Trwa ładowanie...
d2qmg5u

Assassin’s Creed: Syndicate

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Mdraz15 /

Assassin’s Creed: Syndicate jest dziewiątą częścią serii przygodowych gier akcji o Asasynach; została udostępniona w 2015 roku na platformy PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputery osobiste z systemem Windows.

Assassin’s Creed: Syndicate – informacje ogólne

Assassin’s Creed: Syndicate jest drugą grą z serii Assassin’s Creed wydaną przez Ubisoft z myślą o konsolach ósmej generacji. Tym razem gracz przenosi się do Londynu w czasach wiktoriańskich, który będzie mógł oglądać oczami dwojga nowych grywalnych bohaterów, bliźniaków Jacoba oraz Evie Frye.

Assassin’s Creed: Syndicate – fabuła

Jest 1868 rok, w Londynie trwa rewolucja przemysłowa. Do miasta przybywa dwoje Asasynów, Jacob i Evie, którzy odkrywają, że władzę w Londynie sprawują Templariusze. W grze Assassin’s Creed: Syndicate wcielamy się w te postaci i usiłujemy przywrócić kontrolę bractwa Asasynów przez wywołanie powstania robotniczego i zjednoczenie światka podziemnego Londynu.

Eksplorując udostępniony w Assassin’s Creed: Syndicate otwarty świat Londynu, spotkamy wiele znanych postaci historycznych, między innymi Charlesa Dickensa, Alexandra Grahama Bella, Karla Marxa, Charlesa Darwina, Florence Nightingale czy królową Wiktorię.

Assassin’s Creed: Syndicate – rozgrywka

Podczas rozgrywki Assassin’s Creed: Syndicate głównym zadaniem gracza jest przejmowanie kontroli nad kolejnymi dzielnicami Londynu – pokieruje on gangiem Skokierów, którzy będą zwalczać gang Nędzników. Assassin’s Creed: Syndicate stawia przed nami misje wymagające rozwagi i skradania się, podczas których wcielamy się w Evie. Bardziej porywczy Jacob znacznie częściej polega na otwartej konfrontacji, dlatego w misjach z jego udziałem będziemy mieli okazję na wiele starć bezpośrednich z przeciwnikami.

Podczas swobodnej eksploracji miasta Syndicate umożliwia dowolne przełączanie się między postaciami głównych bohaterów. Wśród dostępnych lokacji gry Assassin’s Creed: Syndicate znajdują się pałace Westminster i Buckingham, Big Ben czy nabrzeże Tamizy.

Do zmian wprowadzonych w Assassin’s Creed: Syndicate należą nowe ataki oraz bronie (rewolwer, kastety, nóż kukri), a także walka kontekstowa, podczas której gracz może uzyskać przewagę, popychając przeciwnika na różne obiekty. W grze Syndicate nasi asasyni będą mieli możliwość przekupienia służb porządkowych, utrudniając w ten sposób życie Nędznikom, a także ingerowania w wydarzenia zaobserwowane na ulicach miasta. Z gry Assassin’s Creed: Syndicate wycofano tryb multiplayer oraz tryb kooperacji.

Assassin’s Creed: Syndicate – popularność

Gra Assassin’s Creed: Syndicate miała swoją premierę na PS 4 i Xbox One 23 października 2015 roku i chociaż w pierwszym tygodniu osiągnęła niższą sprzedaż od swojej poprzedniczki Unity, to później osiągnęła o wiele lepsze rezultaty (pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii).

Gra Assassin’s Creed: Syndicate spotkała się też z pozytywnymi ocenami recenzentów i graczy, a w grudniu 2015 amerykański miesięcznik „Game Informer” uznał Syndicate za czwartą najlepszą grę z serii Assassin’s Creed (na najwyższym miejscu w rankigu znalazła się część Assassin’s Creed: Brotherhood, za nią Assassin's Creed II i Assassin's Creed (2007).

d2qmg5u
Assassin’s Creed: Syndicate
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Cenega Poland, Steam, Uplay

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

23.10.2015

Data premiery (Polska)

23.10.2015

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Assassin’s Creed: Syndicate:

  • system: Windows 7 SP1 lub Windows 8.1 lub Windows 10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz / AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
  • pamięć: 6 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270
Oficjalna strona www

https://www.ubisoft.com/en-gb/game/assassins-creed-syndicate/

d2qmg5u
d2qmg5u
d2qmg5u
Więcej tematów
d2qmg5u