Trwa ładowanie...
holderName
holderName

Agar.io

Najnowsze informacje
Rozgrywka w grze agar.io Youtube.com - stopklatki

Agar.io to logiczno-taktyczna gra akcji, w której zadaniem gracza jest poruszanie się komórką, która rośnie zjadając inne mniejsze od siebie komórki

Agar.io – informacje ogólne

Gra agar.io została udostępniona 28 kwietnia 2015 roku na portalu 4chan jako darmowa gra na przeglądarki, tydzień później trafiła na platformę Steam, a jeszcze w tym samym roku 8 lipca Miniclip udostępnił ją też w wersji aplikacji mobilnej na systemy Android oraz iOS. Nazwa gry pochodzi od agaru, substancji żelującej stosowanej jako podkład do pożywek dla bakterii hodowlanych – a w grze sterujemy komórką, która odżywia się i rośnie. Agar.io jest grą o charakterze wieloosobowym, w której wielu graczy pojawia się na mapie, po której poruszają się jako niewielkie komórki i mogą ze sobą rozmawiać w oknie czatu.

Agar.io – podstawowa rozgrywka

W grze agar.io sterujemy komórką, która rośnie dzięki pochłanianiu drobnych cząsteczek oraz innych mniejszych od siebie komórek, ale musi unikać komórek większych, bo spotkani z nimi kończy grę. Duże komórki poruszają się wolniej od małych, ale niekarmione stopniowo maleją. Agar.io daje graczom możliwość czasowego (na ok. 30 sekund) dzielenia swojej komórki na mniejsze (maksymalnie 16), dzięki czemu można poruszać się szybciej i unikać komórek innych graczy bądź gonić potencjalne pożywienie.

W grze agar.io poza innymi graczami natykamy się też na wirusy – zielone kulki pokryte kolcami. Wchłonięcie wirusa powoduje podział komórki gracza, a jeśli wydarzy się w nieodpowiednim momencie, może ułatwić zadanie przeciwnikom. Gracze, którym udało się w agar.io osiągnąć odpowiednio duży rozmiar, mogą wystrzeliwać części swojej masy w wirusy, powodując ich przesunięcie.

Gracze mogą urozmaicić rozgrywkę agar.io – istnieje opcja modyfikacji wyglądu swojej komórki przez oznaczanie jej symbolami lub umieszczanie na niej napisy, a także dodawanie skórek.

Agar.io – tryby rozgrywki

Wersja agar.io na przeglądarki oferuje cztery rodzaje rozgrywki. Tryb podstawowy (FFA) agar.io to walka indywidualna między wszystkimi graczami; tryb Team to gra drużynowa, w którym trzy zespoły walczą między sobą; tryb Party daje możliwość grania ze znajomymi na oddzielnej mapie; ostatni dostępny moduł agar.io to Experimental, gdzie gracz mierzy się z wirusami, które w niego strzelają, utrudniając poruszanie się po mapie.

Agar.io – popularność

Gra agar.io została przyjęta pozytywnie przez krytyków i graczy, a w 2015 roku była najczęściej wyszukiwaną w Google grą internetową. Wersja mobilna agar.io w pierwszym tygodniu od udostępnienia został pobrana ponad 10 milionów razy.

Agar.io
Wydawca

Miniclip

Dystrybutor

Miniclip

Kategoria wiekowa

12+

Data premiery (Świat)

28.04.2015

Data premiery (Polska)

28.04.2015

Tryby gry

multiplayer

Platformy

przeglądarka internetowa, Android, iOS

Oficjalna strona www

http://agar.io/

holderName
holderName
holderName
Więcej tematów
holderName