Trwa ładowanie...
d9cjqx4

Call of Duty: Infinite Warfare

Najnowsze informacje
Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna, fot: Infinity Ward / Activision Publishing

Call of Duty: Infinite Warfare jest trzynastą grą w podstawowym cyklu Call od Duty. Produkcja ukazała się w 2016 roku na komputery osobiste i platformy Xbox One i PlayStation 4. Akcja tej gry ponownie umiejscowiona jest w przyszłości i przedstawia fikcyjny konflikt, który tym razem dotyczy podboju Układu Słonecznego.

Call of Duty: Infinite Warfare – informacje ogólne

Za grę Call of Duty: Infinite Warfare odpowiedzialne jest studio Infinity Ward, które stworzyło dwie pierwsze gry z serii CoD, a także zapoczątkowało cykl Modern Warfare. Gra powstała na silniku nowej generacji IW 7. Deweloperzy zdecydowali się na przeniesienie akcji Call of Duty: Infinite Warfare w przestrzeń kosmiczną, żeby zaoferować graczom nowe środowisko rozgrywki. Studio Infinity Ward ma plany stworzenia całego cyklu gier w świecie Infinite Warfare.

Call of Duty: Infinite Warfare – fabuła

Centralną osią fabularną Call of Duty: Infinite Warfare jest konflikt między dwoma sojuszami – chcącym rozpocząć podbój Układu Słonecznego ruchem Settlement Defense Front, a sprzeciwiającą się temu organizacją United Nations Space Alliance. Gracz reprezentuje to drugie ugrupowanie i jako dowódca okrętu wojennego prowadzi misje na Ziemi i na froncie wokół innych planet, w celu powstrzymania SDF.

Call of Duty: Infinite Warfare – rozgrywka

Umiejscowienie rozgrywki Call of Duty: Infinite Warfare w czasach podboju kosmosu umożliwiły twórcom wprowadzenie nowego arsenału i pojazdów. Gracz będzie miał możliwość pilotowania myśliwców, walki w środowisku pozbawionym grawitacji, a także odwiedzenia planet, satelitów i asteroid. Deweloperzy dopracowali Infinite Warfare, starając się ograniczyć liczbę ekranów ładowania przy przechodzeniu między poszczególnymi lokacjami.

Nowością w Call of Duty: Infinite Warfare są dodatkowe poziomy trudności: Specialist i #YOLO. Grając w trybie Specialist zdrowie nie regeneruje się automatycznie, a przeciwnik może wytrącić graczowi broń z ręki. Decydując się na rozgrywkę #YOLO gracz nie ma możliwości rozpoczęcia gry od ostatniego miejsca zapisu – jeśli zginie, musi wrócić do samego początku.

Call of Duty: Infinite Warfare oferuje też tryb gry multiplayer oraz znany z cyklu Black Ops tryb Zombie. Podczas gry wieloosobowej gracz może wybrać odpowiadającą mu klasę, z których każda oferuje inne bronie, umiejętności, style gry – od standardowego biegania z bronią i angażowania się w otwarte starcia, po skradanie się. W Call of Duty: Infinite Warfare można skorzystać z setek broni, które można ulepszać i modyfikować. Tryb Zombie w Infinite Warfare wyróżnia się oddzielną fabułą i własną mechaniką rozgrywki, podobną do tej z poprzednich gier.

Call of Duty: Infinite Warfare – oceny i popularność

Podczas akcji promocyjnej Call of Duty: Infinite Warfare wielu fanów serii gier CoD nie było zachwyconych decyzjami deweloperów odnośnie umieszczenia nowego tytułu CoD w futurystycznych realiach – trailer zapowiadający Infinite Warfare znalazł się na liście 10 najmniej lubianych filmów na youtubie w ciągu tygodnia od jego wypuszczenia.

Mimo wszechobecnej krytyki gra Call of Duty: Infinite Warfare otrzymała nominację do tytułu najlepszej gry akcji na targach E3 w w 2016 roku, jednak pokonała ją gra Battlefield 1. Chociaż otrzymane przez Call of Duty: Infinite Warfare oceny utrzymały się na przyzwoitym poziomie, to wyniki sprzedaży okazały się o połowę niższe niż jej poprzedniczki z cyklu CoD, Call of Duty: Black Ops III.

d9cjqx4
Call of Duty: Infinite Warfare
Wydawca

Activision Blizzard

Dystrybutor

CDP, Steam

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

04.11.2016

Data premiery (Polska)

04.11.2016

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Call of Duty: Infinite Warfare

  • system: Windows 7 64-Bit lub nowszy
  • procesor: Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
  • wolne miejsce na dysku: 70 GB
Oficjalna strona www

https://www.callofduty.com/pl/

d9cjqx4
d9cjqx4
d9cjqx4
Więcej tematów
d9cjqx4