A na zdrowie... Pokemon GO. Aplikacja znacznie obniża stres, dowodzą badania

Szał na Pokemon GO minął. Teoretycznie bezpowrotnie, chociaż twórca, Niantic, chwali się, że gra ma dalej 65 milionów aktywnych użytkowników. Jak się okazuje, korzyści z grania okazują się dla nich znacznie bardziej wymierne, niż tylko nowe potworki, które trafiają do ich kolekcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A na zdrowie... Pokemon GO. Aplikacja znacznie obniża stres, dowodzą badania
(Geograph, Fot: Robin Webster)
WP

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego postanowili przeprowadzić ankietę na grupie 3915 ludzi, którzy dalej poszukują Pokemonów w rzeczywistości rozszerzonej, jednocześnie pracując na pełen etat. Zadano im pytanie dotyczące stresu oraz jego odczuwania. Wyniki zaskoczyły badaczy.

Kiedyś tak zwalczano stres

WP

Ci, którzy grali dłużej niż miesiąc, podkreślili w badaniu, że poziom odczuwanego przez nich stresu znacząco się obniżył. Naukowcy podkreślili, że granie w Pokemon GO może mieć pozytywny wpływ na ogólne zdrowie. Zauważono również, że niegrający odczuwający znacznie wyższy dyskomfort psychiczny niż grający.

Cóż, już wcześniejsze badania udowodniły, że produkcja studia Niantic ma bardzo dobry wpływ na kondycję fizyczną graczy – w końcu złapanie Pokemona trzeba sobie wychodzić. Mało tego, najbardziej aktywni użytkownicy zwiększyli swoją aktywność do tego stopnia, że znacząco obniżyli ryzyko chorób serca oraz udarów.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP