newsy
gry Top MMO

Saints Row 2

17.11.2008 00:11 | Autor: Jakub Jatkiewicz

Gangsterka z przymrużeniem oka

Więcej na temat:
Saints Row 2

  • Developer: Volition
  • Dystrybutor PL: CD Projekt
  • Premiera PL: 2008-09-30
  • Platformy: PC PS3 X360
  • przejdź do karty gry
Na początku wyjaśnijmy sobie jedno – Saints Row 2 nie jest klonem GTA IV. Wspomniane tytuły to zupełnie inne gry i choć na pierwszy rzut oka wydają się być podobne, to jednak każda z nich inaczej podchodzi do tematu bycia gangsterem. Pod wieloma względami produkcja Volition jest nawet lepsza od dzieła firmy RockStar. Niestety, do ideału jeszcze trochę brakuje.

Przygodę z Saints Row 2 zaczynamy od zakrojonej na szeroką skalę ucieczki z więzienia. Jednak zanim tego dokonamy, musimy stworzyć naszą postać. Niby nic wielkiego, ale możliwość stworzenia własnego bohatera ma ogromny wpływ na całą grę. Tylko od nas zależy, czy do walki poprowadzimy wielkiego czarnoskórego mięśniaka, czy też delikatną kobietę. Możliwe są nawet całkiem zmyślne hybrydy, jak na przykład facet z biustem rozmiaru E. Takich możliwości kreacji jak w Saints Row 2 nie ma nawet w Simsach, wpływamy tu nawet na styl poruszania się czy mimikę i ulubione gesty naszego bohatera. Za to należy się twórcom wielki plus.

Kiedy już stworzymy naszego O.G i z impetem uciekniemy z paki (zabijając przy tym z tuzin gliniarzy), pojawia się pierwszy zgrzyt – grafika. Początkowo wszystko wydaje się bardzo brzydkie. Tekstury pokrywające miasto są po prostu słabej jakości, szczególnie kiedy porównamy je z tym, co widzieliśmy w GTA IV. Dodatkowo kamera zachowuje się bardzo upierdliwie, szczególnie w wąskich pomieszczeniach musimy cały czas pomagać jej przy użyciu prawego analoga. Brakuje także tych wszystkich detali, tych smaczków, które powodowałyby wypieki na twarzy. To miasto nie żyje swoim rytmem jak Liberty City, tu raczej my nadajemy mu rytm. Ogólnie nie jest źle, ale to nie ta sama liga. Podobnie jest w przypadku samochodów. Choć w momencie wybuchów pięknie rozwalają się na części, a ostrzał z uzi robi z karoserii sitko, to jednak model uszkodzeń pozostawia wiele do życzenia. Niektóre uderzenia i wywrotki w ogóle nie zostawiają śladów na pojazdach. Skoro już przy tym jesteśmy, warto wspomnieć o samym modelu jazdy. Ciężko to opisać słowami, ale pojazdów nie prowadzi się zbyt ciekawie, reagują trochę sztucznie, jednak da się do tego przyzwyczaić, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Saints Row 2 przemieszczanie się motorami, statkami czy helikopterem to tylko dodatek. Tą produkcję napędza zupełnie co innego…

Niesamowity rozpierdziel! Od pierwszych minut wszędzie wchodzimy z butami, a mówiąc ściślej, z gnatem w ręku. Nie ma tu miejsca na moralne rozterki, ukrytą miłość czy propagowanie zdrowego stylu życia. Każda misja jest krwawa, nasz bohater zanim pomyśli, to strzela, najchętniej wszystko by niszczył, wysadzał w powietrze, demolował czy też oblewał ściekami z beczkowozu, bo i takie pomysły tu znajdziemy. Wszystko to odbywa się przy akompaniamencie humoru nie najwyższych lotów i genialnych dialogów pełnych przekleństw w stylu O.G. W każdej misji, zanim komuś dokopiemy, usłyszymy na jego temat sporo epitetów. I to mi się właśnie podoba.

dodaj swoją opinię

Opinie (3):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

sonic124 2009-07-23 19:10:41

No GTA to nie jest, ale mimo to mi pasują takie klimaty:).

Zgłoś do moderacji

bogucki7 2008-11-18 10:47:16

Mylisz sie, wnosi bardzo wiele nowego. Mozna kupowac sklepy i wlasnorecznie ustalac w nich ceny, mozna tuningowac bryki w duzo wiekszym zakresie, zrobic operacje plastyczna itp.

Zgłoś do moderacji

S1N 2008-11-17 23:15:34

Dobrze, że gra ma wiele oryginalnych pomysłów, które nie wnoszą nic nowego...

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (3)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...