newsy
gry Top MMO

Santazia

18.01.1999 00:01 | Autor: Robert Kowalski

Jest właśnie początek grudnia i mam do zrecenzowania grę Santazia . Jest to gra jak najbardziej na czasie bo dotyczy okresu adwentu, Mikołaja i świąt. Zapewne spotkaliście się z tą dziwną odmianą bombonierek z czekoladkami, które przeważnie przypominają domki i w każdym z ponumerowanych okienek jest jedna czekoladka. Jedna czekoladka na każdy dzień od 1 do 24 grudnia. Jedna czekoladka na każdy dzień...

Więcej na temat:
Santazia

Jest właśnie początek grudnia i mam do zrecenzowania grę Santazia . Jest to gra jak najbardziej na czasie bo dotyczy okresu adwentu, Mikołaja i świąt.


Zapewne spotkaliście się z tą dziwną odmianą bombonierek z czekoladkami, które przeważnie przypominają domki i w każdym z ponumerowanych okienek jest jedna czekoladka. Jedna czekoladka na każdy dzień od 1 do 24 grudnia. Jedna czekoladka na każdy dzień adwentu.

Santazia jest właśnie taką adwentową grą, a raczej całym ich pakietem.


Naszym celem jest rozwiązanie zadań które Księga Zaklęć porozrzucała po całym domu Św. Mikołaja. Musimy tego dokonać aby Św. Mikołaj mógł porozwozić świąteczne prezenty.

Codziennie po uruchomieniu gry (z ładnie wyrenderowanym intro) startujemy w bibliotece gdzie Św. Mikołaj tłumaczy nam co i w którym z pokoi należy znaleść aby dostać się do kolejnej zagadki.

Dom nie jest specjalnie duży więc opanowania co w którym pokoju się znajduje nie zajmuje nam wiele czasu. Wystarczy pierwszego dnia dokładnie pozwiedzać wszystkie lokacje a potem już w następnych dniach odrazu zmierzać do celu.

Za każdym razem gdy znajdziemy wskazany przedmion pojawia się opcja uruchomienia związanej z nim gry/zagadki. Tak czasem są to gry a czasem zagadki lub zabawy. Wszystkie są dość zróżnicowane.

Żadna z gier (przynajmniej te które już widziałem) specjalnie nie jest niczym nadzwyczajnym. Możnaby nawet niektórym zarzucić prymitywność, ale nie o to tu chodzi.
Najważniejsze jest to iż otrzymujemy zabawę w z góry określonych porcjach. Gdy rozwiążemy wskazane na dany dzień przez Św. Mikołaja zadanie gra przenosi nas znów do jego biblioteki gdzie jesteśmy informowani iż miły starszy pan w czerwonym kubraczku jest zmęczony i idzie spać. My możemy się bawić dalej ale niczego nowego nie znajdziemy. Możemy jedynie korzystać z dotychczasowych znalezisk.


Dobra, pora na parę słów o wykonaniu gry.

Grafika ładna i dobracowana jeśli chodzi o główną część tzn. dom Mikołaja. Każdej istotnej lokalizacji towarzyszy zabawna, bardzo starannie wyrenderowana, animacja.

Grafika domu w trakcie poruszania się między lokacjami też jest całkiem sympatyczna, natomiast grafika w grach i zabawach pozostawia już chwilami sporo do życzenia.

Muzyka miła dla ucha. Starannie dobrane dźwięki. Głos lektora podkładany pod Mikołaja trochę zniekształcony ale może być, dość odpowiedni do nastroju gry.

Byłbym zapomniał Wam powiedzieć iż w grze wszystko jest po polsku.


Gra skierowana jest raczej do młodszych dzieci i jej grywalną dla tej grupy należy oceniać. Dla starszych grywalność owszem jest ale niewielka. Dla dzieci grywalność jest całkiem spora (w zależności od gry) ale niestety niektóre etapy raczej nie nadają się do samodzielnego przechodzenia przez młodsze dziecko co wymusza asystę rodziców. Z jednej strony niby dobrze, gra prorodzinna ;-) ale z drugiej nie całkiem.Podsumowanie:


Dla starszych graczy 1/10, dla młodszych 7/10. Od tygodnia mój syn nie chce chodzić spać jeśli nie zagra wcześniej w Mikołaja. Nawet jego ulubiony N4S został odsunięty na drugi plan.

Punkty zabrałem za kiepską grafikę w poszczególnych grach i niezbyt dobrze dobrany poziom trudności gier jak dla docelowego gracza.


Ponieważ ocena końcowa musi być jedna to Santazia otrzymuje ode mnie 3/10 jako gra rodzinna i dobrze spolszczona.
dodaj swoją opinię

Opinie (0):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

Ten materiał nie ma jeszcze opini. Masz okazję by Twój głos pojawił sie tutaj jako
pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

przejdź do forum wszystkie opinie (0)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...