Artykuł sponsorowany

Co zostało zmienione w grze FIFA 21?

eria FIFA nie jest zazwyczaj kojarzona ze spektakularnymi zmianami w swojej formule, jednak nie przeszkadza to jej kolejnym odsłonom lądować na szczycie listy sprzedaży i utrzymywać się tam przez długie miesiące po swoim debiucie. Mimo wielu premier innych produkcji, jakie czekają jeszcze na graczy w 2020 roku, FIFA 21 wzbudza spore emocje wśród dużej ilości graczy, a zwłaszcza tych zainteresowanych piłką nożną. Z ujawnionych dotychczas informacji wynika, że produkcja sportowego działu Electronic Arts doczeka się kilku drobnych zmian, które dla niewprawionego oka, mogą wydawać się czymś małym, jednak dla fanów, którzy znają serię na wylot, okażą się znaczące. FIFA 21 pojawi się już tej jesieni, jednak co dokładnie zostało w niej zmienione – poznaj wszystkie smaczki kolejnej odsłony popularnej serii gier wideo poświęconej piłce nożnej.
Podziel się
Co zostało zmienione w grze FIFA 21?
(materiały partnera)
d2qzg5b

Trzymanie się utartej formuły popłaca – FIFA 21 to zdecydowanie ewolucja, a nie rewolucja

Choć wielu twórców stara się wraz z kolejnymi odsłonami zmieniać swoje serie, by oferowały one zróżnicowaną, bardziej rozbudowaną rozgrywkę czy więcej mechanik, które odróżniały by jedną część gry od tej poprzedniej, to coraz częściej jednak widać trend, w którym deweloperzy decydują się jedynie na lekkie zmiany. Takie szlifowanie formuły pozwoliło wielu markom odnieść ogromny sukces, a wśród tych topowych serii znaleźć można Fifę, której najnowsza odsłona pojawi się już w październiku. Electronic Arts po raz pierwszy zaprezentowało Fifę 21 na czerwcowym pokazie EA Play, a od tego czasu amerykański wydawca ujawnił kilka kluczowych informacji dotyczących gry.

Przede wszystkim, FIFA 21 będzie rozwinięciem dobrze znanego schematu opartego o wiele ciekawych trybów, topowych piłkarzy i najlepszych światowych zespołów. Wydawca gry jak co roku dba o licencję, dzięki czemu fani światowej klasy futbolu będą mogli wcielić się w managerów swoich ulubionych drużyn, by później sterować kupionymi przez siebie zawodnikami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by oddać się rozgrywce sieciowej z innymi graczami na całym świecie – oprócz wielu znanych trybów, powróci – wprowadzona w Fifie 20 – Volta. Skupia się ona na głównie rozgrywkach ulicznych, jednak w najnowszej części tryb ten ma być jeszcze bardziej rozwinięty.

d2qzg5b

Grafika nowej generacji, czyli FIFA 21 to przede wszystkim ulepszona oprawa audiowizualna

Nie da się ukryć, że deweloperzy z EA Sports potrafią dopracowywać swoje gry i nie inaczej ma być z Fifą 21, która ma zaoferować jeszcze dokładniejsze modele piłkarzy. Same boiska i ich elementy również doczekają się odświeżenia, by murawy stały się szczegółowsze, a co za tym idzie, wrażenie bycia na stadionie zostało spotęgowane. Deweloperzy zapewniają, że w pełni wykorzystają potencjał ulepszonego silnika graficznego, by tytuł prezentował się wyjątkowo dobrze na wszystkich wydanych platformach. Przedstawiciele Electronic Arts nie ukrywają jednak, że to właśnie na konsolach nowej generacji FIFA 21 rozwinie skrzydła – lepsza jakość tekstur i animacji, dokładne udźwiękowienie czy zastosowanie ray tracingu pozwoli na dokładniejsze odwzorowanie przebiegu meczu.

Zmian doczeka się również publiczność zgromadzona na trybunach – kibiców ma być więcej, a do tego mają w bardziej żywiołowy sposób reagować na to, co dzieje się na boisku. Sam wygląd kibiców również ma zostać ulepszony, by nawet podczas zbliżeń kamery, wirtualna publiczność faktycznie cieszyła oko, a nie odpychała zastosowanymi uproszczeniami.
Sami piłkarze też doczekają się liftingu graficznego – wszelkiego rodzaju emocje mają być lepiej widoczne dzięki rozbudowanej mimice czy dokładniejszym modelom postaci.

Kiedy i na czym będzie można zagrać w FIFA 21?

Gry z tej serii pojawiały się dotychczas we wrześniu, jednak ze względu na pandemię zdecydowano się na lekkie przesunięcie premiery. FIFA 21 pojawi się w sklepach 6 października i będzie dostępna na PlayStation 4, Xboksie One i PC. Zapowiedziano również, że gra Electronic Arts pojawi się na konsolach nowej generacji, czyli Xbox Series X i S, a także PS5, jednak póki co brak konkretnej daty wydania. Zapewniono natomiast, że wszyscy, którzy zdecydują się na kupno Fify 21 na stare konsole otrzymają darmowe uaktualnienie do nowych sprzętów.

d2qzg5b

Podziel się opinią

Share
d2qzg5b
d2qzg5b
Więcej tematów