newsy
gry Top MMO

World War II: Road to Victory

02.01.2009 00:01 | Autor: Maciej Smoliński, gry.wp.pl


Ogólnie sama rozgrywka to turowa zabawa strategiczna, w której na planszy Europy podzielonej na heksy w każdej turze przesuwamy nasze wojska, dążąc do dominacji na planszy. Oczywiście heksy, mimo że równe wielkością, różnią się od siebie ukształtowaniem terenu, a co za tym idzie, wadami i zaletami płynącymi z jego okupacji. I tak śmigać możemy po wzgórzach, lasach, górach, równinach czy rzekach. Jeżeli chodzi o ruch jednostek, to ów został ciekawie połączony z rozkazem walki. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji możemy najpierw zaatakować, później przesunąć się i jeżeli starczy nam punktów akcji, zaatakować jeszcze raz: ma to sens, szczególnie że tury trwają od jednego do czterech miesięcy realnego czasu.

Zresztą planowanie ataku to podstawa tej gry, zwłaszcza że atakować wroga możemy więcej niż jednym oddziałem. Ponadto komputer często kupuje silne jednostki, które jednakowoż niekryte możemy zajść z flanki lub nawet od tylca. Oczywiście, jeżeli potrafimy dobrze planować ataki i dobrze wykorzystywać jednostki. Te, mimo że nie mają takiego zróżnicowania jak konkurencyjne, to jednak, mając w swoich rękach piechotę, jednostki zmotoryzowane, opancerzone, czołgi, spadochroniarzy czy samoloty, możemy opracować naprawdę wiele rozwiązań zniszczenia wroga. A że dodatkowo nasze jednostki zależnie od poziomu rozwoju oraz przyjętej przez nas doktryny politycznej otrzymują różne bonusy do współczynników, kombinacji robi się jeszcze więcej.

No, chyba że mówimy o walce morskiej, bo tutaj, w odróżnieniu od lądowej, nie mamy podziału na hexy, a na akweny. Na każdy z nich może wypłynąć albo pojedynczy statek albo flota zjednoczona pod jedną banderą. W pierwszym przypadku mamy duże szanse na wychwycenie zaopatrzenia dla wroga, ale jesteśmy bardziej podatni na jego atak, w drugim możemy pokonać przeciwnika, jednak trudniej nam przechwycić kontrabandę. Dziwne, prawda? Ale najważniejsze, że sprawdza się w grze.
dodaj swoją opinię

Opinie (8):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

michalpopielski 2009-01-07 22:21:01

jakaś firma zrobiła grę o IWW a ja nic nie wiem? ostatnią w jaką grałem z tego okresu to History Line - już wiem w jaką grę sobie kupię po sesji

Zgłoś do moderacji

lukdobry1 2009-01-06 09:17:00

jedynka była. w latach 1914-1918

Zgłoś do moderacji

kozak1122 2009-01-04 16:38:08

Ej a była jedynka? xD Gra zdaje się być spoko, niby słaba oprawa, a jest w top 10 najnowszych gier.

Zgłoś do moderacji

polemate 2009-01-03 14:56:01

Dressiq22, jesli uwazasz, ze ta gra jest za droga to poszukaj w necie odpowiednika tej gry, lecz planszowej, a potem podziel sie z nami swoimi wrazeniami odnosnie ceny :-).

Zgłoś do moderacji

doomtrader 2009-01-03 09:51:38

Może nawet czekoladkę wyślemy.

Zgłoś do moderacji

damian218 2009-01-03 01:39:24

dressiq22 żal mi Ciebie... ta gra jest klasyczną strategią, a nie jakimś C&C... Zobaczyłeś screeny w galerii i od razu oceniasz? Szkoda mi Ciebie, jak dla mnie jesteś tłukiem.

Zgłoś do moderacji

michalpopielski 2009-01-02 21:15:07

wirtualna polska zrobiła tę grę, że piszesz per "wy"? napisz swój mądry komentarz do westlands interactive - na pewno się przejmą i dostaniesz cukierka w ramach rekompensaty aby nie było Ci smutno

Zgłoś do moderacji

dressiq22 2009-01-02 18:21:07

hahaha to ma gra planszowa czy komputerowa, zrobiliście największy przypał jak dla mnie i mi osobiście szkoda na cos takiego hajsu, a czemu a temu, że jak będzie kosztowała więcej niż 30 złotych to sorry za tyle to ja dostanę turoka w serii topseller. czemu nie przyłozyliście się chociaż troche i nie zrobiliscie chociaż grafiki na poziomie C&C Generals albo chociaż heroes of might and magic II- jednym słowem kupie jak będzie za 30 zyli a nie to mnie cmoknijcie.
SZKODA MI BULIC NA TAKI SHIT HAJS !!!!!!

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (8)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...