Trwa ładowanie...
d2q2sk3

Castlevania: Lords of Shadow 2

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Castlevania: Lords of Shadow 2 jest grą akcji na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360, która stanowi kontynuację tytułu z 2010 roku, Castlevania: Lords of Shadow.

Castlevania: Lords of Shadow 2 – informacje ogólne

Castlevania: Lords of Shadow 2 to przygodowa gra akcji osadzona w fantastycznym świecie, który porusza tematykę wampiryzmu. Castlevania to marka znana już z lat 80., kiedy powstała cała seria przygodowych platformówek o wampirach osadzona w realiach związanych z zaprezentowanym w pierwszej grze zamkiem Castlevania. Współczesna seria tworzona jest przez studio MercurySteam i ma charakter przygodowej gry akcji z elementami hack and slash.

Castlevania: Lords of Shadow 2 – fabuła

W grze Castlevania: Lords of Shadow 2 gracz ponownie wciela się w Gabriela Belmonta, który w poprzedniej grze uległ transformacji w wampira. Przez wieki żyjący w ukryciu, zostaje odnaleziony przez dawnego przyjaciela, który obiecuje uwolnienie go od klątwy w zamian za rzucenie wyzwania Szatanowi.

Akcja gry Lords of Shadow 2 rozgrywa się w dwóch światach, średniowiecznym oraz w realiach przyszłości. W odróżnieniu od poprzedniej gry, w Castlevania: Lords of Shadow 2 Gabriel podróżuje przez otwarty świat, ma też do dyspozycji liczne moce i bronie, których użyje, żeby osiągnąć swoje cele.

Castlevania: Lords of Shadow 2 – rozgrywka

Castlevania: Lords of Shadow 2 oferuje rozbudowaną mechanikę rozgrywki, gracz może używać różnych sekwencji ataków i rozwijać je na zasadzie podobnej do drzewka umiejętności. Protagonista korzysta z broni takich jak miecz i pazury, a poza otwartą walką może też działać z ukrycia. W Lords of Shadow 2 system walki wymaga opracowania odpowiedniej strategii, a gracz może ją sobie ułatwić zdobywając relikwie, które mogą na przykład spowolnić czas.

Fabuła zaprezentowana w Castlevania: Lords of Shadow 2 jest dłuższa niż w poprzedniej grze, a częściowo otwarty świat pozwala graczowi na pewną swobodę rozgrywki. Podczas rozgrywki rzadko pojawiają się ekrany ładowania, a gracz ma kontrolę nad kamerą i może sam decydować, na jaki widok się zdecyduje.

Castlevania: Lords of Shadow 2 – ocena i popularność

Opinie krytyków i graczy na temat gry Castlevania: Lords of Shadow 2 są dość zróżnicowane. Według rankingu Metacritic najgorzej wypadła wersja na komputery osobiste (58/100), nieco lepiej ta na PlayStation 3 (63/100), a najlepiej edycja na Xboxa 360 (70/100).

Uwagę recenzentów zwróciły projekty postaci, szczególnie zaś głównych bossów, którzy byli określani zarówno jako intrygujący i groteskowi, ale też bezbarwni i nudni. Wizualnie dobrze sprawdziły się lokacje średniowieczne, podczas gdy te osadzone we współczesności zawiodły wielu graczy. Dużym plusem Castlevania: Lords of Shadow 2 okazała się mechanika rozgrywki, przy czym recenzenci zwracali uwagę na to, że opcja skradania się powinna zostać bardziej dopracowana.

d2q2sk3
Castlevania: Lords of Shadow 2
Wydawca

Konami

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

25.02.2014

Data premiery (Polska)

28.02.2014

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows), PlayStation 3, Xbox 360

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Castlevania: Lords of Shadow 2:

 • system: Windows XP Service Pack 3
 • procesor: 2.4Ghz Intel Core 2 Duo lub AMD o podobnych parametrach
 • pamięć: 2 GB RAM
 • karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • wolne miejsce na dysku: 10 GB

  Wymagania zalecane gry Castlevania: Lords of Shadow 2:

 • system: Windows 7 lub nowszy

 • procesor: Quad Core CPU
 • pamięć: 2 GB RAM
 • karta graficzna: kompatybilna z Direct X11
 • wolne miejsce na dysku: 10 GB
Oficjalna strona www

https://www.konami-castlevania.com/castlevania-lords-of-shadow-2/

d2q2sk3
d2q2sk3
d2q2sk3
Więcej tematów
d2q2sk3