Trwa ładowanie...
d2sezso

Bloodborne

Najnowsze informacje
Stuff Zdjęcia własne Arskom Group Sp. z o.o.
Źródło: Stuff Zdjęcia własne Arskom Group Sp. z o.o., fot: Szymon Łaszewski

Bloodborne jest grą RPG z elementami akcji wydaną w 2015 roku na konsole PlayStation 4 przez twórców serii Dark Souls.

Bloodborne – informacje ogólne

Twórcy gry ze studia From Software określają Bloodborne jako następcę serii Souls. Ta fabularna gra akcji umiejscowiona jest w świecie fantasy przypominającym rzeczywistość z czasów wiktoriańskich. Gra Bloodborne inspirowana była nie tylko grami Souls, ale też powieściami H. P. Lovecrafta i Drakulą. Gotycka architektura modeli w grze wzorowana jest na prawdziwych miejscach w Rumunii i Czechach. Możliwość zagrania w Bloodborne mają jedynie posiadacze konsoli PlayStation 4.

Bloodborne – fabuła

Miejscem akcji w grze Bloodborne jest miasto Yharnam znane z rozwiniętych metod leczniczych, które skupiają się na krwi. Yharnam jest celem podróży wielu wędrowców, którzy pragną wyleczyć się z różnych przypadłości. Protagonista Bloodborne przybywa do miasta i odkrywa, że opanowała je tajemnicza epidemia, zmieniająca ludzi w krwiożercze bestie. Główny bohater musi walczyć o przetrwanie i rozwiązać tajemnicę zarazy, żeby wyjść cało z tego koszmaru.

Bloodborne – single-player

Rozgrywka w Bloodborne polega na walce z potworami, zdobywaniu przedmiotów i punktów doświadczenia, a także odkrywaniu kolejnych elementów fabuły. Mechanika rozgrywki łączy elementy akcji z systemem rozwoju bohatera i interakcji z innymi postaciami. Sama walka, na którą w Bloodborne położono duży nacisk, jest złożona z wielu elementów, takich jak uniki, parowanie ciosów czy sięganie po broń palną, która jest nowością w stosunku do gier z cyklu Souls.

Gracz ma dostęp do czterech typów postaci i musi zdecydować się na jedną, a ten wybór wpływa na styl rozgrywki; można też określić wygląd protagonisty czy bractwo, do jakiego należy Łowca. Rozgrywka w Bloodborne toczy się w kilku głównych lokacjach – lesie, opuszczonej dzielnicy, bogatym dystrykcie miasta i na cmentarzu.

Bloodborne – multiplayer

Bloodborne umożliwia rozgrywkę wieloosobową w trybie kooperacji bądź ze znajomymi. Kooperacja polega na przywoływaniu do pomocy w walce losowych graczy, którzy po udzieleniu wsparcia wracają do swojego świata gry; istnieje również opcja najazdów na innych graczy.

Ciekawym sposobem komunikacji jest zostawianie wiadomości, które mogą pomóc innym graczom, ale także ich zmylić. Granie w Bloodborne ze znajomymi jest możliwe dzięki ustawieniu hasła – tylko osoby będące w jego posiadaniu będą mogły przyłączyć się do rozgrywki.

Bloodborne – oceny i popularność

Gra Bloodborne okazała się sukcesem, została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez graczy, jak i przez krytyków. Otrzymała oceny na poziomie 9/10 i została uznana przez kilka znanych serwisów (m.in. GameTrailers, Eurogamer, Edge) za najlepszą grę 2015 roku. Bardzo mocnymi punktami gry Bloodborne okazała się dopracowana grafika, gotycki klimat, trudna i satysfakcjonująca rozgrywka, a także oryginalny multiplayer.

Bloodborne: Gra karciana

W 2016 roku na rynek trafiła taktyczna gra karciana Bloodborne dla od 3 do 5 graczy. Wykorzystuje ona elementy fabularne znane z gry konsolowej. Ponownie trafimy więc do świata Yharnam, a naszym zadaniem jest oczyszczenie Lochu Kielicha z grasujących tam potworów. Karcianka zmusza do rozważnego planowania, a także kooperacji z innymi uczestnikami mrocznej zabawy.

W zestawie znaleźć można ponad 80 kart, plansze tropicieli (po jednej dla każdego gracza), kości, a także kilka rodzajów żetonów. Jeżeli zechcemy wzbogacić zabawę o nowe elementy, to nowe karty i żetony gracze mogą otrzymać wraz z dodatkiem Bloodborne: Koszmar tropiciela. Dzięki rozszerzeniu rozgrywka stanie się jeszcze bardziej wymagająca niż w podstawowej edycji gry.

d2sezso
Bloodborne
Wydawca

Sony Computer Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

PEGI: 16

Data premiery (Świat)

24.03.2015

Data premiery (Polska)

25.03.2015

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PlayStation 4

Oficjalna strona www

http://www.jp.playstation.com/scej/title/bloodborne/

d2sezso
d2sezso
d2sezso
Więcej tematów
d2sezso