Świetna sprzedaż Final Fantasy XIII

22.03.2010 14:04 | Autor. Marcin Dąbrowski

Mimo krytyki za dużą liniowość i brak skomplikowanych terenów, jak miasta, najnowsza gra z serii Final Fantasy sprzedaje się wyśmienicie. Square Enix zakomunikowało dziś, że w Stanach Zjednoczonych sprzedał się już milion egzemplarzy tego tytułu.

Poinformowano również, że Final Fantasy XIII stało się najszybciej sprzedającą się grą z serii na terytorium Wielkiej Brytanii. „Za pomocą świetnych reklam TV, które puszczane będą w okresie Wielkanocy, a także dzięki ciężarówkom reklamującym grę, które jeżdżą po terytorium całego kraju, wierzymy, że wyniki FF XIII będą już tylko lepsze”, powiedział Jon Brooke odpowiedzialny za marketing gry na Wyspach Brytyjskich.

Final Fantasy XIII zajął początkowo oczywiście pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w UK, ale w tym tygodniu zepchnął go już God of War III oraz Bad Company 2 i obecnie najnowszy jRPG od Square Enix okupuje miejsce trzecie.

Przy okazji przypomniano również o fakcie, że FF XIII zostało już dostarczone do sklepów w ilości 5 milionów sztuk – 2 miliony w Japonii oraz 3 na pozostałych rynkach.

Więcej na temat

Final Fantasy XIII

  • Developer:

  • Square Enix
  • Dystrybutor PL:

  • Cenega Poland
  • Premiera PL:

  • 2010-03-09
  • Platformy:

  • PS3 | X360
  • zobacz kartę gry
dodaj swoją opinię

Opinie (5):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

killa (Gość) 2010-03-23 16:05:44

najgorszy final w historii....po 8 godzinach grania odpalilem Uncharted 2 po raz drugi....

Zgłoś do moderacji

Sev (Gość) 2010-03-22 18:41:51

Ja wolę RPG liniowe, wolałem co prawda liniowość FF z czasów pierwszego psx ( tj. liniowy wątek główny + iluzja otwartego świata), tym niemniej wolę takie gry jak ff xiii niż mass effect czy oblivion.

Zgłoś do moderacji

siaxisis (Gość) 2010-03-22 15:33:18

Widać w Finalu skupili się na opowiedzeniu historii a gameplay miał być taki by nie rozbijać doznań.

Podobnie z książkami "tygryskami" było. Były chude, małe i oparte na akcji a nie na barwnych opisach przyrody.

Sam zaś także wolę otwarty świat i taki Oblivion mnie wessał na długi czas. Podobnie jest z Mass Effectem 2 klucze są już po 60 zł wiec niedawno kupiłem i zwiedzam każdą planetę, świat i kazdy quest. Też mnóstwo grania. Mam 20 h i dopiero zaczynam misję na unieruchomionym statku zbieraczy.

Zgłoś do moderacji

Raziel (Gość) 2010-03-22 14:45:33

Final Fantasy X tez bylo liniowe ale byly sub questy i mozliwosc powrotu do wczesniejszych lokacji nie wiem jak jest w FF XIII co do Obliviona ta samowolka jest wielkim atutem kazda gra ktora daje mozliwosc zwiedzania swiata jest juz dobra Fallout Elder scrolls cala reszta rpg po prostu gry rpg maja to do siebie ze nie powinny byc liniowe aby zapewnic wiekszy sukces

Zgłoś do moderacji

siaxsis (Gość) 2010-03-22 14:11:22

Wszędzie krytykują tą liniowość. W Oblivionie zaś krytykowali łażenie i nudność. Hmm tak źle i tak niedobrze, a wystarczy popatrzeć tylko na to czy gra się nam przyjemnie czy nie i tak oceniać.

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (5)
obrazek
Copyright © 1995-2012 Wirtualna Polska

Proszę czekać - ładowanie treści...