newsy
gry Top MMO
  • Wiadomość

Gry z PS3 są za duże

13.07.2009 11:57 | Autor. Jakub Jatkiewicz

Zdaniem ludzi z Sony minie jeszcze sporo czasu zanim na PlayStation Network pojawią się pełne wersje gier z PlayStation 3. Eric Lempel, dyrektor operacji PlayStation Network, zauważył, że głównym problemem utrudniającym dystrybucję cyfrową większości gier wydawanych na PlayStation 3 jest ich rozmiar.

Nośnik Blu-ray może pomieścić maksymalnie 50 gigabajtów danych, co przy dzisiejszych standardach znacznie utrudnia ten rodzaj sprzedaży.

"Nie planujemy tego, gdyż rozmiar gier jest ogromny. W przypadku Blu-ray na dwóch warstwach możemy umieścić 50 GB, podczas gdy X360 pozostaje przy nośnikach 9-gigabajtowych. Technicznie jest to możliwe, ale myślę, że problemem jest to 'Czy chcesz pobrać 40 gigabajtów i trzymać je na swoim dysku twardym?'

Myślę, że w przyszłości będzie to świetna możliwość i będziemy się temu przyglądać, ale w tej chwili nie jest to kierunek w którym podążamy."


Sony kilkukrotnie wyłamało się z tej zasady - na PlayStation Network jest przynajmniej kilka gier z PlayStation 3, które można nabyć zarówno poprzez PSS jak i w sklepie, są to jednak tytuły zajmujące znacznie mniej miejsca niż wynosi maksymalna pojemność BD.

fot.: Sony
dodaj swoją opinię

Opinie (16):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

julietta2006 2009-07-13 23:45:01

Wielu krytyków branży elektronicznej uważa, że dysk Blu-ray już w tej chwili ma zbyt małą pojemność. Koncerny pracują nad nowymi, dużo bardziej pojemnymi nośnikami, które za kilka lat zapewne ujrzą światło dzienne.
Co do awaryjności XBOXa 360, to osobiście mam inne zdanie. Swojego kupiłem wiosną dwa i pół roku temu i do dziś działa bez zarzutu. A jest to jeden z pierwszych modeli uznawanych za te najbardziej awaryjne. Te wszystkie lamenty i skamlania o mega awaryjności i Red Ring Of Death konsoli Microsoftu nie robią na mnie wrażenia, bo najwięcej ryczą ci, co tej konsoli nie mają, ale miejsza z tym.
Ja też wolę mieć klasyczną kolekcję gier na półce, a nie "niewidzialne" GB na dysku. Lubie pocieszyć oko, pomiziać...
Gry na PS 3 zajmują masę miejsca, bo coraz częściej robione są w full HD, a to musi sporo ważyć. No i kompresja danych jest inna.
thiefi, a ja idę walnąć się na kanapę i zagrać wygodnie w Gears of War 2 na 42- u calowym LCD, bo posiedziałem pół godziny przed lapkiemi już mnie w krzyżu je...e, oczy bolą i strasznie znudziło mnie klikanie gryzoniem i pacanie klawierki. Idę wyrżnąć stado Locustów na jednej z dwóch słusznych i właściwych platform ;)

Zgłoś do moderacji

KerconDark 2009-07-13 23:21:25

thiefi nie chce być upier**** ale skąd ty bierzesz te porównania cen ?? już gdzieś pisałem skąd się bierze cena PS3 i ile trzeba wyłożyć na napęd ...

Ha człowieku co do cen to takie ceny mają sklepy sprowadzające towar prosto za granicy ... lub prosto od producenta ( dystrybutora w przypadku polski ) a na serwisach internetowych ( eBay, Gamestop ) tu przykład Street Fighter IV w polsce 260 zł z sklepu -> ebay 100 zł -> Gamestop 60 $ tu mowa a grach nówka sztuka zafoliowanych

Hmm skąd ten wzrost cen ... tak nasza dystrybucja po prostu jest do bani i nakłada takie marże zresztą co się dziwić jak w zwykłym sklepie ( takim spożywczym ) potrafi być ustawiona marża na 50% wartości ??
na "zachodzie" konsole są popularniejsze a zatem się bardzo opłaca minimalizować marżę by zwiększyć obrót i ustalić cenne równowagi na niższym szczeblu =].

