Trwa ładowanie...
dud4gof

Armikrog

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: BagoGames /

Gra Armikrog jest następcą przygodówki The Neverhood z 1996 roku, zrealizowaną za pomocą techniki poklatkowej i przy użyciu materiałów takich jak plastelina czy metal.

Armikrog – informacje ogólne

Armikrog to gra przygodowa z rodzaju point-and-click, została wydana na komputery stacjonarne w 2015 roku, a rok później na konsole. Armikrog to tytuł czerpiący z dziedzictwa The Neverhood (1996), pierwszej gry komputerowej zrealizowanej przy użyciu plastelinowych postaci animowanych metodą poklatkową. Gra The Neverhood stanowiła jedną z nielicznych prób wykorzystania nietypowych i nowatorskich technik tworzenia gier, a także przykład gry niezależnej, która przez lata zdobyła rzesze fanów. Za stworzenie Armikrogu odpowiada wielu członków zespołu, który pracował właśnie nad tą grą z 1996 roku.

Armikrog – rozgrywka

Historia przedstawiona w grze Armikrog stawia w centrum zdarzeń bohatera o imieniu Tommynaut i jego towarzysza, psa Beak-Beaka. Główni bohaterowie udają się na planetę Spiro-5 w celu znalezienia sposobu na ocalenie ich rodzinnego domu, jednak zostają uwięzieni w twierdzy Armikrog. Zadaniem gracza jest wydostanie się z Armikrogu i znalezienie sposobu na ocalenie domu.

Podczas rozgrywki na komputerach stacjonarnych eksploracja i rozwiązywanie zagadek odbywa się tradycyjną w grach przygodowych metodą point-and-click. Gracz może poruszać się obiema postaciami, a przy wyborze Beak-Beaka świat staje się czarno-biały, co jest związane z jego psią naturą.

Armikrog – twórcy

Gra Armikrog została wydana przy współpracy Pencil Test Studios i Versus Evil. Wśród osób odpowiedzialnych za design gry znalazł się Doug TenNapel, jeden z twórców The Neverhood, natomiast muzykę do obu tych gier skomponował Terry Scott Taylor. Twórcom udało się zrealizować projekt gry Armikrog dzięki kampanii na Kickstarterze.

Armikrog – premiery

Premiera gry Armikrog na komputery stacjonarne z systemami Windows, OS X i Linux odbyła się 30 września 2015 roku przez platformę Steam. 23 sierpnia 2016 miała miejsce premiera na konsole: PlayStation 4, Wii U i Xbox One.

Armikrog – krytyka

Gra Armikrog spotkała się ze średnimi ocenami zarówno ze strony krytyków, jak i wielu fanów oryginalnego The Neverhood. Armikrog jest grą dość liniową, w której kolejne zagadki mają podobny schemat, a różnią się przede wszystkim poziomem trudności. Po wydaniu gra Armikrog spotkała się też z krytyką licznych błędów i bugów, krótkiego czasu rozgrywki (3 do 5 godzin), a także z uwagami odnośnie do scenariusza. Najbardziej doceniony został ciekawy styl graficzny Armikrogu i muzyka.

dud4gof
Armikrog
Wydawca

Pencil Test Studios / Versus Evil

Kategoria wiekowa

PEGI: 7

Data premiery (Świat)

30.09.2015

Data premiery (Polska)

30.09.2015

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows, macOS, Linux), PlayStation 4, Wii U, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Armikrog dla Windows:

  • system: Windows XP(SP3)
  • procesor: Intel Pentium IV 2.0 GHz/AMD Athlon II 2.0 GHz
  • pamięć: 2 GB RAM
  • karta graficzna: Pentium 4
  • wolne miejsce na dysku: 2 GB
Oficjalna strona www

https://www.kickstarter.com/projects/armikrog/armikrog

dud4gof
dud4gof
dud4gof
Więcej tematów
dud4gof

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj