Trwa ładowanie...
d2q9k0r

Clash Royale

Najnowsze informacje
Przykładowe karty z gry Clash Royale flickr.com

Clash Royale jest grą strategiczną z 2016 roku, przeznaczoną na platformy iOS oraz Android. Łączy ona elementy gry karcianej, tower defence oraz MOBA.

Clash Royale – informacje ogólne

Za stworzenie i wydanie gry Clash Royale odpowiada studio Supercell, które zajmuje się produkcją gier mobilnych. Clash Royale to tytuł opierający się na systemie free-to-play. Ukazał się 2 marca 2016 i od razu stał się najczęściej pobieraną aplikacją w USA. Gra zdobyła bardzo dużą popularność wśród graczy, a także otrzymała wiele nominacji i nagród

Clash Royale – fabuła

Fabuła gry Clash Royale nawiązuje do poprzedniej gry mobilnej studia Supercell, Clash of Clans. Gracz trafia do tego samego uniwersum, gdzie jako władca królestwa podejmuje się misji poszerzenia granic państwa.

Clash Royale – rozgrywka

Rozgrywka w Clash Royale opiera się na pojedynkach z innymi graczami, podczas których należy bronić swojego zamku i dążyć do zniszczenia twierdzy przeciwnika. Zwycięstwo odnosi ten gracz, który zniszczy więcej wież lub zdobędzie wrogi zamek.

Ważnym elementem rozgrywki w Clash Royale są karty, które wykorzystywane są w trakcie walki. Im lepiej dobrana talia i opracowana strategia, tym większa szansa na wygraną. Dostępne są 73 karty, które można zagrywać za cenę punktów, które regenerują się automatycznie co kilka sekund. W Clash Royale do dyspozycji graczy jest 11 aren bitewnych, które można odblokować, gromadząc odpowiednią liczbę trofeów. Zwycięzca bitwy może otrzymać w nagrodę skrzynię, która otwiera się jednak dopiero po upływie określonego czasu. Zawartość zwykłej srebrnej skrzyni można otrzymać po trzech godzinach, a w przypadku skrzyń legendarnych i magicznych trzeba odczekać dobę.

Clash Royale umożliwia graczom tworzenie klanów, które pozwalaja między innymi na granie z przyjaciółmi, wymienianie się kartami i prowadzenie potyczek, które jednak nie przynoszą korzyści w formie trofeów i skrzyń.

Clash Royale jest strategią działającą na zasadzie free-to-play, gracz może więc korzystać z podstawowych darmowych funkcji gry, ale też dokonać płatności, dzięki którym uzyska szersze możliwości wyzywania na pojedynki, organizowania turniejów, kupowania nowych kart, a także będzie mógł przyśpieszyć otwieranie się skrzyń z nagrodami.

Clash Royale – popularność

Gra Clash Royale otrzymała wysokie noty od recenzentów oraz graczy – użytkownicy Google Play przyznali jej oceny na poziomie 4,5/5, a średnia z App Store wyniosła około 4/5. Główna krytyka Clash Royale związana jest z mikropłatnościami wynikającymi z modelu free-to-play, który pojawia się również w innych grach studia Supercell.

Clash Royale
Wydawca

Supercell

Dystrybutor

Google Play

Kategoria wiekowa

PEGI: 12

Data premiery (Świat)

02.03.2016

Data premiery (Polska)

02.03.2016

Tryby gry

multiplayer (MOBA)

Platformy

iOS, Android

Oficjalna strona www

https://clashroyale.com/

d2q9k0r
d2q9k0r
d2q9k0r
Więcej tematów
d2q9k0r