* dolar stoi jak to pisze w granicach 3 zł i 10 groszy =]

Zgłoś do moderacji

_Marcos_ 2009-07-13 22:49:09

Mam nadzieje ,że zwykła dystrybucja gier nie zginie ponieważ nie ma to jak oglądanie własnej kolekcji gier na półce..

Zgłoś do moderacji

thiefi (Gość) 2009-07-13 21:50:20

Do ceny Xboxa nie mam zastrzeżeń, jest akceptowalna, ale jego awaryjność już nie. I zanim ktoś napisze slogan że nowe modele są OK to niech wejdzie na portale aukcyjne i zobaczy ile Falconów i Jasperów zwalonych tam sprzedają.

Zgłoś do moderacji

thiefi (Gość) 2009-07-13 21:48:07

Skoro na zachodzie gry na konsole kosztują tyle samo co na PC to ja się pytam skąd w Polsce się bierze 3 krotny wzrost ceny? Pazerność Polskich wydawców? Coś nie halo w Twoim rozumowaniu.
Premiery na PS3 za 150zł? hmm chyba "pożyczone" z magazynu.

Kiedy komputery kosztowały po 3-5K zł to rozumiałem konsole za ponad 1 K, ale teraz gdy kompy kosztują 1,5-2 K konsole nie moga kosztować prawie tyle samo co one.
Jak ktoś sądziże konsole mają mocniejsze bebechy niż piec za 2K to niech lepiej zainteresuję się elektroniką.
W PS3 został już tylko Cell jako mocna jednostka, ale w przyszłym roku 6 rdzeniowe procki Intel/Amd już go zjedzą.

Kupie PS 3 jak będzie kosztował tyle ile jest wart czyli 999 zł teraz i 700zł za rok. Basta!

Zgłoś do moderacji

mman (Gość) 2009-07-13 20:48:29

@thiefi
człowieku co ty pieprzysz... zauważ, że gry na PC np w stanach kosztują tyle samo co konsolowe - $59.99, u nas na allegro i w dobrych sklepach(nie w empiku) nowe gry można dostać już za 150 zł(np Killzone 2 w dniu premiery w Poznaniu na Półwiejskiej ).
Xboxa Arcade możesz mieć już za 650 zł, a PS3 za 1300 i nie uważam, że to dużo.
Dodatkowo jeśli zostanie rozwinięta dystrybucja cyfrowa to wyjdą też nowe bundle-y z większym dyskiem i nowe dyski do dokupienia.
A może chciałbyś coś za darmo?

Zgłoś do moderacji

thiefi 2009-07-13 18:58:25

Jak powtarzałem wielokrotnie, konsole są warte maks 700zł bo gry sa 3 x droższe niż być powinny. Konsola za 1599zł i gra za 250zł? Kpina poprostu. Xbox? Nie potrzebuje pożaru w domu :-(
Wracam grać na PC, bo to jedyna sensowna platforma

Zgłoś do moderacji

thiefi 2009-07-13 18:55:42

Po drugie, skoro Sony ładuje dyski mikrusy do PS3 pokroju 80GB kiedy można za 200zł już kupić 500GB dyski. Dla mnie to śmiechu warte. Na dysk 80GB sciągać gre 40GB?
Konsola kosztująca 1599zł (za to masz średniego PC) powinna mieć dysk conajmniej 1TB. Ale ja jestem maluczkim człowieczkiem liczącym się z każdą złotówką. Może bogaty zachód nie musi kierować się logiką

Zgłoś do moderacji

thiefi 2009-07-13 18:53:05

Mnie tylko irytuje to że te 50GB nie przekłada się na długość gry.
Gra mająca 50 Giga powinna zapewniać z 500 godzin rozrywki licząć rozbudowane gry, które na PC mieszczą się na 1 DVD o pojemności 4,2 GB i starczają na wiele godzin gry.

Zgłoś do moderacji

szarak22 (Gość) 2009-07-13 18:16:57

lol... Nie chodzi o to że nie mogę ściągnąć gry z neta... Chodzi o to że gry na PS3 są tak duże że mieszczą się tylko na płytach Blu-Ray... I ściąganie przez cyfrową dystrybucję jest wręcz nie opłacalne... Komu chciało by się ściągać prawie 50gb "przy polskim internecie" danych na dysk żeby go zapychać i nie mieć możliwości zgrać go gdziekolwiek... Chyba lepiej zapłacić kilka złociszy więcej i mieć pudełko na półce...

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (16)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...