newsy
gry Top MMO
  • Wiadomość

Nowy DirectX tylko na Windows 8

13.11.2012 13:31 | Autor. Dominik Gąska, gry.wp.pl

Microsoft, najwyraźniej świadomy swojego statusu, doszedł do wniosku, że jak już strzelać sobie w stopy to po amerykańsku, z rozmachem i z armaty. Jakby nie dość już było wśród graczy negatywnego szumu wokół najnowszej wersji Windows, włącznie z otwarcie krytykującym ją Gabem Newellem z Valve!

Pytanie o DirectX 11.1, najnowszą wersję bibliotek Microsoftu, używanych przez twórców gier, pojawiło się jeszcze w październiku, gdy pojawiło się pierwsze, przeznaczone dla developerów i testerów wydanie Windows 8. Teraz amerykańska korporacja odpowiedziała na nie na oficjalnym forum Visual Studio. DirectX 11.1 jest częścią Windows 8, tak samo jak DirectX 11 był częścią Windows 7... W tej chwili nie mamy planów przeniesienia DirectX 11.1 na Windows 7.

Crysis 2 w 3D

Co stracą gracze? Przede wszystkim bezpośrednie wsparcie dla efektów stereoskopowych, dotychczas dostępnych jedynie na wybranych kartach graficznych. Jeżeli nie jesteście szczególnie zainteresowani 3D, to nie macie się raczej czym martwić.

A jeżeli jesteście, to pozostaje nadzieja, że Microsoft, podobnie jak w przypadku DX11, w końcu wprowadzi te biblioteki na starsze systemy.
dodaj swoją opinię

Opinie (16):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

anty (Gość) 2012-11-16 06:41:52

Co za sku$$$stwo. Trzeba zrobić coś z tym prawem patentowym bo poziom monopolizacji i plucia w twarz klientom sięgnął szczytu.

Zgłoś do moderacji

wytrawny_troll 2012-11-14 17:30:19

Dziękuję Tobie Domoslafie :)
Mam problem z odmianą Twojego nicku (nicka? )
Kto wie jak jest poprawnie?Nosz kurna ,no .........

Zgłoś do moderacji

jankes165 2012-11-14 16:36:01

@Mihell (Gość)
Pozwól, że sam ocenię gównianość mojego kompa. XP działa i pozwala mi pracować i się relaksować. Nie kupię nowego systemu tylko dlatego, że nowy wyszedł (a jak już to raczej win7 niż 8). Na tej samej zasadzie nie zlinkuje sobie 4 kart graficznych żeby odczuć oszałamiający 12% skok wydajności w porównaniu do 1 karty. Teselacja (wyguglałem sobie, co dzień uczę się czegoś nowego), w teorii fajne, ale jeżeli zostało zastosowane w XCOM (jedynej aktualnie grze skłaniającej mnie do zmiany systemu) to w praktyce wygląda dość... mizernie. W temacie finansów, tak, masz rację wszystko kosztuje, prąd, gaz, czynsz i zabawki też kosztują. Kiedyś sam się o tym przekonasz. Dlatego kompa zmieniam co 8-10 lat.

Zgłoś do moderacji

Domoslaf 2012-11-14 14:45:34

Wytrawny komentarz, trollu!

Zgłoś do moderacji

wytrawny_troll 2012-11-14 13:48:02

@down.
Logika dwubiegunowa zawodzi?Miłośnik sekty smoleńskiej ?Święto niepodległości dopiero co było ,a tu obiekt bzdury wypisuje.A o 20 leciu międzywojennym nie słyszało? W XX/XXI wieku Polska była wolna jak opcje w milionerach.Pół na pół ,koło ratunkowe lub telefon do przyjaciela(np. do Anglików ,tylko oni odebrali dopiero po 3 dniach:-)odpowiadając -no co ja mogę stary).40 lat niewoli i 40 lat wolności (prosta matematyka 1918-1939,1989-2012) Inne państwa miały bardziej przepieprzone.RFN po 20 latach po wojnie doszło do dobrobytu.Finlandia najechana przez ZSRR jeszcze szybciej się wygrzebała.Czyli wniosek ,że jak na tyle lat nawet z przerwami na "okupację" można zbudować sensowne państwo.Tylko Polacy nie potrafili.I haniebny wniosek Bismarcka"Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą". Właśnie nabiera mocy i nowego znaczenia .Zabory trwały 124 lata.To skąd te "300" ?He he he he.124+42=166 a nie tczysta he he he.A dlaczego tak jest?Najlepiej ujął to twórca legendarnych "Psów".
"A jakie nasz naród ma wady? Ksenofobia, antysemityzm, pijaństwo, lenistwo, chamstwo, brud, tandeta, głupota polityczna, analfabetyzm, rusofobia... " W.Pasikowski.Ot i tyle w temacie.
Tczysta lat okupacji i niewoli he he he he .Ale wymyśliło.He he he.
Reformator jak cię mogę miłość zmienić chciał w kapustę ,udało się ,udało się ,czy nie?He he he he.

Zgłoś do moderacji

thiefi 2012-11-14 12:45:05

@Mihell
Jak ci wstyd to sie wyprowadź. Nie zapominaj, że żyjemy w biednym kraju niepodległym dopiero od 20 lat po przeszło 300 latach okupacji i pacyfikacji ze strony naszych sąsiadów. Jak chcesz mieć żale , że w Polsce jest tak i Polacy są tacy a nie inni to proszę je kierować do ruskich, niemców, austriaków i zdrajców anglików, francuzów i USA, którzy nas zostawili niemcom a później sprzedali za święty spokój ruskim.

Zgłoś do moderacji

thiefi 2012-11-14 12:40:26

Od czasu Crysisa 1 nie było skoku jakościowego w grafice, ale za to wymagania gier na PC wzrosły trzykrotnie.
To jest prawdziwy problem i kant naszej branży.

Zgłoś do moderacji

Mihell (Gość) 2012-11-14 10:56:33

Do jankes165.
Jeśli dla ciebie teselacja to niewidoczne różnice i dale siedzisz na xp to masz gówno nie komputer. Sory ale 3,5GB RAM, brak obsługi SSD i kiepska wielowątkowość do mnie nie przemawia. Prawda jest tak że szlak was trafia bo macie kompy sprzed epoki i tyle. Tylko narzekać umiecie i nic więcej. Mam windows 8 orginał ( wcześniej wersje testowe i trial )
Na moim sprzęcie W8 zasuwa jak cholera. Nie jestem zwolennikiem takiego czy innego systemu ale ja potrzebuję go do pracy i relaksu. Ma działać i tyle. Dopuki Linux nie będzie łykał całego pakietu Adobe, 3D Maxa i wielu gier to to jest dla mnie system nie praktyczny. Dla was po prostu liczy się dlatego że jest za darmoche. WSZYSTKO KOSZTUJE I KONIEC. Nikt nie da wam nic za darmo. Nauczcie się w końcu POLACY bo aż wstyd, że tu mieszkam i tu się urodziłem.

Zgłoś do moderacji

Calibur (Gość) 2012-11-14 08:24:52

@Roodak Valve już zaczął badać rynek Linuksa. Żeby przyspieszyć prace nad własną dystrybucją linucha, to ci co mają już Ubuntu niech ściągają Steam'a i coś kupią. Ci co się dalej wąchają z instalacją Linuksa, niech instalują Ubuntu razem ze Steamem i też coś zakupią. Oraz ci co nie myślą o Linuchu to niech dla sprawy zainstalują Ubuntu ze Steamem :]
Jak Valve konkretnie zarobi na swej usłudze to własne distro wydadzą w przeciągu dwóch lat. Tylko AMD też powinno się przyłączyć do tego żeby nie było problemów ze sterami- jak to zwykle bywa w ich przypadku.

Zgłoś do moderacji

Gamer (Gość) 2012-11-13 17:06:30

Stworzenie środowiska na x86 z współpracy nvidia, valve i sony było by chyba najlepszym rozwiązaniem tematu Microshitu.
Straciłby na tym głownie Xbox bo straciłby wsparcie wielu firm, które pisały tylko pod DX a większość z nich przeszła by na nowe środowisko bez Dx.

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (16)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...