Trwa ładowanie...
d20c6fv

Cities XXL

Najnowsze informacje
Gra Cities XXL www2.citiesxl.com

Cities XXL to stworzona przez studio Focus Home Interactive gra strategiczno-ekonomiczna, która została udostępniona na komputery osobiste przez platformę Steam w 2015 roku.

Cities XXL – informacje ogólne

Cities XXL jest kontynuacją gry Cities XL Platinum (2013). Oba tytuły należą do serii gier Cities XL łączącej elementy strategiczne i ekonomiczne. Wcześniej cykl należał do studia Monte Cristo, które wydało w 2006 roku grę City Life. Ten tytuł stał się punktem wyjścia dla późniejszych gier, których produkcją i dystrybucją zajęło się studio Focus Home Interactive. Wydana w 2009 roku gra Cities XL otrzymała średnie oceny, ale została doceniona jako prekursor korzystnych zmian w gatunku gier opierających się na budowie miasta.

W przypadku gry Cities XXL recenzenci nie dopatrzyli się żadnych plusów, ponieważ, jako sequel Cities XL Platinum, nowa gra nie zaimplemetnowała niemal żadnych zmian, a do tego deweloperzy nie naprawili usterek z poprzednich części serii. Gra Cities XXL otrzymała negatywne oceny, z których wiele wynosiło poniżej 4/10. Tylko 26 proc. użytkowników platformy Steam uznało Cities XXL za udaną grę.

Cities XXL – rozgrywka

Rozgrywka w Cities XXL odbywa się na zasadach znanych z poprzednich odsłon cyklu. Gracz pełni rolę burmistrza miasta i zajmuje się jego zarządzaniem, starając się stworzyć sprawnie funkcjonującą metropolię. Na samym początku rozgrywki Cities XXL umożliwia graczowi wybór warunków klimatycznych oraz ukształtowania terenu, które to czynniki wpływają na wiele aspektów dalszych etapów gry i zmuszają do obrania odpowiedniej strategii.

Do zadań gracza należy rozbudowa miasta, zarządzanie gospodarką, dbanie o ekologię i zadowolenie mieszkańców. Gra Cities XXL oferuje 47 stylów architektonicznych oraz ponad 1000 budynków, takich jak mieszkania, biura, obiekty turystyczne i kulturalne, centra handlowe i wiele innych.

Cities XXL
Wydawca

Focus Home Interactive

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

PEGI: 3

Data premiery (Świat)

05.02.2015

Data premiery (Polska)

05.02.2015

Tryby gry

single-player

Platformy

Windows

Wymagania sprzętowe PC
  • system: Windows Vista/7/8
  • procesor: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • pamieć: 3 GB RAM
  • grafika: 768 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 8 GB
Oficjalna strona www

http://www2.citiesxl.com/

d20c6fv
d20c6fv
d20c6fv
Więcej tematów
d20c6fv