Trwa ładowanie...
d3pm5wl
d3pm5wl

Borderlands: The Pre-Sequel!

Najnowsze informacje
Borderlands: The Pre-Sequel! flickr.com
Borderlands: The Pre-Sequel!

Borderlands: The Pre-Sequel! należy do gatunku fabularnych gier akcji połączonych z FPS. To trzecia gra z serii Borderlands, której akcja prezentuje wydarzenia dziejące się między pierwszą a drugą częścią cyklu. Borderlands: The Pre-Sequel! dostępna jest na platformach Windows, Linux, OS X, Nvidia Shield oraz konsole PS i Xbox siódmej i ósmej generacji.

Borderlands: The Pre-Sequel! – informacje ogólne

Borderlands: The Pre-Sequel! jest dziełem studia 2K Australia, które swoją premierę w Polsce miało 17 października 2014 roku. Gra, podobnie jak jej poprzedniczki, Borderlands i Borderlands 2, jest strzelanką pierwszoosobową z elementami RPG, a historia rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Borderlands: The Pre-Sequel! opiera się na silniku graficznym Unreal Engine 3 i prezentuje świat w komiksowym stylu.

Borderlands: The Pre-Sequel! – fabuła

W grze Borderlands: The Pre-Sequel! przenosimy się do postapokaliptycznego świata znanego z poprzednich część i serii. Trafiamy na Elpis, księżyc Pandory, gdzie przyjdzie nam wcielić się w jednego z czterech bohaterów: asasynkę Athenę, najemnika Wilhelma, szeryfa Nishę bądź robota Fragtrapa. Pracujemy dla korporacji Hyperion i czeka nas eksploracja księżyca, który jest celem próbującego go zniszczyć Legionu Straceńców.

Borderlands: The Pre-Sequel! – rozgrywka

Rozgrywka w Borderlands: The Pre-Sequel! możliwa jest w trybie jedno- i wieloosobowym. Do wyboru są cztery postaci, z których każda ma swój własny niepowtarzalny charakter i styl walki. Gra polega na eksploracji księżyca, wypełnianiu zadań, zdobywaniu nagród i rozwijaniu umiejętności.

Borderlands: The Pre-Sequel! daje graczowi możliwość teleportacji i przemieszczania się pojazdami, a także dodaje nowe w stosunku do poprzednich części wyposażenie – bronie laserowe oraz arsenał zamrażający przeciwnika. Ze względu na rozgrywanie się akcji na księżycu, prowadzona przez gracza postać ma ograniczone zasoby tlenu, z których trzeba korzystać w oszczędny sposób.

Nowością w Borderlands: The Pre-Sequel! jest system umożliwiający deponowanie słabszych przedmiotów, za które można otrzymać jeden wyższej klasy. Podobnie jak w grze Borderlands 2, również The Pre-Sequel! posiada dwa dodatkowe tryby rozgrywki na wyższym poziomie, z których pierwszy staje się dostępny po ukończeniu pierwszej rozgrywki, a drugi – po osiągnięciu 50 poziomu.

Borderlands: The Pre-Sequel! oferuje też rozgrywkę multiplayer, w której może uczestniczyć czterech graczy – jest to liczba odpowiadająca liczbie grywalnych postaci w tej części cyklu Borderlands.

Borderlands: The Pre-Sequel! – oceny i popularność

Gra Borderlands: The Pre-Sequel! otrzymała w większości pozytywne recenzje, zwracające uwagę na zabawne dialogi i postaci, mechanikę grawitacji księżycowej czy scenariusz. Wśród minusów znalazł się brak zróżnicowania misji, zmian w oprawie graficznej, a także zbyt krótki czas rozgrywki.

Borderlands: The Pre-Sequel!
Wydawca

2K Australia

Dystrybutor

Take-Two Interactive

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

14.10.2014

Data premiery (Polska)

17.10.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows, OS X, Linux), PlayStation 3, Xbox 360, Nvidia Shield

Wymagania sprzętowe PC

Windows

Oficjalna strona www

borderlandsthegame.com/index.php/game/borderlands-the-presequel#videos

d3pm5wl

d3pm5wl
d3pm5wl
d3pm5wl