Trwa ładowanie...
dbjiom7

Civilization VI

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Take-Two Interactive Software

Civilization VI jest kolejną odsłoną znanej i cenionej serii strategicznych gier turowych. Grę stworzyło studio Firaxis Games, a pierwsze wydanie na komputery PC z systemem Windows pojawiło się w 2016 roku. Patronat nad tą częścią cyklu po raz kolejny objął jego twórca, Sid Meier.

Civilization VI – informacje ogólne

Civilization VI opiera się na rozgrywce 4X, czyli po raz kolejny gracz ma możliwość eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Produkcją gry zajęło się studio, które wcześniej stworzyło dodatki do Civilization V. Nowa gra zachowuje styl znany z poprzednich części serii Civilization, ale zaimplementowano w niej również sporo nowych rozwiązań.

Gra Civilization VI trafiła na rynek 21 października 2016 roku, było to wydanie przeznaczone na systemy Windows. Kilka dni później, 24 października, nową częścią cyklu mogli cieszyć się też użytkownicy systemu macOS, a 9 lutego 2017 roku gra trafiła również na platformę Linux.

Civilization VI – rozgrywka

Gra Civilization VI udostępnia graczowi 18 różnych cywilizacji – początkowo do dyspozycji jest małe plemię, które rozwija się na przestrzeni epok. Dążenie do poszerzenia granic imperium opiera się na na prowadzeniu wojen, korzystaniu z dyplomacji, rozwijaniu kultury i technologii. Nowością w Civilization VI jest sposób rozwijania metropolii, w której można stworzyć kilka dzielnic. Każda z nich ma swoje ograniczenia, ale zapewnia też różne bonusy.

Dzielnica wojskowa daje dodatkowe korzyści z wzniesionych tam struktur militarnych, ale nie może ona powstać w pobliżu centrum miasta. Wśród innych dostępnych dystryktów znajduje się dzielnica przemysłowa, handlowa i naukowa. W szóstej części serii Civilization modyfikacji uległo również drzewko rozwoju – rozwój pewnych technologii może wpływać na łatwość rozwinięcia kolejnych.

Civilization VI umożliwia prowadzenie rozgrywki wieloosobowej zarówno w formie współpracy z innymi graczami, jak i rywalizacji.

Civilization VI – przyjęcie gry

Przyjęcie gry wśród recenzentów i krytyków okazało się pozytywne – w serwisie Metacritic gra Civilization VI otrzymała wynik 88/100. Ocena użytkowników serwisu Steam okazała się nieco niższa – pozytywne recenzje Civilization VI opublikowało 72 proc. graczy. Krytycy docenili wprowadzające większą różnorodność dodatkowe elementy strategiczne gry, a wśród minusów znalazł się brak scenariuszy i niektóre detale systemu dyplomacji.

Gra Civilization VI okazała się najszybciej sprzedającym się tytułem w serii – w pierwszych dwóch tygodniach od premiery rozeszło się milion egzemplarzy gry. W maju 2017 roku liczba ta wzrosła do ponad dwóch milionów.

Civilization VI – nagrody

Gra Civilization VI wygrała trzy nagrody w 2016 roku. Podczas ceremonii przyznania Game Critics Awards została uznana za najlepszą grę na PC, a także za najlepszą grę strategiczną. W tej drugiej kategorii zwyciężyła również podczas przyznawania The Game Awards 2016. Uzyskała również tytuł najlepszej gry strategicznej przyznawany przez National Academy of Video Game Trade Reviewers, pokonując Fire Emblem Fates oraz XCOM 2.

Civilization VI – ciekawostki

W angielskim wydaniu gry Civilization VI można usłyszeć głos aktora Seana Beana, który był też narratorem wczesnych trailerów tej części gry.

dbjiom7
Civilization VI
Wydawca

2K Games

Dystrybutor

Steam / Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 12

Data premiery (Świat)

21.10.2016

Data premiery (Polska)

21.10.2016

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows, macOS, Linux)

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Civilization VI - Windows: 7/8.1/10 64-bit

  • procesor: Intel Core i3 3.5 GHz/AMD Phenom II 2.6 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta grafiki: 1 GB GeForce GTX 450/Radeon HD 5570 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 12 GB
Oficjalna strona www

https://www.civilization.com/

dbjiom7
dbjiom7
dbjiom7
Więcej tematów
dbjiom7