Trwa ładowanie...
d258wv9

Assassin’s Creed: Rogue

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Ubisoft

Assassin's Creed: Rogue jest kolejną przygodową grą akcji z serii Assassin’s Creed. Pierwsza ukazała się wersja na konsole (PS3, Xbox 360), którą udostępniono pod koniec 2014 roku, a w marcu 2015 wyszła wersja na komputery osobiste.

Assassin's Creed: Rogue – informacje ogólne

Gra Assassin's Creed: Rogue stanowi zwieńczenie historii przedstawionej w dwóch wcześniejszych grach, które przeznaczone były na konsole siódmej generacji: Assassin’s Creed III: Liberation i Assassin’s Creed IV: Black Flag. Niemal równocześnie z grą Assassin's Creed: Rogue ukazała się gra Assassin's Creed: Unity na konsole ósmej generacji: PlayStation 4 i Xbox One.

Zarówno Rogue, jak i Unity, są powiązane fabularnie z III i IV częścią serii Assassin’s Creed, a ostatnia misja Rogue stanowi prolog dla Unity. Assassin's Creed: Rogue jest ostatnią grą o Asasynach wydaną na PS3 i Xboxa 360, a choć początkowo miała być dostępna jedynie na konsole, ostatecznie trafiła też na komputery osobiste.

Assassin's Creed: Rogue – fabuła

Akcja Assassin's Creed: Rogue toczy się w XVIII-wiecznej Francji, gdzie od wieków trwa walka między Asasynami a Templariuszami. Gracz rozpoczyna przygodę podczas wojny siedmioletniej jako templariusz Shay Patrick Cormac, który dawniej był asasynem, a teraz mści się na swoim dawnym bractwie. W grze pojawiają się niektórzy bohaterowie poprzednich części Assassin's Creed jak choćby Adéwalé i Haytham Kenway.

Assassin's Creed: Rogue – rozgrywka

Assassin's Creed: Rogue nie posiada trybu multiplayer, skupia się jedynie na grze jednoosobowej. Gracz ponownie znajdzie się na statku, podobnie jak w Assassin’s Creed III i Black Flag, ale tym razem będzie miał możliwość pływania rzekami i wykorzystania nowych rodzajów broni. Lokacje, jakie można eksplorować w tej części gry, znajdują się w Nowym Jorku, Lizbonie, dolinie rzeki w okolicach Kanady i na północy Oceanu Atlantyckiego.

Rozgrywka w Assassin's Creed: Rogue w znacznej mierze przypomina tę znaną z poprzednich części, chociaż pojawia się kilka nowych broni (m.in. wyrzutnia granatów, wiatrówka) i umiejętności charakterystyczne dla templariuszy. Misji głównej towarzyszą też zadania dodatkowe, a gracz prowadzi liczne walki, aż do finału, który stanowi wstęp do kolejnej gry, Assassin's Creed: Unity.

Assassin's Creed: Rogue – recenzje

Gra Assassin's Creed: Rogue spotkała się ze zróżnicowanymi ocenami. Nie wypada tak dobrze, jak niektóre gry serii, ale wśród jej plusów wymienianych przez recenzentów znajduje się ciekawa postać głównego bohatera, zamiana podstawowego celu gracza z wykonywania misji skrytobójczych na powstrzymywanie asasynów, muzyka oraz mechanika walki. Gra Assassin's Creed: Rogue była też krytykowana ze względu na krótką linię fabularną i brak innowacji w stosunku do całej serii.

d258wv9
Assassin’s Creed: Rogue
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

11.11.2014

Data premiery (Polska)

13.11.2014

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows), PlayStation 3, Xbox 360

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Assassin’s Creed: Rogue:

  • system: Windows 7 SP1 lub Windows 8/8.1 (64-bit)
  • procesor: Intel Core2Quad Q6600 @ 2.4 GHz lub AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
  • pamięć: 2 GB RAM
  • karta graficzna: nVidia GeForce GTS450 lub AMD Radeon HD5670 (1024MB VRAM) lub Intel HD4600
  • DirectX: wersja 11
  • wolne miejsce na dysku: 12 GB
Oficjalna strona www

https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/games/

d258wv9
d258wv9
d258wv9
Więcej tematów
d258wv9