Trwa ładowanie...
d37h2se

Battlefield 1

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Stefans02 /

Battlefield 1 jest już 15. grą FPS ze znanej serii Battlefield; została wydana w 2016 roku na komputery osobiste z systemem Windows, a także konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Battlefield 1 – informacje ogólne

W grze Battlefield 1 wykorzystane zostały realia I wojny światowej, a gracze mają dostęp do trybu jednoosobowego, a także multiplayer. Gra działa na silniku graficznym Frostbite 3, podobnie jak dwie wcześniejsze części serii, Battlefield Hardline i Battlefield 4. Prezentowaną w Battlefield 1 fabułę kampanii gracz obserwuje z perspektywy różnych postaci, a swoboda działania jest większa niż w poprzednich częściach cyklu.

Battlefield 1 – fabuła

Realia I wojny światowej są nowością w serii Batllefield, a ta część cyklu przenosi nas właśnie tam. Battlefield 1 wprowadza gracza w wiele historycznych walk z czasów I wojny światowej, podczas których wcieli się on w kilka walczących na froncie postaci. Biorą one udział w starciach między innymi we Włoszech, Francji czy Arabii.

Battlefield 1 – rozgrywka

Rozgrywka w Battlefield 1 różni się od tej obecnej w kilku wcześniejszych częściach serii, ponieważ tutaj mapy są o wiele bardziej odsłonięte i rozległe. Ten zabieg sprawia, że Battlefield 1 jest grą mniej liniową od poprzedników. Gracz może wziąć udział w bitwie pod Amiens, zmaganiach przy Kanale Sueskim, czy wojnie prowadzonej na Pustyni Synajskiej – w sumie dostępnych jest dziesięć map.

Bronie dostępne w grze Battlefield 1 odzwierciedlają te wykorzystywane w czasie I wojny światowej. Znajdują się wśród nich karabiny maszynowe, miotacze ognia i gaz musztardowy, ale też broń biała podzielona na trzy kategorie ze względu na ciężar. Gracz ma więc dostęp do szabli, pałek czy szpadli.

Co więcej w Battlefield 1 gracz może siąść za sterami czołgów, ciężarówek, torpedowców, pancerników, samolotów, a także dosiąść koni bojowych. Ta odsłona serii Battlefield dopasowuje styl walki do realiów epoki, dlatego staje się ona bardziej brutalna, a większy nacisk nałożony jest na bezpośrednie starcia z przeciwnikiem.

Rozgrywka multiplayer w Battlefield 1 dostępna jest nawet dla 64 osób jednorazowo. Możliwe jest wybranie jednego z sześciu dostępnych trybów: podboju, dominacji, szturmu, operacji, gołębi wojennych lub deathmatchu. Dodatkowy tryb – linia szturmu – został dodany w DLC Nie przejdą.

Battlefield 1 – oceny i popularność

Gra Battlefield 1 otrzymała wysokie oceny od społeczności graczy i spotkała się z uznaniem krytyków, szczególnie jeśli chodzi o wybór tematyki I wojny światowej, która nie jest częstym motywem gier komputerowych. Innymi plusami tej odsłony cyklu Battlefield jest mechanika rozgrywki, mapy oraz muzyka. Krytykowana była zbyt krótka kampania dla pojedynczego gracza, zwrócono też uwagę na brak możliwości gry po stronie państw centralnych, jedynie zaś jako sojusznik Ententy. Gra Battlefield 1 otrzymała w 2016 roku kilka nominacji, a ostatecznie wygrała Game Critics Award w kategorii najlepszej gry akcji.

Sprzedaż gry Battlefield 1 utrzymywała się na wysokim poziomie w miesiącu premiery, uzyskując najwyższy wynik w USA. Ta część serii Battlefield zarobiła więcej w pierwszym tygodniu od wydania niż gry Battlefield 4 i Battlefield Hardline razem wzięte.

d37h2se
Battlefield 1
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Origin, Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

21.10.2016

Data premiery (Polska)

21.10.2016

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Battlefield 1

  • system: Windows 7/8.1/10 64-bit
  • procesor: Intel Core i5 6600K 3.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 50 GB
Oficjalna strona www

https://www.battlefield.com/pl-pl

d37h2se
d37h2se
d37h2se
Więcej tematów
d37h2se