newsy
gry Top MMO
  • Wiadomość

Dwie gry na parę chwil

20.05.2013 15:23 | Autor. Iga Ewa Smoleńska, gry.wp.pl

Kolejny dzień, kolejna darmowe gry z najnowszej edycji Ludum Dare. Na co więc dzisiaj rzucimy okiem? Na bardzo minimalistyczne RPG, oraz na coś, co złożone jest z kartki papieru i kolejki górskiej.

Rock, Paper, RPG jest grą w pełnym znaczeniu słowa małą. Minimalistyczna jest jej warstwa wizualna, jej okno zajmuje mało miejsca na pulpicie, wreszcie opiera się na niezwykle prostych zasadach. Jak prostych? Na tych, które zna każdy, kto kiedykolwiek grał w papier, nożyce, kamień. Tu jednak mamy do czynienia z pojedynkiem, w którym nasz bohater stanąć musi przeciw licznym, nie zawsze mitycznym stworzeniom. Do wyboru przygotowano dla nas opcję walki (reprezentowaną przez miecz), obrony (tarcza) oraz magii (różdżka). Jak to w RPG bywa, nasz bohater posiada punkty, które świadczą o jego żywotności oraz siłę, z jaką uderza – statystyki zmienią się po tym, kiedy uda nam się uzyskać kolejny poziom.

Zdjęcie

Każdy chętny pobrać może Rock, Paper, RPG z tej strony i spróbować swych sił w grze taktycznej, której zasady są proste, lecz wymagają od nas dobrze przemyślanej strategii.

Druga z pozycji, nad którą możecie przez chwilę przysiąść to PaperCoaster. Gra jest dziwna – wszystko wskazuje na samym początku na to, że pozwalać nam będzie na projektowanie własnych tras kolejek górskich. Chociaż nie jest to do końca kłamstwem, dzieje się to w sposób dość nadzwyczajny. Nie chcąc pozbawić was momentu zaskoczenia, sugeruje ściągnąć ów tytuł i poświęcić mu kilka minut – jest naprawdę sprytnie pomyślany.

A PaperCoaster ściągnąć możecie stąd. Wygląda ładnie i widać, że twórcy przysiedli do jej tworzenia z klarownym już pomysłem na temat tego, co dokładnie chcą osiągnąć.

Na koniec dodam jeszcze, że zostało mi jeszcze do opisania 1946 gier. Co być może trochę ważniejsze to to, że głosowanie na poszczególne tytuły 26 edycji Ludum Dare zakończy się za niespełna 12 godzin! Szybko! Głosujcie!
dodaj swoją opinię

Opinie (0):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

Ten materiał nie ma jeszcze opini. Masz okazję by Twój głos pojawił sie tutaj jako
pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

przejdź do forum wszystkie opinie (0)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...